Ofsajdy: 5:3

Fauly: 15:22

Belaník - Mensah, Mráz, Ndjeungoue - Gomola (74. Mojžiš), M. Oravec (63. Kopásek), Šnajder (C), Owusu - Trabalík (63. Kudlička), Krstić, Essomba

MŠK Púchov
Strelčík (C) - Mazanovský, Moško, Slovák, Kaufman - Kopičár, Loduha - Kapusniak, Michlík, Martinček (90. Pavlovič) - Holáň (80. Pucheľ)
Súboj o stred tabuľky sme proti Púchovu odštartovali rovnako ako pred týždňom, hostia sa totiž ujali vedenia už v 5. minúte. V tomto prípade sme však stihli vyrovnať už do polčasu vďaka premenenej penalte Borisa Krstića. Podobný scenár mal aj druhý polčas. Hostia šli opäť do vedenia, no už o chvíľu vyrovnal po peknej akcii Essomba. V závere chceli o svojej výhre rozhodnúť oba tímy, napokon sa ale body delia po remíze 2:2.

zostrih zápasu

Nabitý anglický týždeň Šošonov sa opäť premietol aj do základnej zostavy, do ktorej sa oproti duelu v Šamoríne niektorí hráči vrátili a iní, naopak, dostali možnosť oddychu. V základe sa tak opäť po týždni objavil napríklad Dominik Šnajder či Antoin Essomba.

Tak ako pred týždňom sme aj v tomto zápase pod Dubňom nezačali ideálne a inkasovali rýchly gól. V prvom nebezpečnom výpade súpera sme v závare pred našou bránou najprv odvrátili loptu na bránkovej čiare, ale následná dorážka Holáňa už podľa postranného rozhodcu prešla až do brány. O desať minút mohlo byť vyrovnané, Richmond Owusu ušiel po ľavej strane a Vlado Trabalík krížnou strelou tesne minul tyč Strelčíkovej brány. Stalo sa tak napokon v 24. minúte, posledný hráč Púchova nedovolene zastavil už v šestnástke Krstića, ktorý dostal možnosť zahrávať pokutový kop. Sám Boris si postavil aj loptu k bielemu bodu a skúsene to premenil - 1:1. Do vedenia nás mohol poslať bombou z priameho kopu Martin Oravec. Štandardku a lá Juraj Kucka ale s vypätím všetkých síl vytesnil gólman súpera.

Po zmene strán sme čakali na príležitosť až do 57. minúty a prišla na našej strane. Ku strele sa po odraze dostal Martin Gomola, obrana ju ale zblokovala a v následnej situácii sa medzi sebou v zakončení nedohodli Krstić a Essomba. Hluchšiu fázu stretnutia prerušila napokon gólová situácia zo 69. minúty. Bohužiaľ, nie na našej ofenzívnej strane. Hosťujúci Martinček, mimochodom ďalší bývalý Šošon, to skúsil z veľkého uhla a napokon loptu prepasíroval za chrbát Belaníka až do siete. Šošonom to ale netrvalo dlho a bolo vyrovnané. Ukážkovú akciu predviedla trojica Šnajder, Kopásek, Essomba a posledný menovaný už do odkrytej siete zakončoval bez problémov - 2:2. Desať minút pred koncom nás vystrašil pokusom spoza vápna Holáň, našťastie však nie presným. V 86. minúte nás zase raz zachraňoval Belaník, osamotený na zadnej tyči hlavičkoval Kapusniak, Belo sa ale opäť vyznamenal. Ofenzívny záver navrával, že oba tímy nie sú spokojné s jedným bodom. Napokon to už ale nepadlo ani jednej strane, a tak si s Púchovom delíme body po remíze 2:2.

Ďalší bod nás v nekompletnej tabuľke radí stále na 7. miesto. Jesennú časť súťaže ukončíme budúci týždeň na Pasienkoch, v odvete druhého kola nás preverí juniorka ŠK Slovan Bratislava. Súboj 17. kola je na programe už v piatok o 13:00 hod.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"S bodom nie sme spokojní, no musíme ho prijať, pretože výkon nebol taký, aký sme očakávali. Už úvod a inkasovaný gól naznačil, že sa musíme vrátiť k poctivosti a pracovitosti, ktorá nás zdobila v predošlých zápasoch. Pozitívom je, že sme dvakrát dokázali dotiahnuť súpera, napriek tomu to nebolo ono. Súper nás vysoko pressoval, mali sme problém s prechodovou fázou, zahral veľmi dobre a prispel k tomu, že sme boli zbrklí. Akonáhle sme to ale dali na zem, prišli šance i góly. Posledný jesenný zápas na Slovane chceme vyhrať, bodovo sa dostať v tabuľke vyššie. K tomu ale musíme podať iný výkon než dnes."
Richmond Owusu, obranca MŠK Žilina B
"Sme sklamaní, že je z toho dnes iba bod. Potrebovali sme znova tri, no vlažným, pomalým úvodom sme to zle odštartovali. To nás trochu pribrzdilo a dlhšie sme sa do toho dostávali. Hrali sme na nakopávané lopty, čo pramenilo z priebehu zápasu, ale nevyhovovalo nám to. Po zmene strán sme chceli hrať našu hru, no aj súper, ktorý mal vo svojich radoch veľa bývalých žilinských hráčov, mal svoju kvalitu a hrozil. Ani osobne sa mi nepozdával môj výkon. Verím, že v záverečnom kole to odčiníme a na zimnú prípravu sa naladíme čo najlepšie."