ŽK: 32. Chobot , 55. Mojžiš, 87. Chrien, 90. Selecký - 90. Bari, 90. Minárik
Rozhodca: Marhefka - Straka, Košecký
MFK Ružomberok
Ťapaj – Gabriel, Malý, Mojžiš – Domonkos (79. Luterán), Lavrinčík, Zsigmund (C) (79. Múdry), Tučný (72. Jackuliak) – Chrien, Gerec (72. Boďa), Chobot (63. Selecký)

Belko - Minárik (C), Stojchevski, Ndjeungoue - Ďatko (83. Hranica), Gidi, Sauer, Javorček (83. Adang) - Bile (73. Essomba), Jambor, Iľko (46. Bari)

Všetci sme vedeli, o čo v predposlednom ligovom kole sezóny hráme. A znova sme išli za víťazstvom, pričom počtom šancí to bolo v úvode v našej réžii. Prišla však jedna situácia, ktorá razom všetko obrátila na stranu domácich. Nielenže sme prišli o stopéra, zo štandardky sme navyše inkasovali. Takmer hodinu nás tak čakal boj o jedného hráča menej, ktorý sme nevzdali a odmenení sme boli v úplnom závere. Aj náš gól padol po štandardke, presadil sa Timo Jambor, ktorý stanovil konečné skóre na 1:1.

Remíza tak necháva pred posledným kolom sezóny všetko otvorené. Vašu podporu tak budeme potrebovať dvojnásobne v Trenčíne o týždeň, kde nastúpime proti Dunajskej Strede.

Na duel v Ružomberku nemohol trénerský zbor žltozelených naďalej počítať s Tomášom Hubočanom, ktorého doplnil zranený Patrik Leitner. Víťazná zostava sa nemení, no a tohto pravidla sa držali tréneri aj v Ružomberku.

Zápas začal aktívnejšie z domácej strany, úvodnú aktivitu po rohových kopoch sme ustáli. Potom sme si už vyskúšali hlboký ružomberský blok so všetkými hráčmi súpera pod loptou, pričom v 8. minúte hrala s domácimi tyčka. Výborne si zbehol Samo Ďatko, ktorý vytvoril poriadny závar. V päťke zakončoval Eric Bile, po ňom Paťo Iľko a v skrumáži i Domino Javorček, lopta sa od žrde odrazila do náručia Ťapaja v domácej bráne. Ďalšia šanca sa rysovala Iľkovi v 12. minúte, center Bileho si dobre spracoval hruďou, lopta mu ale odskočila. Ďalšia tutovka prišla po štvrťhodine hry, milimetrovú prihrávku za obranu od Maja Sauera dostal Domino Javorček, ten to krížom prihrával na osamoteného Sama Ďatka. Náš krídelník zakončoval ideálne, znova sa vyznamenal Ťapaj zákrokom nohou. Stupňoval sa dážď, stupňoval sa aj náš tlak. Chybovali sme však práve kvôli pošmyknutiu, našťastie všetko zažehnal posledný James Ndjeungoue. Ščasným sa darilo prechádzať cez zhustenú defenzívu, po ďalšej dobrej akcii nasledoval roh a hlavičkové zakončenie Andreja Stojchevskeho nad. Centrov zo strán neubúdalo, ďalší vyslal v 30. minúte Eric Bile a na tribúne iba tak zahučalo, ako sa lopta preštrikovala cez húštinu tiel zbiehajúcich pred Ťapaja. V 33. minúte sme si naložili pri rozohrávke a na mokrom teréne to smrdelo prúserom. Nakoniec to tak aj dopadlo, a to hneď dvojitým trestom. Po asistencii VAR-u zmenil rozhodca žltú kartu Stojchevskemu na červenú a navyše z priameho kopu poslal domácich do vedenia Domonkos. Z ničoho nič sme tak nielen prehrávali (vôbec prvýkrát za trénera Ščasného), ale aj mali pred sebou dlhú oslabovku. Preskupenie formácie a už iba náznaky príležitostí. Domácim sa navyše otvárali priestory v našej obrane. To boli posledné minúty prvého polčasu.

Ani sme si nestihli sadnúť po prestávke na svoje miesta a už mohlo byť vyrovnané. Hneď dve gólové dorážky nepadli do domácej siete. Najskôr trafil po Ďatkovej strele brankára Bile a druhú prakticky do prázdnej brány zahodil Timo Jambor. S pribúdajúcim tlakom i agresívnou hrou domácich pribúdali emócie aj na našej strane. Pochopiteľne sme viac riskovali, čím sme potrebovali istotu v podobe Ľuba Belka. Tu ukázal pri strele Chriena. Nepribúdali iba emócie, ale aj vyčerpanosť našich desiatich bojovníkov. Aj v oslabení sme však išli za gólom, Bariho center mal dobré parametre. Každá strata lopty nás bolela dvojnásobne, domáci nielenže ochotne zdržovali, nás to navyše stálo aj ďalšie sily. Ďalšia šanca prišla znova z ľavej strany a kopačky Bariho, ten preváhal správny moment a prakticky iba odovzdal loptu domácim. V 88. minúte si priamy kop vybojoval pred šestnástkou Timo Jambor a sám ho premenil na gól. Hroťák prekvapil strelou Ťapaja na jeho stranu a bolo vyrovnané - 1:1. Domáci sa nevzdali a Belko nás podržal v nadstavenom čase po tutovke Boďu. Bod nám definitívu nepriniesol, vzhľadom na priebeh je však cenný.

Posledný súboj ročníka čaká Šošonov o týždeň v Trenčíne, kde privítame Dunajskú Stredu. Držitelia permanentiek majú vstup zdarma, pričom zviesť sa môžete pod hrad Matúša Čáka vlakom (ODCHOD 14:44 hod.) spolu s maskotom Šošonom, a získať tak vstupenku zdarma. Vstupenky sú už v predaji aj ONLINE TU cez ticketingového partnera Trenčanov.

Ondřej Smetana, tréner MFK Ružomberok
"Videli sme slušné ligové stretnutie, prvý polčas bol z oboch strán otvorený. Hostia mali šance i závary, my takisto dobrý balans v ofenzíve, čo sa týka rýchlych prechodov, aj postupného útoku. Boli sme aj nebezpeční. No vyskytlo sa i veľa situácií, keď sme boli neopatrní a neriešili sme ich kvalitne. Potom sme si pomohli štandardkou a vylúčením. Aj ďalej sme chceli byť aktívni. V druhej polke sa to aj darilo. Vedeli sme, že Žilina dnes musí vyhrať, že aj proti desiatim to bude náročné. Nechceli sme to úplne otvoriť, mysleli sme aj na zadné vrátka. Mali sme však nejakú šancu dotiahnuť kvalitnejšie. Finálna tretina nás tentoraz hnevala. Bolo treba dať gól na 2:0 a bolo by po zápase. Žilina na konci vyrovnala a treba povedať, že zaslúžene."
Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina
"Toto sú najhoršie zápasy. Také šance, ako sme mali v úvode, musíme premieňať. Zrazu potom v podstate z ničoho nič dostaneme červenú kartu a hneď potom gól, čo so psychikou hráčov určite zamáva. Navyše, proti Ružomberku je ťažké presadiť sa aj za plného počtu. Museli sme zareagovať, prešli z troch útočníkov na dvoch. Nechceli sme ale robiť veľké, unáhlené zmeny. Myslím si však, že v druhom polčase sme výborne zareagovali. Škoda, že sme hneď na jeho začiatku nevyrovnali. Mentalita však bola u chalanov správna, stále sme šli za výhrou, stačilo to aspoň na bod. Ten môže byť vo finále kľúčový. Ťažko sa mi to síce dnes hodnotí, keďže sme všetci sklamaní, ale za výkon klobúk dole pred chalanmi. V poslednom kole to máme stále vo svojich rukách, keď ho zvládneme, nemusíme sa pozerať na nikoho iného."
Mário Sauer, stredopoliar MŠK Žilina

"Začali sme výborne, rýchlo sme si vypracovali 2-3 vyložené, takmer stopercentné šance. Bohužiaľ, nepremenili sme ich a hra sa začala trochu vyrovnávať. No a následne prišla situácia, kedy sme po našej chybe vyrobili červenú kartu, ktorá výrazne ovplyvnila zápas. Napriek tomu sme však diktovali tempo hry a snažili sa s tým niečo urobiť. Súper sa zatiahol a útočil iba po brejkoch, čo sme aj čakali. Na ihrisku sme ale nechali všetko, snažili sme sa nahradiť chýbajúceho hráča, čo sa nám aj podľa mňa podarilo. Vybojovali sme z toho aspoň vyrovnanie, i keď sme mali ďalšie šance, no to aj Ružomberok. S väčším šťastím sme ale mohli aj vyhrať, mali sme však najmä premeniť šance v úvode. Bod sa máli z toho pohľadu, že sme už mohli mať istotu Európy. Na druhej strane, vzhľadom na priebeh duelu a červenú kartu sme zaň radi. Môže byť ešte veľmi cenný v boji o Európu či druhé miesto."