”B”: Sériu proti súperom zo špice tabuľky odštartujeme proti banskobystrickej Dukle
Sériu zápasov proti tímom zo spodnej časti tabuľky strieda séria proti súperom z horných priečok, ktorí bojujú o postup. Ako prvý z nich nás na domácom štadióne preverí aktuálne druhá MFK Dukla Banská Bystrica. Ofenzívne vzájomné zápasy sľubujú zaujímavý futbal a veľa gólov, no dúfajme, že konečne s tromi bodmi na našej strane.

Súboj s klasickým nedeľným začiatkom o 10:30 hod. rozhoduje hlavný arbiter Filip Glova.


o súperovi

MFK Dukla Banská Bystrica

Rok založenia: 1965

Klubové farby: červená a biela

Štadión: Štadión SNP - Štiavničky (kapacita 7900 divákov)

Umiestnenie v II. lige:

  • minulá sezóna: 2. miesto
  • aktuálna sezóna: 2. miesto – 56 bodov (po 25. kolách)

Vzájomné zápasy:

  • minulá sezóna: 3:6 (vonku) a 2:3 (doma)
  • aktuálna sezóna: 2:3 (vonku)

Pohyby v kádri:

  • príchody: Peter Mazáň (voľný hráč | FK Pohronie), Timotej Záhumenský (hosťovanie | FK Pohronie), Matej Franko (hosťovanie | FC Nitra)
  • odchody: žiadne

zistiť, ako na tom reálne sme

Záver druholigovej sezóny sa blíži a do jej konca ostáva odohrať iba päť kôl. V nich Šošoni narazia na piatich súperov, ktorí sa v tabuľke nachádzajú vyššie a viacerí z nich bojujú o postup do Fortuna ligy. Hlavný kormidelník žltozelenej rezervy Vladimír Veselý zhodnotil, ako vidí naše šance v týchto dueloch a aké ambície máme v závere ročníka.

"Nemáme konkrétny bodový cieľ do konca súťaže. Samozrejme, chceme získavať čo najviac bodov a radi by sme sa dostali cez hranicu 40 bodov. Tieto zápasy nám najmä ukážu, ako na tom naozaj sme. Pre chalanov, ktorí dostanú príležitosť, to bude opäť perfektná škola."

Začneme súbojom s Banskou Bystricou, ktorá na jar prehrala iba dva razy a doťahuje sa na prvú Podbrezovú. Ako využiť fakt, že oni musia a my môžeme?

"V prvej trojke je to aktuálne bodovo nabité a Dukla si nemôže dovoliť zaváhať. Oni síce budú musieť, ale my budeme chcieť zvíťaziť rovnako ako oni. Chceme uspieť, chceme získať tri body a urobíme všetko preto, aby sa nám to podarilo."

Naše vzájomné súboje bývajú vždy kvalitné a zaujímavé pre oko diváka. Už tri razy po sebe sme však prehrali tesne 2:3. Čo hovorí v prospech Bystrice o ten jeden gól?

"Myslím si, že sú za tým skúsenosti. Bystričania majú veľmi skúsený káder a výborných hráčov. To platí už pár sezón. Verím tomu ale, že teraz sa karta obráti a aj naši chlapci ukážu, čo je v nich. Predsa len, už aj oni nabrali nejakú skúsenosti s druhou ligou a mužským futbalom. Snáď to už tentokrát dotiahneme do úspešného konca pre nás."

Na základe ich posledných, ale i predchádzajúcich duelov bude pravdepodobne najdôležitejšie ubrániť najmä ich kľúčových hráčov a brejkové situácie. Súhlasíte?

"Dukla má na každom poste veľmi kvalitných hráčov. V obrane majú skúsenosti, no a v ofenzíve silu v podobe Polievku, Mazáňa či Franka. Často to stavajú najmä na týchto hráčoch, ktorí keď majú dostatok času a priestoru, sú veľmi nebezpeční a góloví. Musíme byť na to veľmi obozretní a pri zakladaní útoku myslieť aj na defenzívu."

V úvode sezóny boli cieľom záchrana či pokojné vody tabuľky. Teraz, keď nám už stačí iba bod na záchranu, sú tie ciele v závere ročníka o čosi vyššie?

"My si stále dávame ciele posunúť sa v tabuľke čo najvyššie či dotiahnuť sa na družstvá pred nami. Určite neplánujeme súťaž iba dohrávať. Nemôžeme si to ani dovoliť vzhľadom na to, akí súperi nás čakajú. Verím teda, že aj ku koncu sezóny sa má podarí posúvať v tabuľke smerom hore."

Plánujte znovu aj túto nedeľu použiť hráčov z kategórie U19 napriek ich sobotnému zápasu? Nekomplikuje situáciu aj reprezentačný zraz 19-tky, ktorý začína v nedeľu popoludní?

"Pri skladaní kádra budeme brať do úvahy aj to, že "Áčko" má svoj duel na programe v sobotu. Zdravotná situácia sa každým dňom zlepšuje, takže niektorí hráči dostanú priestor aj v súboji rezervy. Určite sa to budeme snažiť urobiť tak, aby niektorí chalani nehrali už dva dni po sebe. Pred dvomi týždňami nastala v tomto smere extrémna situácia, no už sa tomu chceme vyvarovať. Verím, že družstvo vyskladáme tak, aby sme mohli byť úspešní."


priamy prenos

Zápas II. ligy medzi Šošonmi a Duklou prinesie naživo internetová televízia futbalnet.tv.


rozhodcovia

Nedeľný súboj 26. kola s výkopom o 10:30 hod. na Štadióne MŠK Žilina povedie hlavný rozhodca Filip Glova. Na čiarach mu asistujú Gabriel Ádám a Matej Hrebeňár.