Góly: 9. Issa, 13. Begala, 65. Kanu - 90.+ Farský
ŽK: 27. Kovalčík, 43. Begala, 74. Matta - 48. Nemčík, 84. Holáň

Fauly: 13:12

Slavoj Trebišov
Vinclér - Šimko, Orság, Matta, Ilinjo (C) - Kovalčík (81. Sitarčík), Kanu (81. Katunský), Begala - Kulich (72. Bajtoš), Vilkovský (62. Pálfi) , Issa (72. Polaščík)

Teplan - Suľa (C), Nemčík, Leitner, Javorček (83. Bari) - Mráz (62. Kostúr), Myslovič (77. Farský), Gomola (46. Holáň) - Yenne (83. Trabalík), Jambor, Goljan
V súboji 24. kola sme na ďalekom východe narazili na tabuľkového suseda z Trebišova. Úvodné dejstvo prinieslo bojovný futbal, ale efektívnejší bol domáci Slavoj Trebišov. Už v 13. minúte viedol 2:0 po góloch Issu a Begalu. Šošoni sa s výsledkom snažili niečo spraviť, do polčasu sa to však nepodarilo. V druhom polčase nám nepomohla ani zvýšená snaha, naopak tretí gól pridali domáci. Na konci stretnutia sa síce dokázal presadiť zo štandardky Farský, no iba kozmeticky upravil dnešný výsledok. Ani zlepšený výkon v druhej polovici zápasu nám teda body do tabuľky nezabezpečil.

Tri tesné prehry s favoritmi na postup v predchádzajúcich kolách nás poslali do boja o záchranu druhej najvyššej súťaže. V šesťbodovom stretnutí so súperom, ktorý sa v tabuľke nachádza o dve priečky nižšie, sme boli odhodlaní podať kvalitný výkon a naštartovať novú, víťaznú sériu.

Stretnutie sa začalo aktívnym futbalom z oboch strán a hra mala rýchly spád. Aktivita ale priniesla gól nášmu súperovi, keď krídelník Issa krásnou strelou spoza šestnástky vymietol pavučinu v našej bráne. Už o päť minút neskôr sme prehrávali 0:2. Útočiaci hráči pretlačili loptu cez našu obranu na nabiehajúceho Begalu, a ten krížnou strelou potešil domácich. My sme pohrozili v 17. minúte po akcii Patrika Mysloviča, ktorý prehadzoval loptu na Adam Goljana, no obranca tam bol skôr ako náš hráč. V 30. minúte sme získali výhodu štandardnej situácie z dobrej vzdialenosti. Loptu si postavil Myslovič, ale trafil iba rukavice pripraveného Vincléra. Zaujímavú príležitosť si po ľavej strane vypracoval aj Tenton Yenne, ktorý sa pokúšal pravačkou obstreliť brankára, no ten jeho úmysel vystihol. Spomínaný priamy kop si v 43. minúte opäť zopakoval Myslovič. Pokus z jeho ľavačky však skončil znovu na brankárovi. Vzápätí sa to rozhýbať pokúšal Goljan na pravej strane, center ale zachytil obranca Trebišova. To bolo z prvého polčase všetko a do kabín sme odchádzali s dvojgólovým mankom.

Druhé dejstvo sme sa hneď na jeho začiatku rozhodli oživiť striedaním. Martina Gomolu na hracej ploche nahradil René Holáň. Zvýšené nasadenie viedlo do viacerých polo šancí nášho tímu. Aktívny v zakončení bol predovšetkým Timotej Jambor. Stále nám však chýbali výraznejšie príležitosti, ktoré by ohrozili súperovu bránu. Naša aktivita nám, bohužiaľ, gól nepriniesla. Naopak na druhej strane si loptu vymenila v 65. minúte nigérijská dvojica legionárov a po Issovom vysunutí skóroval Kanu do protipohybu Mareka Teplana. V tej chvíli sme síce prehrávali už o tri góly, no zbrane sme rozhodne neskladali. Okamžite po svojom príchode na trávnik to skúšal Samuel Farský, strela nášho záložníka ale veľmi neohrozila bránu domácich. Vyznamenal sa aj náš gólman Teplan po dvojitej príležitosti útočníkov Trebišova. V 82. minúte sme sa dostali do sľubného tlaku, viaceré šance a hlavne tá od Yenneho však neskončili želaným efektom. V nadstavenom čase duelu si loptu potiahol Goljan, snažil sa vystreliť, ale bol zblokovaný. V rámci tejto akcie prišiel aj faul žlto-modrých, z ktorého sme vyťažili úspešný priamy kop. Farský si postavil loptu a ukážkovo ju poslal do ľavého horného rohu domácej svätyne - 1:3. Ani tento gól nám však nepomohol k zisku bodov a z východu Slovenska odchádzame po prehre o dva góly.

Rezerva Šošonov si týmto výsledkom pripísala už štvrtú prehru v rade a v tabuľka druhej ligy sa prepadla za nášho dnešného súpera. V nasledujúcom týždni máme na programe ďalší veľmi dôležitý zápas, pre udržanie sa v súťaži číslo 2, proti tímu FK Poprad.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Rozhodol úvod stretnutia. Tam sme domácim darovali dva góly, dostali sa do vedenia a hlavne prvý polčas bol z našej strany katastrofálny. Potrebujeme viacej bojovnosti a oddanosti, v tom nás domáci predčili. Druhé dejstvo sme to, po dohovore v šatni, zmenili. Hrali sme kolmejšie, dostali sme sa do dvoch dobrých šancí, no bohužiaľ, sme ich nepremenili. Potom sme zase dovolili dať súperovi gól na 3:0 a už sa to ťažko doháňalo. Trebišov nás ničím neprekvapil, ale predovšetkým my musíme hrať a bojovať za Žilinu úplne inak. Riešili sme zle finálnu fázu. Zbytočne sme kľučkovali, zbytočne držali loptu v okolí šestnástky a neboli sme priamočiari. Toto všetko rozhodlo o dnešnom výsledku."
Samuel Farský, stredopoliar MŠK Žilina
"Súper dal dva rýchle góly po našich chybách a potom už iba bránili výsledok. My sme si ale žiadnu väčšiu príležitosť nevypracovali. Na ich hru sme boli pripravení, ale nemôžeme robiť takéto chyby, v dôsledku ktorých sme inkasovali góly. Chýbala nám streľba, málo sme ohrozovali bránu Trebišova. Taktiež nám viazla finálna prihrávka. Gól v závere zápasu ma veľmi nepotešil, radšej by som bol za výhru."