”B”: Séria nezdarov proti Skalici pokračuje, domov vezieme prehru po štyroch gólov v druhom polčase
II. liga,
sobota 30. 4. 2022 od 18:00
Mestský štadión Skalica
MFK Skalica - MŠK Žilina
Góly: 56. a 81. Šebesta (prvý z pok. kopu), 60. a 68. Voleský
ŽK: 73. Hollý, 88. Štursa (obaja MFK Skalica)
Rozhodca: Ochotnický - Straka, Poruban
ŠTATISTIKY

Držanie lopty: 44% - 56%

Strely (na bránu): 24:9 (13:1)

Priame kopy: 18:2

Rohy: 14:1

Ofsajdy: 3:3

Fauly: 9:7

MFK Skalica
Junas - Petr, Blažek, Rudzan, Caltík - Nagy (C) (83. Brigant), Hollý (74. Mášik) - Baumgartner, Voleský (81. Štursa), Hambálek (46. Kousal) - Šebesta

Petráš - Kopásek, Kopas, Leitner, Owusu (63. Tandara) - Stojchevski, Anang (63. Mráz), Slebodník - Bortoli, Jambor, Trabalík
V ťažkom futbalovom prostredí v Skalici sme v rámci 27. kola II. najvyššej súťaže videli zaujímavý a prekvapivo aj vcelku ofenzívny futbal z oboch strán. V prvom dejstve to ale gól neprinieslo ani jednému družstvu. Zmena nastala zakrátko po zmene strán, na naše nešťastie preklopili domáci zápas jednoznačne na svoju stranu, keď sa v rýchlom časovom slede ocitla lopta až štyrikrát v našej sieti. Séria nevydarených výkonov i výsledkov proti Skalici tak pokračuje, tentoraz odchádzame domov bez bodu po prehre 0:4.

ZOSTRIH ZÁPASU

Na veľkú príležitosť sme dlho čakať nemuseli, ocitol sa v nej v 4. minúte domáci Hambálek, svoj pokus ale neumiestnil presne k žrdi, ako zamýšľal. Šošoni sa snažili odpovedať strelami z diaľky od Ananga či Kopasa, no rovnako bez gólového úspechu. Veľmi nebezpečné boli hlavičkové zakončenia Šebestu na zadnej tyči z dvoch po sebe nasledujúcich rohov. V prvom prípade Sama Petráša úspešne zastúpil Tibor Slebodník a v druhom skalický útočník nenamieril, na naše veľké šťastie, presne. Zápas mal správny futbalový náboj a útoky sa prelievali zo strany na stranu. Šošonom ale chýbal väčší pokoj i presnosť v poslednej tretine ihriska, na čo trpíme najmä na ihriskách súperov. Jednoznačne najväčšiu šancu mal v doterajšom priebehu v 31. minúte zabudnutý Hambálek, strelu z voleja mu ale Petráš efektne zneškodnil. Po miernom tlaku žltozelených patril záver polčasu Skaličanom, nepresadili sa ani po odrazenej lopte z rohu, a tak sme šli do šatní bez gólov.

Druhé dejstvo začalo tam, kde prvé skončilo. Pri aktívnom futbale, no opäť s väčšími príležitosťami na strane domácich. Tentokrát bol proti Adam Kopas, ktorý dobrým obranným zákrokom zabránil skórovať Baumgartnerovi. V 53. minúte sme vďaka bojovnosti Trabalíka a zblokovanému zakončeniu Jambora pohrozili aj my, obrana v zelenom bola včas na svojom mieste. Takže sme to neboli my, kto sa v 56. minúte radoval. Hlavný rozhodca nariadil pre Skalicu pokutový kop po údajnej ruke v šestnástke a Šebesta ju premenil do protipohybu nášho gólmana - 1:0, čím dal opraty zápasu jednoznačne do rúk Záhorákov. A vzápätí bolo horšie, našej obrane ušiel Hollý, ktorého technickú prízemnú strelu ešte vytesnil končekmi prstov Samo Petráš. Lopta ale putovala priamo na nepokrytého a dobiehajúceho Voleského a v 60. minúte to bolo razom o dva góly. Zmeniť to mala na našej strane striedajúca dvojica Filip Mráz a Marián Tandara. Bohužiaľ, nepomohlo to. Po chybe v obrane Šošonov sa rútil sám na Petráša Voleský a prízemným pokusom rutinérsky zvýšil už na 3:0 pre domácu Skalicu. Góly vliali domácim, pochopiteľne, nové sily, čo iba podčiarkla 81. minúta a ďalší zásah našej v sieti. Šebesta dostal loptu po nábehu z druhej línie a cez hustú splieť tiel upravil na nepríjemných a zároveň konečných 4:0. V nadstavenom čase ešte nastrelil konštrukciu našej brány Rudzan, s čím prišiel aj záverečný hvizd duelu.

Ďalšia prehra proti Skalici pre nás aktuálne znamená zotrvanie na ôsmom mieste tabuľky. Vylepšiť si svoju pozíciu budeme môcť už o týždeň v sobotu o 17:00 hod., keď na domácom trávniku privítame lídra súťaže a podľa tabuľky najväčšieho ašpiranta na postup - Podbrezovú.

Martin Kuciak, asistent trénera MŠK Žilina B
"Dnešný zápas by som rozdelil na dva diametrálne odlišné výkony z našej strany. V prvom dejstve sa nám až na pár výnimiek darilo plniť atribúty hry, ktoré sme si stanovili pred duelom. Celkovo prvý polčas spĺňal podľa môjho názoru vyššie kritéria druhej ligy. V prechodovej fáze sme však mohli ukázať ešte väčší dôraz či agresivitu najmä v pokutovom území súpera. Vstup do druhého polčasu bol z našej strany rovnako slušný až do penaltového verdiktu, kedy sa zápas zlomil. Následne sme sa úplne rozsypali, odišiel nám herný plán a Skalica nás odvtedy jednoznačne vo všetkých herných činnostiach prevýšila. Navyše, začali sme kopiť obrovské individuálne chyby, no a dopadlo to takto. Pre nás to teraz musí byť dôvod na zamyslenie, lebo herný prejav od pokutového kopu súpera nebol hodný značky MŠK Žilina."
Patrik Leitner, obranca MŠK Žilina B
"Myslím si, že v prvom polčase sme boli lepším tímom, vytvorili sme si aj dobré príležitosti a škoda, že sme ich aj nepremenili. Vtedy by sme sa chytili my a všetko mohli byť úplne inak. Súper ale skóroval z penalty, my sme zaspali a v podstate sme si strelili tri vlastné góly po našich chybách. V ofenzíve sme potom už taktiež neukázali nič. Neviem, prečo sa nám vždy v Skalici nedarí, či to je prostredím alebo štýlom hry súpera. Dnes bola ideálna príležitosť na zlomenie tejto negatívnej série, bohužiaľ, nedopadlo to ideálne."
II. liga,
sobota 30. 4. 2022 od 18:00
Mestský štadión Skalica
MFK Skalica - MŠK Žilina