V 2. kole sme v Námestove postúpili po jednoznačnej výhre 7:0
Góly: 5., 28. a 53. Kurminowski, 51. a 82. Rusnák, 39. Bernát, 40. Ďuriš
Rozhodca: Ochotnický - Hrmo, Košecký
MŠK Námestovo
Lešňovský (45. Greššák) - Habiňák (C), Mi. Čiernik, Branický, Jaššo (46. Mydlár), Ma. Čiernik, Snovák (60. Záhumenský), Gelčinský (46. Kormaňák), Fajčák (46. Kubica), Siman, Buckulčík

Belko - Anang, Minárik (C) (46. Kiwior), Nemčík, Javorček - Bernát (56. Gono), Fazlagić, Myslovič (46. Gamboš) - Ďuriš (46. Kaprálik), Kurminowski (56. Vallo), Rusnák
Futbalisti MŠK Žilina vstúpili do 52. ročníka Slovenského pohára na Hornej Orave, kde sa predstavili na pôde treťoligového Námestova. Plná tribúna i okolité ochodzy boli svedkami zaujímavého stretnutia, ktorého réžiu držali pevne v rukách šošoni, no domáci futbalisti im svojou bojovnosťou sekundovali. O postupe sme rozhodli v slušnom, fair-play stretnutí už v prvom dejstve štyrmi gólmi.

V 3. kole tak znova cestujeme na Oravu, tentoraz k ďalšiemu treťoligistovi z Oravského Veselého.

ZOSTRIH ZÁPASU

Šošoni nastúpili v tyrkysovom v pozmenenej zostave, od základu dostali v obrane šancu Tomáš Nemčík a Dominik Javorček, na krídle nastúpil od začiatku Matúš Rusnák.

Rozdiel dvoch líg sme začali potvrdzovať od úvodných sekúnd, keď bola lopta v našej moci a Lešňovský musel krotiť úvodné akcie šošonov. Rýchly gól bol to, čo sme potrebovali. Podarilo sa nám to zásluhou Dawida Kurminowskeho, ktorý si aj proti presile našiel priestor a strelou spoza šestnástky nás posiela do vedenia - 0:1. Následne ožila aj domáca tribúna, to keď sa prvýkrát dopredu rútili Námestovčania, Snovák sa síce prekľučkoval do šestnástky, ale Ľubomír Belko v našej bráne zasahovať nemusel. V 9. minúte sa za obranu dostal Ján Bernát, ale jeho pokus letel nad brvno. Druhý gól mal na kopačke Enis Fazlagić po výpade Rusnáka, ale Lešňovskému pomohli aj spoluhráči pred ním. Nasledovala pasáž bez šancí, kedy sa hralo medzi šestnástkami. Pasivitu prerušila až pekná, rýchla akcia viacerých žltozelených, po ktorej strieľal Rusnák. Brankár domáceho MŠK loptu iba vyrazil pred Kurminowskeho a Poliak nás svojím druhým gólom poľahky poslal do dvojgólového vedenia - 0:2. Domáci skúšali zmeniť dej zápasu po dlhom aute, Buckulčík z odrazenej lopty ale mieril vysoko nad. Gólové momenty sme si nechali až na záver polčasu, najskôr zužitkoval milimetrovú prihrávku Mysloviča Ján Bernát - 0:3 a o niekoľko sekúnd sa presadil aj Dávid Ďuriš, keď ho zas vysunul Bernát a prízemná strela znamenala náš štvrtý presný zásah - 0:4.

Do druhého polčasu sme nastúpili hneď s tromi zmenami, premiérovo po zranení a predošlom návrate z hosťovania v Trnave nastúpil v súťažnom zápase Martin Gamboš. Šancu dostala aj dvojica Jakub Kiwior a Adrián Kaprálik. V 48. minúte otvorili druhé dejstvo domáci rohovým kopom, po ktorom skákal Kormaňák, dostal sa aj k hlavičke, ale mieril mimo. Kormaňák hlavičkoval aj o dve minúty neskôr, tentoraz mal viac priestoru, Belko však znova iba kontroloval loptu. Následne už prišli naše gólové údery, striedajúci Adrián Kaprálik ušiel po pravej strane, našiel Rusnáka, ktorý strelil svoj prvý gól za "A"-tím - 0:5. O dve minúty dokonal svoj hetrik Kurminowski, ktorý premenil dlhú prihrávku Bernáta a zoči-voči Greššákovi zaznamenal pohodlne náš šiesty gól - 0:6. Skóre sme nezvýšili v 70. minúte, kedy po rohu skákal osamotený Kubo Kiwior, ale hlavičkou nemieril medzi tri žrde. Siedmy gól nepadol ani po aktivite Kristiána Valla, ktorý už aj obišiel brankára, ale pred opustenou bránou a našimi chalanmi hasili domáci obrancovia. Ten padol až v 82. minúte po chybe v rozohrávke domácich, Rusnák vypichol loptu a svoj únik zakončil popri padajúcom Greššákovi - 0:7. Záver zakončili domáci tutovkou Kubicu, ktorého strelu si však postrážil Belko.

Šošoni tak vstúpili do Slovnaft Cupu jasným víťazstvom a postúpili ďalej. Aj v 3. kole cestujeme na Oravu, tentoraz do neďalekého Oravského Veselého, ktoré hráva rovnako III. ligu. O termíne zápasu budeme informovať.

Záznam zápasu

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"Ako som hovoril aj pred zápasom, tieto stretnutia sú nevyspytateľné. Chceli sme streliť rýchly gól, čo sa podarilo. Potom už hra nabrala dobré parametre. Celkovo sme dnes mali dominantný prejav a chalani spravili všetko pre to, aby bol pokoj a nemuseli sme stresovať. Tešíme sa z postupu, je to dobrý impulz pred Slovanom.“
Dawid Kurminowski, útočník a strelec hetriku MŠK Žilina

„Vieme, že takéto zápasy môžu byť náročné, keď je dlhšie bezgólový stav. Dobre, že sme dali rýchlo prvý gól. Potom sa už hralo ľahšie. Dôležitý je postup. Som veľmi rád za hetrik, prvý za „A“-tím. Pre mňa osobne to bol tiež vydarený zápas, teším sa z viacerých gólov celého tímu, pretože posledné zápasy nám to nepadalo.“