ŽK: 60. P. Nagy - 35. D. Javorček, 51. Gomola

Fauly: 16:11

FC ŠTK 1914 Šamorín
Gyurákovics - Vera, Oikonomou, Malý, Marič-Bjekič (C) - Baez (74. Štefanka), P. Nagy (C), Nebyla (74. Jančo) - Boateng (80. Fuják), Zuberu (70. Pančík), Bogi (70. Leginus)

Teplan - Majdan, Aremeyaw (46. Leitner), R. Nagy (C), D. Javorček (46. Owusu) - Myslovič, Gomola, Sauer (62. Kopásek) - Yenne, Jambor (62. Gerebenits), Iľko
Duel tabuľkových susedov medzi Šošonmi a domácim Šamorínom priniesol to, čo sme očakávali. Aktívny a ofenzívny futbal od úvodu, z ktorého však vedúci gól vyťažili domáci. Onedlho pridal Šamorín aj druhý presný zásah a v druhom polčase podčiarkol svoju výhru úspešnou penaltou. Naša ofenzívna snaha gólom odmenená nebola, a tak po prehre 0:3 strácame na ôsme miesto už štyri body.

Dočasný tréner Jaroslav Bačík a jeho realizačný tím poslal do zápasu jedenástku doplnenú aj o hráčov "Áčka" či 19-tky. Po menšej prestávke sa vrátil na ľavý kraj obrany Dominik Javorček, s kapitánskou páskou nastúpil stopér Richard Nagy a v bráne nám chrbát kryl Marek Teplan.

V úvode sme sa rozhodne nenudili. Hneď v tretej minúte sa na oboch stranách zaskveli brankári, najprv náš Marek Teplan vytlačil zakončenie Boatenga a následne podobne zakročil aj jeho náprotivok proti takmer gólovej hlavičke Tima Jambora. Úspešný súboj proti Boatengovi si náš gólman zopakoval aj o pár minút neskôr, no v 9. minúte už nemal nárok na zakončenie voľného Pétera Nagya. Po štandardke Šamorína ostal záložník domácich na zadnej tyči nikým nekrytý a v sklze poslal ŠTK do vedenia. Aj naďalej hrozili domáci hráči najmä zo štandardných situácií, po skrumáži pred bránou v 21. minúte opäť výborne zakročil Marek Teplan. To však ale neplatilo o dve minúty, Teplan si síce na loptu siahol, no na hlavičkové zakončenie aktívneho Boatenga už nevyzrel. Útočná hra v nasledujúcich minútach ustala a bojovalo sa predovšetkým o stred ihriska. Pribúdali súboje, fauly a hra sa pritvrdzovala. Jedinú šancu ešte do polčasu spálil krídelník Šamorína Bogi, Teplan si bližšiu tyč postrážil.

Do druhého dejstva sme nastupovali s jasným cieľom, spraviť niečo s dvojgólovým mankom a hlavne vymyslieť vpredu viac než v prvom dejstve. Napomôcť malo k tomu aj dvojité striedanie z kraja polčasu, do hry naskočili čerství obrancovia Richmond Owusu a Patrik Leitner. Obraz hry sa však výrazne nezmenil, Šošoni sa snažili byť nebezpeční, no na súperovej polovici im chýbala väčšia presnosť a viac pokusov o zakončenie. Tŕňom v päte je finálna fáza, čo platilo aj na juhu Slovenska. Namiesto zníženia prišlo, bohužiaľ, navýšenie náskoku domácich. Zo sporne nariadeného pokutového kopu sa v 56. minúte nemýlil Péter Nagy. O štyri minúty sme mohli znížiť po priamom kope Patrika Mysloviča, zakončenie šikovnému záložníkovi nevyšlo ideálne. Hru sme chceli oživiť aj ďalšou dvojnásobnou výmenou, po ktorej na hracej ploche pribudli Roland Gerebenits a Samuel Kopásek. Po dlhom čase sme ohrozili bránu súpera z hry v 70. minúte, strela Martin Gomolu z diaľky ale nemala gólové parametre. Nebezpečnejší bol už únik Patrika Iľka, no on a vzápätí aj Richmond Owusu boli zblokovaní domácou obranou. Po chybe v našej defenzíve mohol zvýšiť už na rozdiel štyroch gólov Leginus, Teplan bol proti. Rovnako pochodil pár minút pred koncom aj striedajúci Jančo. Duel zakončili Šošoni, Gerebenits vo výbornej šanci trafil žrď, no predtým sa aj tak pískal ofsajd.

Po troch bodoch zo zápasu s Košicami neberieme tentokrát ani jeden bod. Tri góly v našej sieti znamenajú odskočenie Šamorína v tabuľke práve pred Šošonmi, a teda naše zotrvanie na deviatom mieste. O týždeň hráme opäť vonku, v 16. kole druhej ligy zavítame do Púchova.

Jaroslav Bačík, riaditeľ Akadémie MŠK Žilina, dočasný tréner MŠK Žilina
„Od začiatku sme chceli hrať aktívne, byť nebezpeční a ukázať to, čo je v DNA MŠK Žilina. Na kolená nás však zrazili dva rýchle góly zo štandardných situácií po prehratých osobných súbojoch. Tam sme loptu dobre nedosledovali, a bohužiaľ, z toho vyplynuli dva inkasované góly. Chalanom sa nedá vyčítať snaha o získavanie lopty v prechodových fázach. Rozhodol osobný súboj v pokutovom území, efektivita v zakončení a väčší dôraz súpera v šestnástke. My sme sa do predfinálnej fázy dostávali, no väčšinou sme to nedotiahli, tak ako sme si predstavovali. Vo vedení a zakladaní útoku sme boli Šamorínu vyrovnaným súperom, loptu sme mali viac na kopačkách, ale v pokutovom území mali väčšiu kvalitu. Zápasy druhej ligy sú podľa mňa veľmi podobné. Keď nedáme gól, tak sa mladým hráčom hrá veľmi ťažko. Musíme preto zlepšiť efektivitu v zakončení a takisto zväčšiť početnosť pokusov ako proti Košiciam.“
Vladimír Majdan, obranca MŠK Žilina
„Prvý polčas bol celkovo bez života, okrem jednej šance sme si nevypracovali nič. Určite sme si nepredstavovali, že dostaneme dva rýchle góly a vstup do druhého dejstva tak už bol za nepriaznivého stavu o niečo ťažší. Snažili sme sa zabojovať, streliť kontaktný gól, ale nakoniec sme dostali ešte jeden z penalty. Nešťastný zápas dnes pre nás. Vedeli sme, že Šamorín bude dobre fyzicky pripravený, čo sa aj ukázalo. V súbojoch jeden na jedného boli väčšinou úspešnejší, a to bolo asi rozhodujúce. Navyše, v jeho prospech hrala aj efektivita v zakončení, kde sme opäť zlyhali. Musíme na súbojoch zapracovať viac už v tréningu a následne to aj preniesť do zápasu, lebo bez toho sa dá iba ťažko vyhrať.“