Rozhodca: Albalushi
Pakhtakor Tashkent FK
Quvvatov - Ismailov (74. Eshmurodov), Salimov, Masharipov (74. Iminov), Ceran (74. Kholmatov), Sergeev, Krimets (74. Makhmudkhojiev), Khamdanov (74. Sobirkhujaev), Khamrobekov (74. Azamov), Kozak (74. Yuldoshev), Sayfiev (74. Sobirdjonov)

Volešák (46. Petráš) - Vallo (56. Suľa), Minárik, Králik, Demiri - Káčer, Gono, Bichakhchyan (64. Iľko) - Kaprálik, Kurminowski, Ďuriš
V prvom stretnutí na sústredení sme sa postavili úradujúcemu majstrovi z Uzbekistanu - Pachtakoru Taškent. Tréner Pavol Staňo zvolil kombinovanú zostavu, pričom prvýkrát v príprave odohrali takmer všetci hráči 90 minút. Skúseného súpera sme sa nezľakli a aj napriek únave sme mali k vedúcemu gólu bližšie, najmä po šanciach mladého Kaprálika v prvom polčase. Druhé dejstvo veľa góloviek neprinieslo, a tak sme ani v treťom prípravnom zápase zimy neinkasovali a udržali si čisté konto.

V prvom súboji zo sobotného dvojzápasu dostal na krídle dôveru mladý Adrián Kaprálik, ktorý mohol po prihrávke kapitána Mira Káčera v 4. minúte otvoriť skóre, jeho prízemnú strelu však stihol vytlačiť na roh brankár Uzbekov Quvvatov. Neudreli sme ani po rohovom kope, kedy zakončenie Jána Minárika zblokovala obrana v bielych dresoch. Aj v ďalšej dobrej príležitosti bol Kaprálik, ktorý v brejku vyviezol loptu, našiel na hrote Dawida Kurminowskeho, ale toho od zakončenia obralo zlé spracovanie lopty. Taškent disponoval skúsenými hráčmi, ktorí držali loptu častejšie v moci, no obrana šošonov pomáhala Volešákovi, ktorý bol v prvej štvrťhodine bez vážnejšej roboty. Kvalitu ukazoval najmä v krídelných priestoroch, kde si museli naši chalani dať pozor. Po polhodine sa znova do výbornej šance dostal Kaprálik, ale brankár Quvvatov stál príliš blízko a zakončenie nášho krídelníka zneškodnil. Volešák si musel pred polčasom postrážil strelu Sergeeva, s ktorou nemal vážnejšie problémy. Prvé dejstvo sa tak skončilo bez gólov.

Po zmene strán sme začali bez zmeny v poli, na brankárskom poste vymenil Volešáka mladý Samo Petráš. Prácu mal však jeho náprotivok v 51. minúte po jedovatej strele k tyči od Vahana Bichakhchyana, ktorá ho poriadne natiahla. Po hodine hry centroval súper, lopta sa odrazila ku Khamdamovovi, obrana žltozelených však stihla pristúpiť a dobrú strelu zblokovať. Poliak na hrote Kurminowski často hľadal miesto za obranou súpera na hranici ofsajdu, v 64. minúte sa mu vyhol, ale súper ho dokázal odzbrojiť. Veľké penzum práce už tradične odviedol v strede poľa motor šošonov Káčer, ktorý v 70. minúte takmer prešiel cez štvoricu súperových hráčov. V 74. minúte mali Uzbeci možnosť priameho kopu spred šestnástky, múr vo fosforovom ustál pokus Cerana. V 74. minúte nastalo početné striedanie v tábore súpera, čerstvé sily Uzbekov zatlačili našich chalanov v záverečných minútach do defenzívy. Napriek tomu išli šošoni až na dno síl a aj v teplom počasí šprintovali do konca. V závere sa ešte prebíjal do zakončenia Dávid Ďuriš, ale Quvvatov bol pri lopte skôr. Staňovci tak proti majstrov Uzbekistanu uhrali remízu 0:0.

"Vo väčšej časti zápasu držal loptu súper. Samozrejme, bolo to dané kvalitou Pakhtakoru, ktorý vyhral ligu s desaťbodovým náskokom a hral ázijskú ligu majstrov. Hrali sme s pomiešanou zostavou plnou mladých chlapcov. Tí vydržali tempo, ktoré bolo spolu s teplom náročné. Síce sme nedominovali, ale gólových šancí sme mali viac. Chalani dokázali, že chcú zabojovať, ukázať sa. Za to im ďakujem a som na nich hrdý."
Adrián Kaprálik, krídelník MŠK Žilina
"Na začiatku nás kvalitný súper s kvalitnými hráčmi dostal pod tlak, obohrával nás. Spočiatku sme cítili únavu, ale po 20 minútach sme sa dostali do hry a mali sme aj nejaké šance. Postupne sme sa im vyrovnali a nepúšťali sme ich do vážnejších príležitostí. Sám som mal niekoľko sľubných, ktoré mohli znamenať gól, žiaľ zle som sa v nich rozhodol. Bol to pre nás ťažký, vyrovnaný a zároveň poučný zápas."