”B”-tím: V utorok dohrávka na Pasienkoch proti rezerve Slovana
Druhá liga sa konečne rozbieha, pre šošonov bude po pauze premiérovým zápasom už predtým dvakrát odložený súboj 4. kola proti rezerve Slovana Bratislava. Futbalisti MŠK Žilina B pred nútenou prestávkou konečne vyhrali a do hlavného mesta cestujú s podobným úmyslom.

Utorkový duel, ktorý má výkop o 12:30 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Igor Valent. Stretnutie prinesie naživo Futbalnet.


novinky u súpera

Súboj rezerv, ktorý sa mal odohrať ešte v lete v auguste, následne bol preložený na polovicu októbra, sa konečne odohrá na tretí pokus až teraz na konci novembra. Po dlhej prestávke bude dohrávané stretnutie 4. kola pre oba celky dôležité aj z pohľadu tabuľky. V poslednom kole pred prerušením súťaže sa tešili z plného bodového zisku tak zverenci trénera Vladimíra Veselého ako aj náš súper. Béčko Slovana dokonca bodovalo naplno vôbec prvýkrát v sezóne, keď po deviatich prehrách zdolalo posilnené o hráčov "A"-tímu Komárno 2:0.

Proti zverencom trénera Szilárda Németha sme sa stretli v minulej sezóne iba raz, vtedy sme rovnako na Pasienkoch vyhrali v prestrelke 5:2.


tímovosťou za dobrým výsledkom

Kabína trénera Vladimíra Veselého musela dlhšie čakať na finálny verdikt, ktorý napokon odobril dohratie jesenných duelov II. ligy.

"Veľmi nás to teší a sme radi, že sa znova rozbehne zápasový kolotoč. Na toto sme sa pripravovali celý čas, čakali sme, kedy to konečne vypukne. Je to tu a už sa nevieme dočkať ligových súbojov." V akom stave je tím, ako prebiehal tréningový proces? "Trénovali sme v rámci možností, ako sme mohli. Zameriavali sme sa na individuálne herné činnosti jednotlivcov a ich zdokonaľovanie. Bolo to v malých skupinách, ale hráčom to prospelo. Až od minulého pondelka sme konečne boli všetci spolu na trávniku, chalani si to patrične užívali. Verím, že sme na zvyšné štyri jesenné duely pripravení."

O čom to bude po dlhej prestávke? "Uvidíme, sami presne nevieme. Všetci sú napätí a plní očakávania. Každý sa pripravoval najlepšie, ako mohol. Každý do toho pôjde naostro, nebude to nič jednoduché."

Pokračovať chce žilinské béčko aj vo výkone, v hre, ktorá ho zdobila ešte naposledy proti Púchovu, hoci sa už na tento duel mohlo v kabíne pozabudnúť. "Určite sme nezabudli a chceme na to nadviazať. Videl som tam tímovosť, ktorá bola základným kameňom úspechu. Chalani sa navzájom hecovali už pred zápasom, pomáhali si na trávniku, z tohto pohľadu to vyzeralo veľmi dobre, bolo cítiť z tímu správne odhodlanie. Videli sme veľmi dobré veci, ale vyskytli sa aj chybičky. Ako sa však hovorí - kto nič nerobí, nič nepokazí. Celkovo to však bolo tak, ako si predstavujeme. Na tomto to chceme postaviť nielen v utorok, ale vo všetkých zvyšných štyroch jesenných kolách."

Každý zápas je v II. lige náročný, tento utorkový navyše bude extrémne dôležitý aj z pohľadu tabuľky. "Ešte v októbri sme predpokladali, že futbalovosť možno pôjde na Pasienkoch pri náročných podmienkach a teréne bokom. Aj teraz to môže byť obdobný zápas, ako sme čakali pred mesiacom - skôr bojovný súboj o odhodlaní, o správnom nastavení. Určite však chceme bodovať naplno." Veľa napovedia aj zostavy oboch tímov, kto prípadne posilní rezervy z "Áčok". "Je to také špecifické, sústredíme sa však hlavne na svoj výkon a veci, ktorými môžeme súpera poraziť." 

A ako uspieť konečne na hosťujúcom trávniku? "Ešte v Mikuláši, ktorý bol môj prvý duel na lavičke, spĺňal výkon z druhého polčasu parametre druholigového zápasu. Vyrovnali sme sa totiž domácim v súbojovosti, agresivite, dôraze. Toto je druhá liga a tieto parametre nesmú v našom výkone chýbať od začiatku. Musíme v tom pokračovať."

Ako je na tom tím po zdravotnej stránke? "Všetci sú pripravení nastúpiť, všetci sú hladní po futbale. Verím, že chalani podajú výkon, po ktorom bude každý z nás spokojný."


Utorkový, dohrávaný duel 4. kola, ktorý má výkop o 12:30 hod. na Pasienkoch, bude rozhodovať ako hlavný rozhodca Igor Valent, na čiarach asistujú Michal Budáč a Anton Hrenák.


priamy prenos