Góly: 21., 39. a 79. Weber, 3. Prokop, 18. Bortoli, 60. Šimun
Rozhodca: Valent - Baláž, Kolesnáč
Badžgoň - Mynář, Jaššo (C), Košťal (59. Mlynár) - Hranica, Šamaj, Šimun, Bartoš (59. Jančiga) - Bortoli, Prokop (59. Beňadik), Weber

FK Poprad
Ráček - Novák, Lisý, Gonda, Rybovič (C), Kapsdorfer, F. Farkašovský, Poľančík (40. Folvarčík), Dulák, Hozza (58. S. Farkašovský), Renko (79. Sýkora)

Majstrovské oslavy sme si nenechali pokaziť a proti Popradu sme sa rozlúčili so sezónou víťazne. V 26. kole sme potvrdili úlohu favorita a Podtatrancom sme nasúkali do prestávky štyri góly. Z gólových chutí sme nepoľavili ani po zmene strán a pridali ďalšie dva góly.

záznam zápasu

Stretnutie sme začali ihneď gólovo. Majstrovskú sobotu odštartoval dôraznou hlavičkou Lukáš Prokop, ktorý sa predral k centru a v 3. minúte nás poslal do rýchleho vedenia - 1:0. Na chvíľku sa hra po góle vyrovnala, naše útočné snaženie však neprestalo. V 18. minúte sme mali priamy kop z ostrého uhla, dvojica našich to zahrala nakrátko výborne a Bortoli prekvapivou strelou k bližšej tyči nachytal brankára Ráčeka - 2:0. Majstrovské oslavy pokračovali už o tri minúty, Weber sa preštrikoval až pred gólmana a hokejovým blafákom si vychutnal aj brankára - 3:0. Ráček sa vyznamenal v 26. minúte po peknej strele Bortoliho pod brvno, ktorú vytlačil na roh. Žltozeleným chutilo, krásnej kombinácii belákovcov z 31. minúty chýbalo iba presné zakončenie Bartoša, ktorý z azda 10 metrov prestrelil popradskú bránu. Štvrtý presný zásah sme videli v 40. minúte, časovanou prihrávkou sa dostal za obranu Weber a jemným lobom k tyči nás rozveselil - 4:0.

Druhé dejstvo sme začali takmer opäť gólovo. Z poriadnej diaľky napriahol Michal Mynář a jeho bombu zastavilo brvno. Dorážka Prokopa síce skončila v sieti, no pre ofsajdové postavenie nemohla platiť. Náš útočník nepridal svoj druhý gól v zápase ani v 50. minúte, kedy sám unikal na Jendrála, no náhradný popradský brankár sa vyznamenal. Piaty gól Šošonov prišiel po hodine hry, center sprava zasunul z hranice päťky do brány Šimun - 5:0. V 79. minúte sme sa dočkali hetriku z kopačky Webera. Majo sa znova dokázal tiesnený prepracovať až pred brankára a znova šikovnou ľavačkou nedal brankárovi - 6:0. Do streleckej listiny sa mohol zapísať aj striedajúci Marek Beňadik, neprestrelil však hradbu tiel v bielom. Efektívny Marián Weber mohol v 88. minúte pridať svoj štvrtý gól, tentoraz sa vyznamenal Jendrál.

Vysoký náskok i čisté konto Jakuba Badžgoňa sme si nenechali ujsť a majstrovskú sezónu sme zavŕšili ako správni majstri.

Šošonov po stretnutí dekorovali medailami a pohárom, samozrejme si obliekli aj majstrovské tričká. K titulu patrí aj účinkovanie v mládežníckej Lige majstrov, ktorej 1. kolo je na programe v októbri.