ŽK: 34. Ščepka, 74. Milota - 68. L. Sauer

Fauly: 18:16

FC Rohožník
Chudý - Lacko, Holub, Milota, Pittner - Fila, Zemko - Frimmel, Horvát (C) (82. Vondryska), Tomovič (66. Kiss) - Sčepka (66. Herman)

Teplan - Trabalík, Stojchevski, M. Oravec, Jaššo - S. Javorček (71. Chyla), Mráz (80. Straka), M. Sauer - Šnajder (86. Pečarka), Slebodník, L. Sauer
Veľkonočná nedeľa zaviedla Šošonov na Záhorie, kde ich čakal súper z Rohožníka. V stretnutí 25. kola II. ligy sme videli najmä bojovný futbal komplikovaný silným vetrom. V prvom dejstve sa domáci ujali vedenia po štandardke, rovnakou kartou odpovedal ešte do polčasu premiérovým gólom Stojchevski. Po zmene strán sme už v Rohožníku žiaden gól nevideli, čo pre nás znamená ďalší bod za identický výsledok z jesene - 1:1.

zostrih zápasu

Improvizovaná zostava spred týždňa sa v domácom prostredí osvedčila, a tak viaceré výpadky zaplátali hráči z kategórie U19 hrajúci aj na netradičných pozíciách. Tréner Vladimír Veselý zveril kapitánsku pásku stredopoliarovi Filipovi Mrázovi, ktorý nemohol v sobotu nastúpiť za "A"- tím kvôli kartovému trestu. Prvýkrát spoločne v základnej zostave nastúpila aj bratská dvojica Sauerovcov - Mário v strede poľa a Leo na krídle.

Súboj odštartoval strelou z uhla v podaní Lea Sauera, ktorú brankár Chudý boxoval bez väčších ťažkostí. Prvý pokus domácich sme registrovali v 13. minúte, Mareka Teplana neohrozil. Na druhej strane mal väčšiu šancu Dominik Šnajder, hradbu tiel pred sebou neprestrelil. V 16. minúte sa už skóre menilo, nie však na našej strane. Rohožník predviedol svoje nebezpečné štandardky v plnej "paráde" a Ščepka hlavou otvoril skóre. O chvíľu nepríjemne preveril pozornosť Teplana aj Pittner, no úspešnejší bol v tomto prípade náš gólman. Držanie lopty nám v ďalšej fáze hry neprinášalo želaný efekt v podobe väčších šancí, na ktorú sme si museli počkať až do 35. minúty. A bola to šanca rovno s gólovým koncom. Tibor Slebodník rozohrával priamy kop, ten sa po zemi cez celú šestnástku dostal na zadnej tyči až k osamotenému Andrejovi Stojchevskemu, ktorý tak do odkrytej svätyne strelil svoj premiérový gól za MŠK - 1:1

Takmer okamžite po zmene strán sme si vydýchli, keď lopta aj s prispením silného protivetra oklamala a preskočila Teplana. Na naše šťastie ale smerovala tesne mimo troch žrdí Šošonov. Nepríjemný vietor neustále komplikoval hru na oboch stranách, a tak sme veľa futbalovej krásy nevideli. Tú po dlhšej dobe predviedla žilinská trojica - Samo Javorček vysunul Lea Sauera, ktorý našiel spätnou prihrávkou Slebodníka, toho ale nohou vychytal Chudý. Viac z hry ukazoval na rozdiel od prvého dejstva domáci Rohožník, nebezpečný pre našu bránu však nebol. Šošoni sa spoliehali na rýchle protiútoky, jeden z nich v 74. minúte nezakončil Mário Sauer. Postupne sa tak do hry dostali aj striedajúci hráči - Vincent Chyla či iba 17-ročný Denis Straka, pre ktorého to boli premiérové minúty v II. lige. V závere sa vôbec prvého štartu dočkal aj obranca Richard Pečarka. Remízu 1:1, ktorá tak je reprízou zo vzájomného jesenného stretnutia, v závere už nezmenila ani strela striedajúceho Vondrysku.

Remízový výsledok pre nás znamená posun späť na siedme miesto tabuľky. O týždeň v nedeľu dopoludnia nás v domácom prostredí preverí druhý tím súťaže - MFK Dukla Banská Bystrica.

Martin Kuciak, asistent trénera MŠK Žilina
"Určite nie sme spokojní s bodom, keďže sme dnes chceli vyhrať. Myslím si, že úvod stretnutia bol jednoznačne v našej réžii, kedy sme sa ľahko dostávali do finálnej fázy, no nedokázali sme to premeniť aj do gólov. Paradoxne, z prvej situácie, ktorú mal súper v našom pokutovom území, sme inkasovali. Chvalabohu, do polčasu sa nám stav po nacvičenom signáli zo štandardky podarilo vyrovnať. V druhom polčase držal síce loptu viac súper, ale nič vážne z toho nevyťažil. Naopak, my sme mali jednu obrovskú príležitosť, ktorú domáci brankár zneškodnil. Veľmi negatívny vplyv na celý duel mal nepríjemný vietor, ktorý sťažoval kombináciu a celkovo futbal. Veľkým plusom je pre nás i pre klub štart ďalších mladých hráčov, ktorí si mohli vyskúšať mužský futbal."
Andrej Stojchevski, obranca MŠK Žilina
"Odohrali sme naozaj náročný duel. V prvom dejstve sme si vypracovali viaceré šance na gól, avšak nedarilo sa nám v zakončení. Našťastie sme dokázali streliť aspoň jeden gól, vďaka ktorému berieme bod. Som veľmi šťastný, že som strelil svoj premiérový presný zásah za Žilinu. Chcel by som ho venovať svojej rodine. Po zmene strán komplikovalo hru počasie a silný vietor. Súper nás začal napádať, a tým pádom sme mali väčšie problémy s rozohrávkou. Chceli sme však viac, chceli sme získať tri body a posunúť sa v tabuľke ešte vyššie. Do ďalšieho duelu sa musíme poučiť z našich chýb a hrať rýchlejšie najmä v ofenzíve."