V dohrávanom polčase sme v Senici opäť videli dva góly, deľba bodov po výsledku 2:2

FK Senica
Ravas – Twardek, Gáč, Pavlík (C), Šimčák – Halabrín (90. Svoboda), Duda – Maulana Vikri, Jurdík (46. J. Buchel (76. Niarchos)), Oršula – Mashike

Petráš - Rusnák, Anang, Kopas, Javorček (81. Jibril) - Slebodník (46. Aremeyaw), Fazlagić, Bichakhchyan - Jánošík, Paur (C) (46. Iľko), Ďuriš
Zápas plný paradoxov odohrali futbalisti MŠK Žilina v 16. kole proti Senici. Nielenže duel trval od piatkového večera až po utorkové popoludnie, počas ktorého museli viacerí hráči i členovia tímu ostať v karanténe. Body sme takmer stratili v súboji, kde sme po väčšine času diktovali tempo. Vyrovnanie však prišlo v 90. minúte, a tak sa oba, v podstate samostatné polčasové zápasy skončili výsledkom 1:1.

V piatkovom prvom polčase na Záhorí sa musel tréner Peter Černák zaobísť bez stopéra Jána Minárika, absentoval stále aj Tomáš Nemčík, a tak musel zaskočiť na stopérskej pozícii Benson Anang. Po dlhom zranení sa zas na ľavom kraji predstavil premiérovo v ligovom základe Dominik Javorček

Husté sneženie od začiatočných minút zmenilo trávnik postupne na bojisko, v ktorom každý dotyk či prihrávka mohla poriadne oklamať samotných aktérov. Lopta sa po úvodných minútach zmenila z bielej na oranžovú, a práve s ňou mal prvý strelecký pokus Javorček. Spoza šestnástky sa do toho oprel ľavačkou, nemieril presne. Biela pokrývka narastala, a tak sa viackrát musela hra prerušiť pre odpratávanie snehu a zvýrazňovanie čiar. Potom už prišlo aj k futbalu a na naše nešťastie sa menilo skóre v prospech domácich. Akcia z ľavej strany od FK sa dostala k Maulana Vikrimu, ktorý svoj pokus na dvakrát ideálne skryl za telá našich brániacich hráčov k tyči a Petráš bol iba v pozícii štatistu. Vyrovnať sme mohli vzápätí po centri na zadnú tyč, ktorý prepadol k Javorčekovi, ten nepálil, ale ponúkol loptu Enisovi Fazlagićovi. Toho avšak stihla v páde zblokovať obrana domácich. My sme si v defenzíve vydýchli po jedovatej strele Oršulu, ktorá zaplachtila pred Petrášom, dorážka Sukisu už bola z ofsajdu. Náš brankár nemusel zasahovať ani po priamom kope Jurdíka pred uplynutím polhodiny hry. Vyrovnanie, našťastie, na seba nenechalo dlho čakať. Po pravej strane sa predral Lukáš Jánošík, poslal loptu do ohňa, kde sa odrazila k Tiborovi Slebodníkovi. Ten nešpekuloval, strieľal a domáci Halabrín ju v snahe zblokovať poslal v sklze presne do protipohybu Ravasa - 1:1. Napriek terénu vyšla Šošonom pekná kombinácia pred prestávkou, na konci ktorej bol Fazlagić, znova mu však stihla v poslednom momente domáca obrana loptu vypichnúť. Prvé dejstvo ukončil Vahan Bichakhchyan technickou strelou, Ravas podržal domácich.

Polčasová prestávka, ktorá napokon trvala štyri dni, zmenila nielen terén na regulárny, ale ovplyvnila aj zostavy na oboch stranách. Nám kvôli karanténe vypadol nielen skoro celý realizačný tím, ale z poľa aj Tibor Slebodník a kapitán Jakub Paur. V utorok tak nastúpil premiérovo za "A"-tím Abasa Aremeyaw v obrane, na hrote sa po preskupení radov predstavil Patrik Iľko. Hneď od utorkového reštartu sme boli na polovici súpera a búšili do jeho defenzívy. Vzišli z toho na začiatku iba viaceré rohové kopy a po nich zakončenia Jánošíka a debutanta Aremeyawa. O sebe dal vedieť aj Vahan, jeho strela z 57. minúty vôbec nebola márna. Ravas ju nedočiahol, preletela však aj ponad brvno. Obraz hry sa nemenil, zverencom zastupujúceho trénera Beláka sa črtali viaceré dobré brejky, priame zakončenie na bránu ale absentovalo. Znova sa tak opakoval piatok, dokonca s rovnakým strelcom. Maulanovi Vikrimu sme ponúkli po chybe ideálny priestor k strele, a ten to ľavačkou trafil k tyči. Opäť sme tak museli dobiehať manko, vyrovnanie nepriniesla ani ďalšia bomba Bichakhchyana po presnej prihrávke Jánošíka, ktorá sa obtrela o tyčku domácej brány. Viackrát sme si vzdychli pri dobrých šanciach žltozelených, ktorým ale chýbalo finálne zakončenie. Prišlo to až v 90. minúte, konečne presný center a ešte presnejšie zakončenie Patrika Iľka do vinkla domácej brány - 2:2. Paťo tak vydareným zakončením zaznamenal svoj prvý ligový gól v aktuálnom ročníku. Zvrat mal na hlave v posledných sekundách Vahan, ktorý vletel do centra Jánošíka, mieril iba vedľa.

Pavel Šustr, tréner FK Senica
"Snažili sme sa chlapcov nachystať na dnešných 45 minút, aby ich odmakali. O Žiline sme vedeli, že vedia hrať rýchly, kombinačný futbal, čo sa aj potvrdilo. My sme chceli vychádzať zo solídnej obrany do brejkov, čo sa nám aj darilo. Bohužiaľ, na konci sme inkasovali po hlúpej chybe, keď sme mohli loptu udržať vpredu a z následného brejku sme dostali gól. Samozrejme nás to veľmi mrzí, ale ako som už viackrát povedal, pre nás je každý bod dobrý."
Ivan Belák, asistent trénera MŠK Žilina
„Pred dnešnou dohrávkou sme chalanov nabádali, aby si dávali pozor na individuálne chyby, na ktorých nápravu by potom bolo málo času. Bohužiaľ, sme tú chybu urobili v situácii, ktorá sa dala vyriešiť aj inak. Je dobré, že sa nám podarilo na to zareagovať a aspoň vyrovnať. V závere sme sa ešte snažili streliť aj víťazný gól, no už nebol čas. Po tom, ako sme inkasovali, začali byť chalani netrpezliví, tlačili to zbytočne stredom, i keď sme boli nebezpečnejší po čiarach. Mali sme aj dostatok centrov či prihrávok skraja, no väčšina z nich dokázala obrana domácich zblokovať. Celkovo to bol dnes špecifický zápas, začali sme a o chvíľu už bol aj koniec. Škoda, že sme nešli do vedenia my, potom by sa nám hralo lepšie a aj výsledok mohol byť veselší. V dnešnej dobe treba byť pripravený na všetko, viacerí členovia realizačného tímu museli ostať v karanténe, a tak pripadla pozícia hlavného trénera mne. Takisto aj pri hráčoch, keď vypadne jeden, musí byť pripravený druhý. Musíme sa s tým vysporiadať a čo najlepšie sa pripraviť na Trnavu."
Patrik Iľko, krídelník MŠK Žilina
„Dnešný duel bol pre všetkých naozaj špecifický. Zápas, ktorý trval iba 45 minút, asi nikto z nás ešte nezažil. Bolo to náročné, nakoľko sme z prvej strely domácich hneď inkasovali a potom sme museli doháňať. Znovu sa nám stalo, že súper raz príde ku bráne a dokáže dať hneď gól. Ak chceme vyhrávať, nemôžeme dostávať takéto jednoduché a hlúpe góly. Na hrote sa mi hralo dosť ťažko, nemal som veľa lôpt, našťastie, ku koncu sme to zmenili a z jednej dobre lopty sa mi podarilo skórovať. V šatni aktuálne prevláda sklamanie a hnev, z tohto zápasu sme chceli získať tri body a nie iba jeden. Pred Trnavou sa musíme z dnešku poučiť, nerobiť chyby a ešte viac sa presadzovať v útoku. Aj dnes sme mali dostatok šancí, ale opäť nám robila problém finálna fáza. Keď toto zlepšíme a pridá sa k nám aj trochu šťastia, tak to bude fajn.“