”B” | Preložený duel v Humennom v znamení šesťbodového zápasu

V rámci posledného jesenného zápasu cestujeme na Horný Zemplín, kde nás čaká tabuľkový sused - FK Humenné. Priamy súboj o 7. miesto (prípadne aj lepšie) a zabezpečenie pokojného zimovania v hornej časti tabuľky sľubuje správny náboj. Domáci hrajú vo výbornej forme, no pamätáme si gólovú prestrelku 5:3 z augusta a radi by sme trojbodový zisk napodobnili. Čo bude podľa trénera Veselého kľúčom?

Duel 17. kola s výkopom v sobotu o 13:00 hod. na Štadióne FK Humenné povedie hlavný rozhodca Igor Valent. Priamy prenos môžete sledovať v priamom prenose na JOJ Šport.


o súperovi

FK Humenné

Rok založenia: 2003

Klubové farby: modrá a žltá

Štadión: Štadión FK Humenné (kapacita 1806 divákov)

Umiestnenie v II. lige:

  • minulá sezóna: 14. miesto
  • aktuálna sezóna: 8. miesto

Vzájomné zápasy:

  • minulá sezóna: 0:1 (doma), 2:0 (vonku)
  • aktuálna sezóna: 5:3 (doma)

chceme zimovať na čo najlepšej pozícii

Pán tréner, s Kubínom sme doma získali tri body. Vládla po zápase spokojnosť?

"S výsledkom aj predvedenou hrou sme boli spokojní, i keď trochu nás mrzia ďalšie nevyužité šance. Som však rád, že sme sa do nich dostávali. Nedarilo sa nám ich premieňať až tak, ako by sme si predstavovali, ale celkovo som spokojný."

Ak chceme pomýšľať nad výhrou v Humennom, budeme musieť predsa len ešte pridať. Súhlasíte?

"Bude to iný zápas. Myslím si, že to bude skôr bojovnejšie a viac o osobných súbojoch. Taktiež predpokladám, že terén nebude úplne ideálny na futbal, no musíme sa tomu prispôsobiť. Taktiež musíme eliminovať silné stránky domácich, ktorí majú dobrú formu a hrajú dobrý futbal. "

Tak ako vravíte, súper hrá vo výbornej forme, bez prehry už je šesť zápasov a o body obral aj tímy na čele tabuľky. V kombinácii s ich domácim prostredím to bude pre nás asi náročné. Je to tak?

"Určite bude, pretože hrajú naozaj dobre a organizovane. V kádri majú kvalitných a skúsených hráčov, z čoho ťažia. Bude to síce náročná previerka, ale tešíme sa na to."

V čom vidíte najväčšiu zmenu oproti Humennému z minulej sezóny, ktoré sa do posledného kola zachraňovalo?

"Doplnili káder zaujímavými hráčmi, celé si to sadlo a asi aj chémia v kabíne je dobrá. Toto je podľa mňa najväčší dôvod."

Bude pre nás motiváciou udržať sa pred zimou na dostrel od tímov z vrchu tabuľky a relatívne ďaleko od spodnej časti poradia?

"Čaká nás boj o to, kto skončí po jeseni vyššie, či my alebo Humenné. Chceme určite vyhrať, chceme tri body zvonku a chceme byť čo najbližšie vrchným pozíciám."

Momentálne prebieha reprezentačná prestávka. Budete mať preto k dispozícii aj niektorých hráčov prvého tímu?

"Je možné, že v zostave sa niektorí objavia, ale všetko závisí od zdravotného stavu a od toho, ako chcú tréneri "A"- tímu vyťažiť hráčov. Pravdepodobne dajú viacerým pauzu, aby si oddýchli pred záverečnou fázou jesene Niké liga. Asi sa u nás niekto objaví, ale nepredpokladám, že vo veľkom počte. Našťastie, náš káder je kompletný, zdravotne v poriadku. Navyše, kategória U19 nemá na programe zápas, takže možno využijeme aj niekoho z mladších hráčov."


priamy prenos

Stretnutie môžete sledovať naživo na JOJ Šport alebo prostredníctvom internetovej platformy Niké TV.


Facebook