ŽK: 55. Tandara, 77. Trabalík - 67. Bednár

Fauly: 14:12

Teplan - Tandara, M. Oravec (46. Mynář), Stojchevski, Trabalík - Gomola (C), Chyla (58. S. Javorček), M. Sauer - Vaľovčin, Addo (78. Šnajder), Talakov (58. Bortoli)

FK Humenné
Slávik - Zlacký, Bednár, Maťaš, Veličković - Jančo (83. Pinc), Dzurík - Komár (64. Song), Streňo (C), Hamuľak - Vasiľ
V klasickom dopoludňajšom nedeľnom čase sme na domácej pôde narazili na nepríjemné Humenné. Najmä v prvom dejstve sme veľa futbalovej krásy nevideli, čo sa ale po výmene strán výrazne zmenilo hlavne na našej strane. So zvýšenou aktivitou prišli aj tri presné zásahy z kopačiek Mária Sauera, Tomáša Vaľovčina a Dominika Šnajdera. Po zlepšenom výkone v druhom polčase sme tak zaslúžene zvíťazili rozdielom triedy 3:0 a pripísali si do tabuľky veľmi dôležité tri body pred súbojmi s najlepšími.

Po týždni od nešťastnej prehry na ihrisku rezervy Slovana urobil tréner Vladimír Veselý v základnej zostave niekoľko zmien. Viacero z nich bolo vynútených, či už kvôli chorobám alebo zraneniam. Priestor tak opäť dostali aj niektorí hráči z kategórie U19. Prvýkrát sa objavil v základe stredopoliar Vincent Chyla. Kapitánsku pásku si navliekol Martin Gomola.

Úvod duelu sa niesol v oťukávaní a hre bez väčších príležitostí. Zmeniť sa to pokúšal v 13. minúte ďalekonosnou strelou Henry Addo, Slávika ale neprekvapil. Po polovici prvého dejstva sme v hre oboch družstiev videli najmä veľa nepresností, no futbalová krása zatiaľ chýbala. Až 24. minúta priniesla úvodný vzruch na ihrisku, vo veľkej šanci vo vnútri šestnástky zlyhal za hostí Jančo. Šošoni zase zahrozili o päť minút, zakončenie Martina Talakova z voleja letelo nad. Po rýchlom protiútoku chcel opäť brankára prekvapiť Henry Addo, lobom takmer od poliaceho kruhu iba tesne minul tri žrde. Aj samotný chudobný report z prvého polčasu svedčí predovšetkým o medzišestnástkovom futbale, ktorý sa však po zmene strán premenil na našu dominanciu.

Druhý polčas najskôr síce začal rovnako ako skončil prvý, no z letargie nás prebrala a zároveň naštartovala za výhrou 50. minúta. Jeden z mála výrazných výkonov podporil rýchlym únikom a presnou gólovou prihrávkou Henry Addo, ktorému presným zakončením pod brvno sekundoval Mário Sauer - 1:0. Netrvalo dlho a Šošoni viedli už o dva góly. Bežala 63. minúta, chybná rozohrávka Humenného a úspešné napádanie gólmana Slávika v podaní Tomáša Vaľovčina vyústilo až druhého presného zásahu v sieti hostí - 2:0. Humenné sa snažilo odpovedať, pokus Veličkovića zalepil na rukaviciach Teplan. Aj hráči v žltozelenom boli naďalej aktívni, tretí gól ale nepridal hlavou Gomola. Vyšlo to ale v v 84. minúte striedajúcemu Dominikovi Šnajderovi, ktorý svojím premiérovým gólom za rezervu MŠK uzavrel na konečných 3:0, keď samostatným únikom a rutinérskym zakončením popri Slávikovi pečatil našu výhru. To nemuselo byť z kopačky usilovného stredopoliara všetko, jeho bomba totiž v závere opečiatkovala iba brvno.

Táto výhra pre nás v rámci tabuľky znamená posun na 7. miesto pred Petržalku za nášho dnešného súpera. V ďalšom, veľkonočnom kole cestujeme na pôdu nováčika z Rohožníku, proti ktorému sme na jeseň v domácom prostredí zaknihovali remízu 1:1. Následne nás čakajú tí najlepší z tabuľky - Banská Bystrica, Skalica i Podbrezová.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Vždy pomôže takýto výsledok po nepriaznivej sérii, aj keď sme mali problémy so zložením kádra, keďže viacerí chalani nehrali na svojich typických postoch a niektorí dokonca debutovali. Prvý polčas priniesol iba minimum šancí, nevedeli sme sa presadiť cez defenzívu súpera. Po zmene strán chcelo Humenné hrať vyššie, napadať nás, čím sa nám otvárali priestory. Využili sme to a zlomili na svoju stranu. Hrali sme rýchlo, chalani pracovali dobre a rovnako dobre naskočili striedajúci hráči, ktorí prakticky rozhodli zápas."
Tomáš Vaľovčin, útočník MŠK Žilina
"Pre nás je to veľká a veľmi cenná výhra proti takémuto súperovi a v takejto "improvizovanej" zostave. Ešte na jeseň bolo Humenné na najvyšších priečkach, takže sme veľmi radi, že nám ich podarilo potrápiť a aj zvíťaziť. Po nevydarenom prvom polčase sme si v šatni povedali, že musíme viac otáčať hru zo strany na stranu, skúšať to aj individuálne a byť drzí v šestnástke. Pri mojom góle ma pekne vysunul Majo Sauer, v súboji s brankárom sa lopta odrazila ku mne a aj so šťastím som skóroval. Každému sa hrá lepšie na domácom ihrisku, čo sa ukázalo aj dnes, kedy sa Humenné na umelej tráve trápilo. Myslím si, že sme boli lepším tímom a zaslúžene zvíťazili. Teraz chceme takto pokračovať od zápasu k zápasu, zbierať body a posúvať sa v tabuľke čo najvyššie."