U19 | MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:1)
I. LSD - U19,
sobota 18. 5. 2024 od 11:00
Strážov
MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce
Góly: 40. Baleja, 58. Rajnoha - 23. vlastný
ŽK: 27. Rehák - 90. Pástor
Rozhodca: Vaňo - Hrobárik, Kolesnáč
Jokl - Rehák, Dovičák (59. Fiflík), Staník - Pekelský, Šamaj (C), Filo (75. Chlepko), Beňadik - Baleja (90. Smák), Rajnoha, Klaučo (75. M. Bortoli)

MFK Zemplín Michalovce
Bodnár - Pástor, Makrygiannis, Šepežák, Musák (C), Kračunik (62. Veselý), Hatley - Wayland (62. Žulevič), Petrik, Gomboš (84. Dzurjo), Koval, Skalka

Po troch zaváhaniach prišla konečne trojbodová sobota. Na domácom trávniku sme Zemplín síce nezdolali dominantným výsledkom, ale za to zaslúžene. Našu prevahu sme najprv nevedeli pretavi aj gólovo, a tak to po našej ojedinelej chybe využili hostia. Až potom sme sa konečne presadili aj my a postarala sa o to najmladšia (16-ročná) dvojica v našej zostave. Patrik Baleja sa vo svojom štvrtom zápase v tejto kategórii presadil už tretíkrát a Adam Rajnoha vôbec premiérovo. V závere zachraňoval tri body chyteným pokutovým kopom Jakub Jokl.

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"Do zápasu sme vstúpili vežmi dobre, súpera sme prakticky nepustili na našu polovicu. Žiaž, opä po našej prvej chybe v obrane sa hostia dostali do vedenia. Do polčasu sme vyrovnali a mali sme ďalšie sžubné situácie, ktoré sme nedotiahli. Druhý polčas mal podobný charakter, dostali sme do vedenia a mohli sme súperovi odskoči, ale nevyužili sme príležitosti. Následne nás pri pokutovom kope podržal brankár. V závere mal súper pár štandardných situácií, po ktorých zahrozil. Škoda, že sme dnes neboli viac efektívni, mohli sme zápas uzavrie skôr. Chalanom patrí gratulácia a pochvala za úsilie a kvalitu proti kvalitnému súperovi."
I. LSD - U19,
sobota 18. 5. 2024 od 11:00