Fauly: 11:11

ŠK Slovan Bratislava
Ružinský - Tóth, Laczkó, Radulović-Veličković, Lovat (60. Čech) - Nikitin, Habodasz - Hornyák (83. Božík), Haramia (60. Kušnír), Schlossár - Čerepkai (90. Černák)

Belaník - Tandara, Capko (C), Stojchevski, Bari - Gomola, Oravec, Šnajder - Bortoli (86. Mlynár), Vaľovčin (74. Talakov), Trabalík
Súboj druholigových rezerv priniesol od úvodu zaujímavý futbal. Ako prví hrozili aktívnejší Šošoni, ktorých do vedenia poslal v 15. minúte Gomola. Hneď o chvíľu však bolo vyrovnané a do druhého polčasu sme išli za nerozhodnutého stavu 1:1. Na ďalší, nakoniec víťazný presný zásah sme na Pasienkoch čakali až do 87. minúty. Bohužiaľ, strelili ho z ojedinelej šance po našej chybe domáci, a Šošoni tak z hlavného mesta odchádzajú bez bodu po prehre 1:2.

zostrih zápasu

Dvadsiate tretie kolo II. slovenskej ligy prinieslo klasicky opäť viacero zmien v základnej zostave trénera Vladimíra Veselého. Oproti minulému kolu sa v nej objavil iba na ľavej strane obrany hrajúci Kristián Bari. S kapitánskou páskou sa do základu vrátil stopér Matúš Capko. Premiéra v druhej lige čakala na gólmana Samuela Belaníka.

Šošoni začali tak, ako si povedali - aktívne a nebojácne, čo dokumentoval úvodný tlak, no bez väčšieho gólového nebezpečia. Prvú nádejnú príležitosť sme videli v 10. minúte, keď si Vladimír Trabalík prebral loptu ideálne do behu, ale v zakončení sa pošmykol. Z neustáleho tlaku sme dokázali aj skórovať, v 15. minúte si na priamy kop Trabalíka nabehol Martin Gomola a presnou hlavičkou k zadnej tyči nás poslal do vedenia - 0:1. Netešili sme sa ani tri minúty a bolo vyrovnané. Po veľkej chybe sme sami poslali do úniku domáceho Čerepkaia, ktorý sa zoči-voči Belaníkovi nemýlil. Skóre sme chceli prikloniť opäť na našu stranu v 22. minúte, "Trabo" bol tentokrát v role zakončujúceho, no svoju hlavičku po centri Lea Bortoliho neumiestnil presne. Úspešné nebolo ani zakončenie z voleja od toho istého hráča, ktorému predchádzal center tentoraz z ľavej strany. Náš druhý presný zásah mohol v 33. minúte streliť opäť Gomola, no v páde prestrelil. A vedľa mieril aj o pár sekúnd veľmi aktívny Trabalík.

Po zmene strán sme stále videli z oboch strán aktívny futbal hore-dole, šancí už ale pribúdalo pomenej. Jednu z väčších nedotlačili domáci ani na viackrát do brány v 60. minúte. O štyri minúty neskôr mohol byť gólovým hrdinom na našej strane Bortoli, ktorý sám v úniku trestuhodne prestrelil. Rozdielový presný zásah neprichádzal, a tak sme prvýkrát v stretnutí striedali, keď Tomáša Vaľovčina nahradil Martin Talakov. O chvíľu neskôr nás dôležitým zákrokom po rohu Slovana zachránil výborný Belaník. V 82. minúte takmer všetkých na štadióne prekvapil Oravec, ktorý napriahol spoza poliacej čiary, no vybehnutého Ružinského iba tesne nepotrestal. Štyri minúty pred koncom zápasu si pripísal premiéru v druhej lige ďalší mladý Šošon Sebastián Mlynár. Namiesto víťazného gólu sme ale pykali po ďalšej chybe pri rozohrávke a v 87. minúte naklonil misky váh na stranu Slovana striedajúci Božík. Napriek záverečnej snahe odchádzame nakoniec z Bratislavy bez bodu s prehrou 1:2.

V ďalšom druholigovom kole narazíme po dlhšej dobe na súpera z vyšších poschodí tabuľky. Na domácom Štadióne MŠK Žilina privítame v nedeľu dopoludnia v tradičnom čase o 10:30 hod. nováčika z FK Humenné.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Minimálne v prvom polčase sme boli lepší. Škoda, že sme hneď po góle urobili individuálnu chybu, vďaka ktorej domáci vyrovnali. Aj v druhom polčase sme mali veľmi dobré príležitosti, ale vo finálnej fáze nám to nešlo, či už to bola finálna prihrávka alebo zakončenie. Súper hral jednoducho, získaval stred ihriska po odrazených loptách, kde sme boli málo agresívni. My sme mali sľubné situácie po protiútokoch, ktoré sme nedotiahli do úspešného konca. Myslím, že sme to mali uhrať aspoň na remízu, bohužiaľ, urobili sme veľa chýb. Rozoberieme si to a budeme sa pripravovať na ďalší zápas proti Humennému."
Martin Gomola, stredopoliar MŠK Žilina B
"Vstúpili sme do zápasu lepšie, prvých 15-20 minút sme súpera k ničomu nepustili a vypracovali sme si gól z úvodnej štandardky. Hneď na to sme po chybe inkasovali a do konca polčasu sme sa potom nevedeli dostať späť k svojej hre. Do druhého polčasu sme nevstúpili dobre. Lopta nám odskakovala, kombinácie nám viazli, neviem, čím to bolo. Možno za tým bola slabá koncentrácia. Aj keď sme si vytvorili šance, išli sme viackrát sami na bránu, tak sme ich nedokázali premeniť. No a na konci zápasu dostal súper od nás rozhodujúci gól ako na podnose. Jednoznačne sme si to prehrali tým, že sme nepremenili naše príležitosti. Futbal sa hrá na góly a keď ich dá súper viac, tak vyhrá. Navyše po našich chybách. Netreba si však z toho brať iba zlé veci, treba sa pozrieť aj na to dobré a sústrediť sa už na ďalší súboj."