Góly: 10. Holiš - 53. Sauer, 64. Vaľovčin
ŽK: 73. Lacko - 67. Nagy, 71. Kaprálik, 73. Aremeyaw, 75. D. Javorček, 84. Yenne

Rohy: 2:4

Ofsajdy: 1:2

Fauly: 19:18

MŠK Púchov
Strelčík - Ozimý, Pavlovič, Kopičár, Lacko - Kapusniak, Krčula - Martinček, Holáň (61. Ullman), Mráz (C) (75. Kopiš) - Holiš (68. Pilný)

Teplan - Suľa, Aremeyaw, Nagy (C), D. Javorček - Mráz, Sauer, Yenne - Kaprálik (90. Matejčík), Jibril (76. Gerebenits), Bari (61. Vaľovčin)
Súboj o dôležité body v neďalekom Púchove sa rozhodne nezačal tak, ako sme si predstavovali, keď sme už od 10. minúty prehrávali. Obrat sa konal až po zmene strán, kedy presnými hlavičkami otočili priebeh stretnutia Sauer a striedajúci Vaľovčin. Po záverečných minútach plných súbojov sme sa tak mohli tešiť z mimoriadne dôležitej výhry v pomere 2:1.

Zostava trénera Vladimíra Veselého bola proti Púchovu v znamení návratov. Zo zranenia sa vrátila dvojica Taofiq Jibril a Kristián Bari. Kapitánsku pásku si na rukáv opäť nasadil Richard Nagy a miesto v bráne zaujal Marek Teplan.

Aktívnejší začiatok ukázali v dnešnom stretnutí domáci, keď im šancu v 4. minúte ponúkla naša obrana po zbytočnom faule a priamom kope. Ten ešte pre Púchov nedopadol podľa predstáv, no v 10. minúte už tomu bolo inak. Z pravej strany lopta nešťastne prepadla až na útočníka Holiša, ktorý ju jemným tečom pohladil ponad padajúceho Teplana až do našej siete. Prvá príležitosť Šošonov vznikla tiež po priamom kope, nakrátko ho rozohral Kristián Bari s Tentonom Yennem a nebezpečná pravačka krídelníka zaplachtila tesne mimo. Desať minút po prvom góle sme mohli inkasovať znovu. Tentokrát z ľavej strany prišiel vysoký center, ktorý prepadol cez všetkých až na zadnú tyč, no nekrytý Martinček našťastie z voleja netrafil loptu ideálne. Vyrovnať sme mohli po vysunutí rýchleho Adriána Kaprálika, ktorého lob cez brankára síce do brány nesmeroval, no dostal sa k Jibrilovi na hrote. Zakončenie nášho hroťáka z uhla mu však nevyšlo podľa predstáv. Veľa lôpt smerovalo práve na Adriána Kaprálika, svoju rýchlosť ale zatiaľ pretavil iba do viacerých pološancí tak ako v 35. minúte. Žltozelení sa snažili o postupný útok, no väčšinou boli neúspešní a do protiútoku vyrážali Púchovčania. Rovnako tomu bolo v dvoch situáciách v poslednej päťminútovke prvého polčasu, na centre zľava i sprava nedokázal, na naše šťastie, v obidvoch prípadoch dočiahnuť útočník domácich.

Z kraja druhého dejstva sme opäť videli príležitosť domácich, ani na viackrát sa nepresadili. V 53. minúte sme sa dočkali presného zásahu konečne aj my. Dominik Javorček poslal pekný center do ohňa, kde stál nikým nekrytý Mário Sauer a peknou umiestnenou hlavičkou k žrdi vyrovnal stav zápasu - 1:1. Gólovo sa chcel presadiť aj Taofiq Jibril, jeho kľučky nad loptou a následné zakončenie úspech nepriniesli. V 61. minúte prišli oživiť hru hráči na oboch stranách, naše striedanie znamenalo zmenu v krídelnom priestore - Tomáš Vaľovčin nahradil Kristiána Bariho, čo sa ukázalo v neskoršom priebehu ako zlomové. Zlatá ruka trénera Vladimíra Veselého sa ukázala už o tri minúty, po oblúčiku do šestnástky a prehodení Tentona Yenneho práve na Vaľovčina sme sa radovali druhýkrát - 1:2. Žolík z lavičky sa tak aj po druhý raz v sezóne presadil proti Púchovu. V druhom striedaní sme potom na ihrisko poslali Rolanda Gerebenitsa. Hra sa s blížiacim sa koncom začala pritvrdzovať, s čím logicky prichádzali aj kartové tresty. Na rozdiel od nich sme ale na väčšiu šancu čakali už od druhého gólu Šošonov. Zhlboka sme si vydýchli v 84. minúte, keď domáci z protiútoku takmer vyrovnali. Dve minúty do konca sa pod sprchy porúčal po druhej žltej karte Aremeyaw, a tak sme dohrávali v desiatich. Púchov však nevyrovnal ani zo štandardiek v závere, čo znamená pre rezervu MŠK dôležité víťazstvo.

Súboj o veľmi potrebné tri druholigové body sme napokon zvládli a po tesnej výhre 2:1 stúpneme v tabuľke o jednu priečku na deviate miesto. O týždeň sa v poslednom jesennom kole predstavíme doma, kde nás čaká nepríjemný súper z Komárna.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Veľmi dôležité tri body z ihriska náročného súpera. Prvých pätnásť minút bolo z našej strany veľmi zlých, domáci hrali agresívnejšie a my sme prehrávali väčšinu osobných súbojov. Z toho pramenil aj súperov vedúci gól. Potom sme však začali aj my hrať svoju hru po zemi a vytvorili sme si aj zopár šancí. Bola tam rýchlosť, dravosť aj vyhrané osobné súboje. V druhom dejstve nám tam padli aj dva góly a Púchov sme už do ničoho nepustili. Vyšli nám aj striedania, chalani, ktorí nastúpili, predviedli skvelú robotu. Už stav terénu pred zápasom predpovedal, že to dnes nebude pohľadný futbal, no aj tak sme sa snažili kombinovať cez krídelné priestory, čo sa nám aj darilo. Víťazstvo z Púchova sa veľmi cení a urobíme všetko preto, aby sme tri body potvrdili aj proti Komárnu, i keď to nebude vôbec jednoduché."
Tomáš Vaľovčin, krídelník MŠK Žilina
"Sú to pre nás veľmi dôležité tri body pred koncom jesennej časti, aby sme mohli prezimovať v bezpečných vodách tabuľky. Súper nám robil problém svojou fyzickou hrou a v ich prospech hrali aj skúsenosti. Za výhrou sme ale šli viac ako Púchov a chceli sme tento zápas jednoznačne dotiahnuť do trojbodového konca. Sme veľmi šťastní, že sa nám to aj podarilo. Tréner mi pred striedaním povedal, aby som dal gól a teší ma, že to hneď po príchode na trávnik aj splnil. Proti Púchovu mi to padá a dúfam, že sa presadím aj proti ostatným súperom. V záverečnom kole nás čaká ťažký súper z Komárna, no určite pôjdeme tiež za výhrou, aby sme mali pred zimou čo najviac bodov."