ŽK: 52. Ončák - 60. Ndjeungoue, 68. Stojchevski

Fauly: 9:13

MFK Dolný Kubín
Nôta - Lupták, Sopúch (C), Ončák, Janec - Kolorédy (70. Lukáčik), Farský (46. Budinský), Zemko, Kubík (70. Lekaj) - Machaj (80. Bača), Kifoumbi (46. Amobi)

Belaník - Mensah, Stojchevski, Ndjeungoue - Anang (46. Kopásek), Šnajder, Mojžiš (C) (46. S. Javorček), Owusu - Essomba (87. Adang), Krstić (77. Gomola), Addo (65. Trabalík)
Trináste druholigové kolo nás zaviedlo na Oravu, kde sme narazili na Dolný Kubín. V úvode nám síce mierne komplikoval hru ťažký terén, no súpera sme k ničomu nepustili a po polčase viedli zaslúžene 2:0. Výmena strán priniesla očakávanú vyššiu snahu Kubína, ale všetky ich snahy končili na Belaníkovi alebo mimo brány. Naopak, Krstić bol pri chuti a svojím efektným druhým gólom poistil našu výhru 3:0.

V základnej zostave trénerského štábu na čele s Vladimírom Veselým sa objavila jedenástka doplnená aj o Andreja Stojchevskeho a Bensona Ananga z prvého tímu MŠK. Kapitánsku pásku si vôbec prvýkrát navliekol na rukáv Adrián Mojžiš. Našu svätyňu strážil Samuel Belaník.

Do samotného zápasu sme vstúpili nastrelenou žrďou v 9. minúte. Boris Krstić najprv nepretlačil zblízka loptu za chrbát Nôtu, no po odraze prihral na voľného Antoina Essombu, ktorý cez húštinu tiel opečiatkoval iba ľavú tyč. Loptu sme mali na kopačkách predovšetkým my, ale nevedeli sme sa dostať na dostrel. A tak to na seba zobral v 18. minúte Dominik Šnajder, spoza vápna napriahol a trafil to naozaj výstavne - 0:1. Hneď o pár sekúnd sa do rýchleho protiútoku dostal Henry Addo, ale v zakončení nevyzrel na domáceho gólmana. A pokračovali sme, v tomto prípade Krstić v dobrej pozícii tvrdým pokusom prestrelil. Druhý presný zásah bol na spadnutie a dlho sme naň ani nečakali. Essomba vysunul na ľavom kraji Richmonda Owusuho a jeho prízemný center presne našiel kopačku nabiehajúceho Krstića - 0:2. Jednoduchú ale účinnú akciu sme ukázali aj v 34. minúte. Šnajder nakopol dlhú loptu na Bensona Ananga, ktorý jedným dotykom vyzval ku strele Essombu, no tá smerovala iba do stredu brány. Domáci čakali na vážnejšiu situáciu až do záveru polčasu, technický pokus Kubíka ale putoval mimo troch žrdí.

V druhom dejstve museli a aj začali aktívne domáci hráči. Strely striedajúceho Budinského a Kubíka leteli, na naše šťastie, nad bránu Samuela Belaníka. V 54. minúte sme ale boli naspäť vpredu, ale neúspešne. V protiútoku trafil zle loptu Krstić a po rýchlom zisku lopty nenašiel nikoho zo spoluhráčov Ndjeungoue. Okolo 60. minúty prebrali iniciatívu na ihrisku hráči v čierno-modrom, z viacerých závarov ale nič nebezpečnejšie nevymysleli. My sme sa v tejto fáze spoliehali na protiútoky, ktoré nevyužili Krstić a Owusu. Dolný Kubín začínal byť čoraz viac bližšie gólu, no Belaníka neprekonal ani peknou strelou Lukáčik. Šošoni čakali na svoju príležitosť a tá prišla v 77. minúte. Povestný klinec do rakvy súperovi zatĺkol svojím druhým presným zásahom a efektnou pätičkou Boris Krstić - 0:3. V závere sme už napriek snahe súpera skóre nemenilo.

Ďalší dôležitý šesťbodový zápas sme zvládli. Po prvýkrát v sezóne sme dokázali naplno bodovať aj na ihrisku súpera, v Dolnom Kubíne sme triumfovali 3:0. Stúpame tak aj tabuľkou na priebežné 13. miesto pred dnešného súpera. O týždeň cestujeme opäť v nedeľu na východ Slovenska do Trebišova.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Sme spokojní, že sme konečne bodovali vonku naplno. Zodpovedal tomu aj výkon, navyše sme to vzadu uhrali na nulu, čo je cenné. Za stavu 2:0 nás podržal brankár, tam sme strácali pri prechodoch zbytočné lopty. Chalani si sami potvrdili, že to čo trénujeme, sa im aj vypláca v zápasoch. Teraz to musíme potvrdiť aj doma."
Boris Krstić, útočník MŠK Žilina
"Pripravovali sme sa počas týždňa naozaj dobre a poctivo na súpera, čo sa dnes odzrkadlilo na výkone i výsledku. Mali sme oveľa viac šancí a domácich sme púšťali pred našu bránu iba sporadicky. Prvoradé je víťazstvo, až potom moje dva góly. Každopádne mi ich pripravili spoluhráči, za čo im ďakujem. Som rád, že mi vyšla aj efektná pätička, na tréningu som to párkrát skúšal. Víťazstvami, a najmä takýmito s tabuľkovými susedmi, stúpa naše sebavedomie. Toto potrebujeme aj do ďalších zápasov."