”B”: Na Záhorí nás v sobotu preverí neobľúbený súper zo Skalice
Uplynuli dva týždne a rezerva Šošonov opäť cestuje na Záhorie. Po Rohožníku si tentokrát zmeriame sily v rámci 27. kola II. ligy s tretím tímom tabuľky - MFK Skalica. Nedávna história vzájomných duelov, poctivá defenzívna hra Skaličanov či tabuľkové postavenie hovorí v prospech nášho protivníka. Preto je ale najvyšší čas zmeniť to a uchmatnúť Záhorákom konečne nejaké body.

Sobotný podvečerný súboj so začiatkom o 18:00 hod. rozhoduje v Skalici hlavný arbiter Pavol Ochotnický.


o súperovi

MFK Skalica

Rok založenia: 1920

Klubové farby: zelená a biela

Štadión: Mestský štadión Skalica (kapacita 3000 divákov)

Umiestnenie v II. lige:

  • minulá sezóna: 3. miesto
  • aktuálna sezóna: 3. miesto – 53 bodov (po 26. kolách)

Vzájomné zápasy:

  • minulá sezóna: 2:3 (doma) a 0:1 (vonku)
  • aktuálna sezóna: 0:2 (doma)

Pohyby v kádri:

  • príchody: Kristián Mihálek (voľný hráč | FC Spartak Trnava)
  • odchody: žiadne

kľúčom bude rýchlosť a agresivita

Proti Banskej Bystrici nám v predošlom kole robila veľké problémy pevná a zabezpečená obrana, z ktorej Dukla vychádzala. Podobný štýl hry preferuje aj náš nadchádzajúci súper zo Skalice. Čo by tentokrát mohlo viesť k lepšiemu otváraniu defenzívy, nám okrem iného v predzápasovom rozhovore prezradil tréner rezervy Vladimír Veselý.

"I keď sme sa proti Banskej Bystrici snažili o kolmejšiu hru, nestačilo nám to. Potrebujeme viac rozhýbať defenzívu súpera nábehmi za obranu, a tým pádom by sa priestory za chrbtom obrancov mohli viac otvoriť. Jedine tak sa môžeme dostať k viacerým príležitostiam."

Vyzerá to tak, že aj Skalica patrí medzi našich menej obľúbených súperov, keďže sme proti nim nebodovali už v štyroch posledných stretnutiach. Asi nám viac vyhovuje hrať s mužstvami, ktoré chcú hrať futbal. Je to tak?

"Určite áno. Proti družstvám s vyššie postavenou obranou sa nám hrá lepšie, keďže sa jednoduchšie dostávame za obrannú líniu súpera. Musíme ale zvládať aj zápasy, v ktorých hráme do "plných" a v ktorých musíme rýchlejšie posúvať loptu. Ďalšou vecou, v ktorej sa chceme zlepšiť, je streľba zo strednej vzdialenosti, ktorá nám úplne absentuje."

Skalica v poslednom kole nečakane prehrala v Dubnici a skomplikovala si súboj o barážové miesto. Môžeme mať preto miernu psychickú výhodu?

"Stále je v hre 12 bodov, no a doma je Skalica veľmi silná. Tam sa ešte viac prejaví pevná defenzíva. Málokedy inkasujú, vždy strelia jeden-dva góly, a takto získavajú pravidelne body. Určite budú chcieť obhájiť minimálne tretie miesto a skúsiť sa pobiť aj o baráž. Kvalitu na to rozhodne majú."

Spomínali ste, že máte v družstve stanovený bodový cieľ. S akým výsledkom a aj výkonom by ste boli v kabíne spokojní po zápase v Skalici?

"Samozrejme, najviac by nás potešila výhra a zisk troch bodov, pretože v Skalici sa nám dlhodobo nedarí. Body odtiaľ pravidelne nenosíme, ale verím, že sa to zlomí a chalani ukážu svoju futbalovú kvalitu. Musíme však pridať v agresivite, v rýchlych šprintoch či v streľbe z diaľky. Ak chceme pomýšľať na zisk bodov zo Skalice, tak tieto atribúty budú pre nás veľmi podstatné."

Pri kormidle "A"- tímu nastala trénerská výmena. S dočasným trénerom Ivanom Belákom ste ešte donedávna spolupracovali v projekte. Myslíte, že jeho práca ešte môže pomôcť k tomu, aby sezóna prvého tímu dopadla úspešne?

"Myslím si, že Ivo má prvému tímu čo dať. Väčšinu chalanov pozná, keďže prešli jeho rukami v mládežníckych kategóriách. Hráči vedia, čo od neho môžu očakávať a opačne to platí rovnako. Všetci pevne dúfame, že sa zlá séria pod jeho vedením zlomí a preklopíme výkony i výsledky na druhú, lepšiu stranu. Osobne verím, že sa to ešte otočí a sezóna dopadne vcelku úspešne."

Pýtame sa aj preto, lebo duel "A"-tímu bol preložený až na stredu. Ovplyvní to nejako nomináciu na váš duel?

"Sedeli sme spolu s trénerom Belákom, niektorí menej vyťažovaní chalani, resp. chalani, ktorí potrebujú hrať, nás môžu v sobotu doplniť a posilniť."

Na Záhorí začíname pre druhú ligu v netradičnom čase o 18:00 hod. Môže takáto zmena niečo ovplyvniť najmä pri mladších hráčoch, ktorí sú zvyknutí na dopoludňajšie zápasy?

"Minimálne to večer bude o niečo viac futbalovejšie. Bude sa hrať pod umelým osvetlením, čo si chalani z 19-tky vyskúšali napríklad v Košiciach. Je to síce trochu iné, no aj iné stretnutia sa hrávajú neskôr a podľa mňa to nebude mať nejaký vplyv na samotný duel."


priamy prenos

Súboj 27. kola II. ligy môžete sledovať naživo prostredníctvom internetovej televízie futbalnet.tv.


rozhodcovia

Stretnutie na Mestskom štadióne Skalica s výkopom o 18:00 hod. povedie hlavný rozhodca Pavol Ochotnický. Na čiarach mu budú asistovať Tomáš Straka a Denis Poruban.