”B”: Z Dubnice si po vyrovnanom priebehu vezieme bod za remízu 1:1
ŽK: 59. Bilovský, 69. Petráš, 84. Pagáč, 90. Kuzma - 53. Gomola, 68. Hamza, 90. Capko
Rozhodca: Kolofík - Špivák, Vass
FK Dubnica nad Váhom
Vavrúš - Knižka (87. Majkút), Rešetka, Pagáč, Párkaň - Pleva (C) (80. Martinek), Bilovský, Vaculík - Petráš (82. Nomilner), Kuzma, Čurik

Belko - Tandara, Leitner, Capko, Suľa (C) - Mráz, Gomola, Jambor (87. Farský) - Hamza (80. Holáň), Kostúr, Yenne (87. Trabalík)
V programe II. najvyššej ligy čakal na našu rezervu súboj 20. kola proti Dubnici nad Váhom. Hneď v druhej minúte sa po rohovom kope dostali do vedenia domáci. Polčasový stav nezmenila ani šanca Hamzu, ktorý nastrelil tyč. Do kabín sme teda putovali za nepriaznivého stavu. Baba Hamza si to ale vynahradil v 73. minúte, keď po prízemnej strele vyrovnal stav zápasu a pečatil aj v druhom vzájomnom zápase konečný remízový stav.

Po dôležitom víťazstve v minulom kole proti Slovanu Bratislava "B" sme nastúpili proti ďalšiemu súperovi namočenému do záchranárskych bojov. Dubnica sa nachádzala na 13. mieste tabuľky so ziskom osemnástich bodov v doterajších stretnutiach ligy.

Do stretnutia sme však nestúpili ideálne. Hneď z prvého rohu hostí sa lopta dostala k Pagáčovi, ten neváhal a loptu upratal do siete. Nasledujúce minúty Šošoni ovládali loptu na svojich kopačkách viac, no príležitosti si paradoxne vypracovávali domáci hráči. Súper hrozil predovšetkým po centrovaných loptách, viaceré sľubné šance zmaril Ľubomír Belko. My sme sa snažili útočiť po krídlach, ale obrana domácich všetky náznaky príležitostí včas prerušila. Po štandardnej situácií sa však už skoro radovala Dubnica, nebezpečnú hlavičku však stihol Belko v našej bráne vyraziť na roh. V 41. minúte prišiel opäť priamy kop zo strany domácich hráčov, skončil ale tesne nad brvnom. O dve minúty sa po prihrávke za obranu dostal do úniku aj náš Baba Hamza, vo veľmi sľubnej šanci, bohužiaľ, trafil iba tyč Vavrúšovej bránky. Na konci prvého polčasu nás znovu po svojom reflexívnom zákroku zachránil Belko, keď stihol vytesniť prudkú hlavičku hráča Dubnice.

Druhú polovicu stretnutia sme začali aktívne, k väčším šanciam to však neviedlo. Po faule pred vápnom sme dostali príležitosť v podobe štandardky z dobrej vzdialenosti. Loptu si zobral Timotej Jambor, no jeho úmysel brankár hostí prečítal. Z nasledujúcej akcie sa naopak k viacerým strelám dostala Dubnica, naša obrana nás ale podržala. Po dlhšej dobe, kedy sa hrala odohrávala hlavne v strede ihriska, zahrozili domáci. Gól z toho nebol, no naopak sme sa v 73. minúte radovali konečne aj my. Lopta sa v pokutovom území dostala až k Hamzovi a ten umiestnenou strelou k žrdi vyrovnal stav zápasu na 1:1. O pár chvíľ neskôr prišla aj prvá zmena na našej strane, keď práve strelca gólu nahradil Holáň. Do konca zápasu sme, okrem ďalších striedaní, nevideli nič závažné.

Výsledkom 1:1 sme si tak zabezpečili ďalší bod do tabuľky II. ligy. Už v stredu absolvujeme na domácom ihrisku dohrávku druhého jarného kola proti Komárnu.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Určite je to pre nás dôležitý bod. V našej situácii potrebujeme bodovať aj vonku a dnes sme vybojovali cennú remízu. Zápas sa síce nevyvíjal dobre, keď sme hneď na začiatku inkasovali po rohu. Prvý polčas nám robil problém trochu aj vietor, ale veril som, že je v našich silách, aby sme duel otočili. Hráčov som nabádal, aby sme hrali stále svoju hru, lebo tá šanca musela prísť. Som veľmi rád, že sme sa nevzdali a vyrovnali zápas."
Samuel Suľa, obranca MŠK Žilina
"Sme radi za tento bod. Prvý polčas sme to mali ťažšie proti vetru, no druhý polčas sme sa vyrovnali so súperovou agresivitou a som rád, že sme to zvládli. Vonku sa snažíme hrať jednoduchý futbal a uhrať dobré výsledky proti silným protivníkom. Sme mladý a dravý tím, ktorý ide vždy za víťazstvom. Dnes sme získali, bohužiaľ, iba bod, ale vážime si aj to. Kapitánska páska ma potešila, ale bola to zároveň aj zodpovednosť. Chalanov som sa snažil povzbudiť a spolu sme to zvládli."