Fauly: 17:7

Slavoj Trebišov
Dlubáč - M. Kolesár (81. Jenát), Ilinjo, Matta, Špak, Rokyta - Danko (81. Novák), Begala (C) - Bajtoš (65. Mokoš), Ikugar, P. Kolesár (65. Sanusi (87. Zsemlye))

Belaník - Mensah, Stojchevski, Ndjeungoue - Kopásek, Šnajder (C) (90. M. Oravec), Sauer (36. Adang), Owusu - Essomba (78. Gomola), Krstić, Addo (46. Trabalík)
Na východe Slovenska sme narazili na domáci Trebišov. Tréner Veselý pred zápasom upozorňoval na nebezpečné úvody súpera, čo sa aj potvrdilo. Viacero tutoviek sme prežili bez inkasovania najmä vďaka Belaníkovi. Postupne sme sa vyrovnali a do šatní išli za bezgólového stavu.

Polčasová prestávka nám citeľne pomohla a na ihrisko sme vybehli ako vymenení. Naša aktivita vyvrcholila v 59. minúte, keď Essomba po svojej krásnej akcii našiel strelca Krstića. Tento moment sa napokon ukázal ako rozhodujúci a víťazný. Najtesnejšia výhra znamená už naše tretie víťazstvo v rade.

Známe heslo, že víťazná zostava sa nemení z veľkej časti potvrdil aj tréner Vladimír Veselý. V porovnaní s minulým kolom v Dolnom Kubíne do základu pribudla iba dvojica Mário Sauer a Samuel Kopásek. Kapitánsku pásku si premiérovo v II. lige navliekol na rukáv Dominik Šnajder.

Obe družstvá otvorili duel zhurta, na ihrisku sa to prelievalo zo strany na stranu a v 7. minúte sme videli aj prvú šancu. Tá prišla z kopačky domáceho Kolesára, ktorého strelu ale vyrazil Samo Belaník. Náš gólman sa zapotil aj o päť minút pri ešte väčšej tutovke Ikugara, aj na opačnej tyči bol však úspešnejší Samo. V úvode sme boli očividným tlakom, čo potvrdila aj ďalšia príležitosť Trebišova po rohovom kope. Hlavičkujúci Špak, na naše šťastie, trafil iba žrď. Valilo sa to na nás častejšie, ako by bolo bezpečné. Opäť strieľal v páde Ikugar, koníčkový pokus vytlačil končekmi prstov Belaník. Do tretice sa Ikugar valil do konca sám na bránu v 17. minúte, neskutočne nás v tomto prípade nohou podržal skvelý Belo. Náš prvý pokus prišiel až vzápätí, Kapitán Dominik Šnajder nemieril presne z diaľky. Podobne to skúšal aj v 23. minúte, pripravená a nebezpečnejšia strela obtrela zvrchu brvno. Bohužiaľ, vynútene sme museli striedať ešte v priebehu prvého dejstva. Mária Sauera nahradil na ploche Xavier Adang. V závere polčasu si ešte oba tímy vypracovali po šanci, súperova smeroval vedľa, našu zmaril ofsajdový hvizd.

Do druhého dejstva sme vstúpili určite lepšie. Hneď po pár minútach nás mohol poslať do vedenie Antoin Essomba, ale na úvodný gól sme si ešte museli počkať. Na viackrát sme sa pokúšali prestreliť domáci obranný val v 54. minúte, všetky pokusy ale skončili na hráčoch Slavoja. No a za zlepšený výkon sme boli aj odmenení. Bežala 59. minúta, Essomba ukážkovo vyzvŕtal domáceho obrancu, ktorému sa hlava točí asi doteraz, a centrom vyzval na gól nášho najlepšieho strelca. Boris Krstić už zoči-voči brankárovi iba nastavil nohu a mohli sme sa radovať - 0:1. Ukážkový protiútok sme predviedli v 71. minúte po súperovom rohovom kope. Po osi Adang, Essomba a Owusu sme dostali loptu až do ohňa, kde však poslednej chvíli zasiahol domáci stopér. Päť minút pred koncom sme mohli poistiť našu výhru po samostatnom úniku Šnajdera, v rozhodujúcom momentu mu ale lopta ušla príliš ďaleko. V závere súper síce trochu pritlačil, ale už nič nezmenil.

V Trebišove sa nám tak podarilo zaznamenať ďalší pozitívny impulz v podobe tesného, ale o to dôležitejšieho víťazstva z ťažkej pôdy, kde sa body ľahko nezískavajú. Tretí trojbodový zisk v rade nás v poradí II. ligy drží na 13. mieste so zápasom k dobru. Možnosť posunúť sa ešte vyššie máme najbližšie v sobotu, keď v domácom prostredí o 10:30 hod. privítame Dubnicu.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
“Súboj proti náročnému súperovi, ktorý hrá organizovane. V úvode sme mali problémy pri zakladaní útoku, z čoho pramenili šance Trebišova. Úspešne sme to prečkali a potom už to bolo z našej strany lepšie. Celkovo to bolo bojovné stretnutie s minimom príležitostí, takže sme radi za tri body. O to viac si ich cením, lebo domáci ukázali kvalitu a hrali húževnato. Teší ma nula vzadu i ďalší gól Borisa. Momentálne ťažíme zo zohratosti a z tréningového procesu, kde chalani správne naberajú požadované veci.”
Samuel Belaník, brankár MŠK Žilina
“Dnes to bol naozaj vydretý zápas a o to sladšie víťazstvo. Podieľal sa na tom ale každý jeden hráč. Začiatok sme nezachytili, súper tam mal veľa šancí, no udržali sme to a potom už lepšie bránili. Od 30. minúty sa to vyrovnalo, po zmene strán sme pridali a napokon strelili víťazný gól. So svojím výkonom som veľmi spokojný a teší ma ja tretia nula v rade. Je to ale zásluha celého mužstva, chalani vyhrávali osobné súboje, blokovali strely. Takéto výhry sú najcennejšie.”