ČK: 85. Owusu (po druhej ŽK) - 68. Nemergut (po druhej ŽK)

Fauly: 12:13

Petráš - Tandara, Leitner, Minárik (60. Kopas), Owusu - Mráz, Myslovič, Slebodník (90. Stojchevski) - Ďuriš (46. Rusnák), Paur (C), Bari (71. Trabalík)

Partizán Bardejov
Čikoš-Pavličko - Jurčišin, Nemergut, Cmiljanović, Župa - Olawale, Keresteš (C) - Dopater, Ristovski (62. Csáno (71. Lukáč)), Brenkus (83. Lukáč) - Panadić (46. Stachura)
Pod Dubňom sa v rámci druhej ligy po dlhšom čase predstavila rezerva MŠK proti Bardejovu. Rolu favorita sme chceli napĺňať od úvodu, no nedarilo sa nám presadiť v útočnej fáze hry. Trápenie Šošonov pokračovalo aj po zmene strán a zápas nerozbehli ani vylúčenia na oboch stranách. Až dve minúty pred koncom nás nakoniec vykúpil Tibor Slebodník, vďaka ktorému berieme veľmi dôležité tri body za výhru 1:0.

zostrih zápasu

Najmä vďaka reprezentačnej prestávke dostal tréner "B"- tímu Vladimír Veselý k dispozícii viacero hráčov prvého tímu Šošonov. To sa odzrkadlilo aj na základnej zostave, ktorú tvorilo až desať členov "Áčka" doplnených o Kristiána Bariho. Kapitánsku pásku si navliekol na hrote hrajúci Jakub Paur a v bráne dostal prednosť pred Marekom Teplanom tentoraz Samuel Petráš.

Za pekného a slnečného počasia sme už od úvodu držali očakávane loptu a zatlačili súpera na jeho polovici. Prvú šancu však mali hostia, samostatný únik bardejovského útočníka prerušil ofsajdový hvizd. Odpovedali sme rovnako, ba ešte nebezpečnejšie, Bari si hodil loptu na ľavačku a krásnym pokusom vyzval brankára Čikoša-Pavlička k podobne peknému zákroku. V 13. minúte sme zahrozili vďaka peknej krížnej prihrávke na Dávida Ďuriša, ktorý ale po zaseknutí obrancu poslal na bránu len slabý pokus. Po ďalšom rohovom kope v sérii sme z neho konečne aj ohrozili hosťujúcu bránu. Nakrátko zahranú štandardku zakončoval spoza vápna Patrik Myslovič a teč brániaceho hráča takmer pomýlil gólmana Partizánu. V 24. minúte po dlhšom čase vyskúšali šťastie, i keď nie úplne vydarene, aj Bardejovčania. Hluchšiu fázu hry v okolí 30. minúty narušil až takmer penaltový hvizd, no hlavný rozhodca trochu diskutabilne miesto pokutového kopa udelil žltú kartu Paurovi za filmovanie. Bezgólový stav nezmenili ani ďalšie pološance Šošonov najmä z rohov.

Zmenu strán doplnila aj zmena krídelníkov, keď Ďuriša nahradil Matúš Rusnák. Hneď po pár sekundách sa vďaka "Ruskymu" dostal do veľkej šance Filip Mráz, ktorý, bohužiaľ, loptu nepretlačil ani cez brankára Čikoša-Pavlička. Ešte väčšiu tutovku zahodil pred 60. minútou Patrik Myslovič, sám zoči-voči brankárovi opäť aj on zlyhal, keď trafil iba vybiehajúceho gólmana. Na ihrisku s pribúdajúcim časom pribúdali ostrejšie súboje, a s tým aj žlté karty. V rozmedzí dvoch minút inkasoval až dve obranca Bardejova Nemergut a od 68. minúty sme hrali o jedného hráča v poli viac. Začali sme ešte viac tlačiť, no najväčšie nebezpečie priniesol iba center Mráza, ktorý takmer zapadol do siete. Podobne skončil aj centrovaný pokus Owusuho v 83. minúte. Blížil sa záver stretnutia, no stále sme sa nedokázali presadiť výraznejšie a ani sa dostať bližšie k bráne. Práve africký obranca bol druhým hráčom, ktorý dnešný duel nedokončil, keď rovnako inkasoval druhú žltú kartu ako predtým hráč Bardejova. Misky váh na našu stranu predsa len dokázal v 88. minúte nakloniť Tibor Slebodník. Vykúpenie prišlo po dlhom krížnom centri Tandaru, na zadnej stál pripravený Slebodník a náš stredopoliar už bez problémov umiestnil loptu do odkrytej časti brány - 1:0. Do konca stretnutia sme už viac nevideli a po ďalšom víťaznom góle v úplnom závere stretnutia získavame tri body po najtesnejšej výhre.

V rámci tabuľky tak aspoň do nedele budeme figurovať na siedmom mieste pred Petržalkou, ktorá má zápas k dobru. V nasledujúcom kole II ligy nás štvrtýkrát v rade čaká súper z pásma zostupu. Po dnešnej výhre budeme chcieť tri body získať aj na ihrisku rezervy Slovanu Bratislava.

Martin Kuciak, asistent trénera MŠK Žilina B
"Po vynikajúcom vstupe do stretnutia sme mali veľa štandardiek, vytvorili sme si tlak, bohužiaľ, neprišiel gól. Súper hrozil z protiútokov, no zneistili sme aj kvôli našej neefektivite. Chýbala nám väčšia pohoda na kopačkách, preto bol polčas taký rozháraný. Aj po zmene strán sme začali tlakom, ale iba platonickým. Stále sme boli nervózni, chvalabohu za vytúžený gól v závere. Za tú aktivitu, strely i celkovo priebeh sme si zaslúžili tri body, ktoré ostávajú doma. Všetci sme si uvedomovali dnešnú dôležitosť troch bodov, po vylúčení súperovho hráča nám to trochu ublížilo. Vieme, že výkon nebol optimálny, dôležité sú však tri body do tabuľky."
Tibor Slebodník, stredopoliar MŠK Žilina B
"Dnes sme prevažnú časť zápasu mali vo svojich rukách, držali sme loptu na kopačkách, ale súper bol v defenzívne dobre organizovaní a ťažko sa nám tam dostávalo. Chýbal nám vždy polkrok alebo trochu šťastia, slabšia efektivita nás vytrápila až do konca. Chvalabohu za gól v závere. Hovorili sme si, aby sme centrovali, Tandy videl priestor, ja som si to len prebral a padlo to tam. Vieme, aká je situácia v tabuľke, preto dnešný tri body veľmi pomohli a posunuli nás do pokojnejších vôd."