ŽK: 60. Mazan, 89. Tandir - 33. Fazlagić, 60. Demiri, 89. Kiwior
Rozhodca: Prešinský - Borsányi, Jekkel
FK Pohronie Žiar nad Hronom
Jenčo – Župa, Jacko, Pavlík, Hatok (41. Dzurík) – Obročník, Pellegrini (C), Chríbik (81. Blahút) – Abrahám, Tandir, Mazan (72. Badolo)

Holec - Minárik, Králik, Kiwior - Anang (90. Vallo), Káčer (C), Fazlagić, Ďuriš (90. Iľko), Demiri - Jánošík (64. Kurminowski), Balaj
V druhom jarnom kole cestovali futbalisti MŠK Žilina na pôdu Pohronia, kde ich čakal náročný, podmočený terén. Ten donútil obe mužstvá zjednodušiť hru, a tak sa viac bojovalo a centrovalo pred brány, než by sa kombinovalo. Aj z toho plynulo minimum šancí, pričom brankári mali najviac práce pri krotení centrov. Na presný zásah musela vyše tisícka divákov čakať až do 75. minúty, keď sa opäť z pozície striedajúceho žolíka presadil Dawid Kurminowski. Práve Poliakov presný zásah znamená pre šošonov aj druhý plný bodový zásah do tabuľky.

V zostave Pavla Staňa nastali oproti prvému jarnému zápasu dve zmeny. Vykartovaného stopéra Filipa Kašu nahradil v základnej zostave Ján Minárik, v strede poľa operoval Dávid Ďuriš namiesto Jakuba Paura.

Vzruch prišiel hneď v druhej minúte, keď Domino Holec výkopom hľadal Lukáša Jánošíka, no brankár Jenčo stihol zakročiť. Aj napriek nie príliš ideálnemu terénu sa snažili šošoni hrať po zemi, no výrazné príležitosti v úvode zápasu neprichádzali, skôr sme boli svedkami viacerých nepresností. V 11. minúte sa nám naskytla rýchla kontra svojice Ďuriš - Jánošík, prvý menovaný vysunul nášho strelca, ale brankár Jenčo stihol vybehnúť. Lukášovi tak neostalo veľa priestoru na zakončenie, ktoré napokon ostalo iba pod žiarskym brankárom. Na druhej strane Dominik Holec riešil po štvrťhodine strelu domáceho kapitána Pellegriniho, ktorú skryl v náručí. Na náročnom teréne sme sa nepokúšali o zložitejšiu kombináciu, v 18. minúte potiahol loptu Jánošík, ktorého technický pokus musel Jenčo s námahou vyraziť. Nerovnosť trávnika zohrala podstatnú úlohu aj o dve minúty neskôr, keď nám pri rozohrávke odskočila lopta a potlesk si po dobrom zákroku zaslúžil Holec, ktorý zneškodnil tvrdú strelu Abraháma. Z následného priameho kopu sa lopta odrazila našťastie vedľa od domáceho Tandira. V 30. minúte sme mali sľubnú štandardku, ktorú zahrával Jánošík, Fazlagić sa však na zadnej tyči ocitol v ofsajde. Ani o pár sekúnd sme nemohli hrať, keďže sme znova stáli v šestnástke domácich mimo hry. V 34. minúte mali domáci priamy kop spred šestnástky, Mazanovu strela skončila na múre zloženého z čiernych dresov. Aj v 37. minúte naše útočné snaženie zastavila zástavka postranného rozhodcu. Pred polčasom napol z uhla iba bočnú sieť Benson Anang po centri Jánošíka. Vzruch priniesol ešte aj nadstavený čas, keď musel Holec skrotiť Mazanove dobiedzanie.

Po zmene strán sa ako prvý k strele odhodlal Ďuriš, pokusom spoza obrancu neprekvapil gólmana Jenča. V 55. minúte sľubne zatočil loptu do šestnátky Jánošík, no nik sa k zakončeniu nedostal. O pár chvíľ na to priťukol Jánošík Ďurišovi, strela druhého menovaného bola zblokovaná. Pohronie pohrozilo v 64. minúte, keď Abrahám posielal nebezpečný prízemný center na nabiehajúceho Tandira, pred ním stihol zakročiť Kiwior. Zaujímavý signál zahrali šošoni na druhej strane, no Demiriho útočnú snahu zastavil ofsajdový verdikt. Z autového vhadzovania sme si vypracovali zaujímavú príležitosť, keď Káčer predlžoval na Balaja, ten na Kurminowskiho, no tiesnený nedokázal hlavičkovať v malom vápne. Na začiatku poslednej štvrťhodiny zápasu si prebral loptu v strede poľa Balaj, peknou tečovanou kolmicou vysunul Kurminowskiho, a ten zoči-voči Jenčovi presne namieril k pravej žrdi - 0:1. Na záverečné minúty nastúpil aj mladý Patrik Iľko, pre ktorého to bol premiérový ligový štart. V závere sa Pohronie nadýchlo k vyrovnaniu, prišlo k niekoľkým závarom pred Holecom, no vzadu sme udržali nulu a zo Žiaru nad Hronom odchádzame so všetkými bodmi.

Mikuláš Radványi, tréner FK Pohronie
"Mojim hráčom nemám príliš čo vytknúť, a to i napriek tomu, že prehrali. Odohrali dobrý zápas na ťažkom teréne. Bol to zápas o jednom góle, strelil ho súper, preto sme prehrali. Ak však dokážeme odohrať s takýmto súperom vyrovnanú partiu celých 90 minút, tak si myslím, že proti ďalším mužstvám to bude ešte lepšie. Sme na tom herne lepšie, no finálna fáza je problém. Pracujeme na zlepšení. Nehrali sme iba nakopávanú, vytvorili sme si dosť akcií i streleckých pokusov vzhľadom na ťažké ihrisko. Nemám teda čo veľmi hráčom vytknúť, iba ak to, že nedali gól."
"Dnes to bol náročný zápas najmä kvôli terénu, a to pre obe mužstvá. Jeden tím však chcel hrať futbal a druhý zvolil skôr silovejší štýl. Chalani však boli nastavení na bojovnosť, ukázali srdce a aj cez chyby, ktoré boli na takom ihrisku normálne, sme sa s tým popasovali celkom fajn. Dôležité sú tri body, odpracovali sme to na maximum a overili našu mentálnu silu. Znova nám vyšlo striedanie, nielen traja útočníci vpredu pracujú výborne, ale na päty im šliapu aj ďalší. Mrzí ma, že na trávnik sa nedostali viacerí chalani, ktorí si zaslúžili tam byť, ale hráči na ihrisku pracovali výborne. Paťo Iľko si pripísal prvý ligový štart, pracuje v tréningu naplno, zaslúžil si štart a svojím štýlom platil na súpera v záverečných minútach. Nula vzadu teší, ale ja som tréner, ktorý hlavne chce, aby sme dali viac gólov než súper. Víťazstvo je cenné, už sa tešíme znova na domáce tribúny v nedeľu proti Dunajskej Strede."
Dawid Kurminowski, útočník MŠK Žilina

"Nebolo tam veľa futbalovej krásy. Ihrisko nenapomohlo tomu, aby diváci videli kvalitný zápas, ale tešíme sa, že nám to tam aspoň raz padlo. Museli sme viac behať, vyhrávať veľa súbojov, čo sa možno ukázalo ako rozhodujúce. Pri góle som ťažil z dobrej prihrávky Baliho, a hoci to obranca súpera ešte priťukol, išlo o gól z našej réžie. Som rád za každú minútu, ktorú strávim na ihrisku. Nesústredím sa na to, či sa pýtam do základnej zostavy. Chcem ešte viac zamakať a je len na trénerovi, či mi dá šancu od začiatku zápasu alebo ma doň pošle z lavičky."