”B”: V Šamoríne získať ďalšie dôležité body aj napriek dočasným zmenám
Pätnáste kolo druhej ligy znamená pre našu rezervu cestu do Šamorína, kde v súboji tabuľkových susedov narazíme na tamojší ŠTK. Po veľmi potrebnej výhre v minulom kole chceme pokračovať v tomto trende a získať ďalšie dôležité body do druholigovej tabuľky.

Napriek dočasným zmenám v realizačnom tíme, ktorých dôvod priblíži riaditeľ mládeže Jaroslav Bačík, sa naše trojbodové ciele určite nemenia.

Nedeľný súboj v Šamoríne so začiatkom o 10:30 hod. rozhoduje Michal Čiernik.


rozhodne pripravenosť a osobné súboje

Po takmer dvoch mesiacoch nastúpime na druholigový zápas až v nedeľu a uzavrieme ním tak celé pätnáste kolo súťaže. To však nie je jediná zmena, ktorú náš tím v tomto kole čaká. Mužstvo totiž povedie dočasný realizačný tím kvôli karanténe viacerých trénerov z projektu. Viac už riaditeľ Akadémie MŠK Jaroslav Bačík.

"Nakoľko v realizačnom tíme projektu "B+19" je viacero trénerov v karanténe, tak sme zložili dočasný realizačný tím z ľudí, ktorí sú momentálne k dispozícii. Rezerva spadá pod kompetencie športové riaditeľa mládeže, a tak pôjdem do duelu ako hlavný tréner." Zmena nastáva aj na iných funkciách v tíme. "Ďalšími členmi tímu budú Slavomír Konečný (tréner U17), Filip Kňazovič (asistent a tréner brankárov "B"-tímu) a Martin Praženica (asistent trénera U19). K dispozícii nám z rezervy ostali ešte kondičný tréner Marek Filo a masér Roman Bednarovský. Vedúcim mužstva bude Michal Biras," odôvodnil prechodný stav v záložnom tíme Šošonov šéf mládeže.

O týždeň pocestujeme do Púchova. "Musím podotknúť, že toto riešenie je len dočasné na zápas so Šamorínom. Budúci týždeň proti Púchovu už povedie mužstvo tréner Vladimír Veselý, ktorý má plnú dôveru vedenia klubu." Oba duely sú z hľadiska tabuľkového postavenia a východzej pozície do jarnej časti pre mužstvo veľmi dôležité.

Späť k futbalu. Vydretá, no zaslúžená výhra proti Košiciam bola impulzom asi pre celý klub. "V druholigovej súťaži je pre nás dôležitý každý jeden bod, čo platí aj o mladých hráčoch, ktorí v nej dostávajú priestor. Minulotýždňový zápas s Košicami ukázal smer, ktorým chceme ísť. Vedieť sa presadiť aj v ťažkých situáciách, neskladať zbrane, aj keď sa súper dvakrát dotiahne a stále ísť za víťazstvom. Sme veľmi radi, že sa nám to podarilo a zvíťazili sme." K trom gólom a ofenzívnej snahe výrazne dopomohlo až 36 striel z kopačiek Šošonov. "Boli sme nebezpeční v okolí pokutového územia, v šestnástke súpera. Kľúčom k úspechu je efektivita, ale aj početnosť pokusov o zakončenie," uviedol k víťazstvu riaditeľ jednej z najlepších akadémii na Slovensku.

Už v nedeľu nás čaká Šamorín, v tejto sezóne typický kolísavými výsledkami. "Šamorín funguje s Dunajskou Stredou na podobnom princípe ako my v MŠK Žilina. Ťažko odhadnúť aktuálnu formu súpera, no nepozeráme sa dva zápasy dozadu, ale sledujeme dlhodobý trend, kde je vidieť veľkú kvalitu súpera v stredovej formácii či v ofenzíve. Čaká nás veľmi ťažký súboj, navyše, v špecifickom prostredí." V tabuľke nás vzájomne delí na ôsmom a deviatom mieste iba jeden bod.

Oba tímy strieľajú veľa gólov, no veľa ich aj inkasujú. Čo teda rozhodne? "Podľa mňa rozhodne komplexnosť a pripravenosť hráčov na samotný duel. Samozrejme, budeme sa snažiť hrať ofenzívne, byť nebezpeční, ale keď nebudeme vyhrávať osobné súboje, tak nemáme šancu na úspech," uzavrel predzápasový rozhovor dočasný tréner MŠK Žilina "B" Jaroslav Bačík.

Všetkým členom realizačného tímu, ktorí sa nakazili koronavírusom, prajeme skoré uzdravenie!


priamy prenos

Zápas môžete sledovať prostredníctvom internetovej televízie futbalnet.tv.


rozhodcovia

Posledný duel 15. kola s výkopom v nedeľu o 10:30 hod. povedie hlavný rozhodca Michal Čiernik. Na čiarach mu budú asistovať Mário Roszbeck a Roman Poracký.