Fauly: 16:11

Petráš - Kopásek (83. Chyla), Kopas (C) (70. Jaššo), Stojchevski, Tandara - Myslovič, M. Sauer, L. Sauer - Bortoli, Talakov (70. Šnajder), Trabalík

MFK Dukla Banská Bystrica
Hruška - Pišoja, Prikryl, Kupčík - Migaľa, Ľupták, Willwéber, Záhumenský - Mazan (74. Jurčišin), Franko (63. Šulc), Polievka (C) (87. Uhrinčať)
V 26. kole II. ligy zavítali pod Dubeň futbalisti druhého tímu tabuľky - MFK Dukla Banská Bystrica. Trend posledných domácich výhier sme proti nim chceli potvrdiť opäť, no plány nám zhatil už v 15. minúte vedúci gól hostí, ktorý sa napokon ukázal ako jediný. Zvyšok prvého polčasu a rovnako aj druhé dejstvo sme síce videli futbal zo strany na stranu, ale góly nie a nie pribudnúť. Gólové suchoty nakoniec neprelomila do konca stretnutia ani jedna strana, a Šošoni tak na domácom ihrisku prehrali proti favoritovi tesne 0:1.

Na súboj proti tabuľkovo vysoko postavenej Dukle mal tréner rezervy Vladimír Veselý k dispozícii aj zopár hráčov z "A"- tímu. V základe tak dostali priestor Samuel Petráš, Adam Kopas (s kapitánskou páskou), Patrik Myslovič a Mário Sauer. V zálohe sa k poslednému menovanému postavil aj jeho brat Leo Sauer. Po zranení sa na pravú stranu obrany vrátil Samuel Kopásek.

Úvodným pokusom medzi tri žrde sa prezentovali hostia, Migaľa veľmi nepreveril Sama Petráša. V 15. minúte sme po našom sľubnom protiútoku, ktorý sme ale nezakončili, hneď vzápätí inkasovali. Najproduktívnejší hráč súpera Róbert Polievka nepríjemne strieľal, Samo jeho pokus iba vyrazil rovno pred dobiehajúceho Franka a ten už vedel, čo má robiť - 0:1. O päť minút sme po peknej kolmej akcii zahrozili aj my. Na jej konci bol zakončujúci Mário Sauer, ktorý z voleja tesne minul bránku Hrušku. Gólovo nezapršalo ani po spolupráci krídelníkov, Bortoliho center umiestnil Trabalík presne do rúk gólmana. V 38. minúte to tentokrát skúšal strelecky práve Bortoli, obrana hostí v poslednej chvíli zakročila a vytesnila jeho pokus na roh. Na opačnej strane nebezpečne hlavičkoval po štandardke Pišoja.

Aj v druhom polčase sme nezačali tak aktívne, ako by sme chceli. Najprv tesne nedočiahol na prízemný center Mazan, no a potom sme ďakovali aj dobre postaveným žrdiam Sama Petráša. V 60. minúte sa z 30-tich metrov napriahol z priameho kopu Willwéber a jeho bomba takmer zbúrala brvno našej brány. V ofenzíve sa nám veľmi nedarilo, to však malo zlepšiť dvojité striedanie, po ktorom sa na ihrisko dostali Tomáš Jaššo a Dominik Šnajder. Po nebezpečnom rohu sme si ale vydýchli znovu my, keď na roh najvyššie naskočil Pišoja, no hlavou tesne minul. Aj Šošoni sa snažili niečo vymyslieť, mladší z dvojice Sauerovcov - Leo - to skúsil svojimi typickými kľučkami, ale rozhodca jeho následný pád v šestnástke nevyhodnotil ako penaltový. Hostia z Dukly v závere hrozili najmä zo štandardiek, z otočky pálil nepresne opäť Pišoja. Aj napriek nášmu miernemu tlaku v závere si pripisujeme najtesnejšiu prehru 0:1, keď na Hrušku nesmerovalo žiadne nebezpečné zakončenie zo žltozelených kopačiek.

Po prvej domácej prehre v jarnej časti klesneme v tabuľke na 8. miesto za Šamorín. O týždeň cestujeme tentokrát ku súperovi z tretieho miesta súťaže. V sobotu od 18:00 hod. nastúpime v Skalici proti domácemu MFK.

Martin Kuciak, asistent trénera MŠK Žilina
"Táto prehra nás veľmi mrzí, pretože máme v kabíne bodový cieľ, ktorý by sme chceli do konca sezóny splniť. Aj dnes sme preto išli do zápasu proti špičkovému druholigovému družstvu s cieľom byť viac ako vyrovnaný partner. Myslím si, že sa nám to aj podarilo. Dukla si okrem gólu ďalšie veľké gólové príležitosti nevypracovala. Na druhej strane, treba priznať, že my sme sa veľmi trápili vo finálnej fáze. Až na pár výnimiek sa nám nedarilo dávať loptu kolmo hore na ofenzívnych hráčov do protiútokov, ako sme chceli. Súper hral a bránil v takom rozostavení, že sme sa v útoku vôbec nedokázali presadiť. Podľa mňa by bol remízový výsledok spravodlivejší, no hostia dali o gól viac. Pre nás je to určite sklamanie. Opäť sme aj dnes zaplatili mladícku daň, keďže niektorí chalani spadajú ešte do dorasteneckých kategórií. Sme ale veľmi radi, ako dobre všetci obstáli v súboji s ašpirantom na postup."
Leo Sauer, stredopoliar MŠK Žilina
"Myslím, že dnešný zápas bol veľmi vyrovnaný, i keď súper je v tabuľke na popredných priečkach. Nakoniec podľa mňa rozhodla väčšia agresivita hostí v súbojoch a šťastie, ktoré nám chýbalo v ofenzívnej fáze hry. Ťažko sme sa presadzovali do prehustenej obrany Banskej Bystrice, no a keď sme sa tam dostali, tak nám chýbal trochu lepší výber riešenia. Ukázali sme však, že vieme hrať s hocikým, hoci sa nám káder stále mení. Dnes sme nastúpili vo veľmi kvalitnom zložení a bolo to cítiť. O týždeň nás v Skalici čaká rovnako náročný duel. Najdôležitejšie bude zlepšiť hru v poslednej tretine ihriska a efektivitu."