Proti Trenčínu víťazne aj štvrtýkrát v sezóne, v prestrelke výhra 5:3
sobota 8. 5. 2021 od 17:00
5:3(1:1)
MŠK Žilina - AS Trenčín
Góly: 49. a 61. Kurminowski, 5. Ďuriš, 69. Kiwior, 76. Goljan - 80. a 87. Čataković, 32. Ikoba (pok. kop)

Fauly: 13:15

Petráš - Rusnák, Minárik (C), Kiwior, Javorček - Gono (66. Myslovič), Fazlagić, Bernát (66. Bichakhchyan) - Kaprálik (74. Slebodník), Kurminowski (74. Paur), Ďuriš (74. Goljan)

AS Trenčín
Kukučka – Yem, Rodriguez da Silva, Šulek, Madu – El Mahdioui – Gaži (68. Corryn), Kadák (68. Lavrinčík), Zubairu, Ghali – Ikoba (77. Čataković)
V ôsmom nadstavbovom kole sme privítali pod Dubňom Trenčanov, proti ktorým nám vyšli úvody oboch polčasov. Na vedúci gól síce AS stihol v prvom dejstve odpovedať, ale druhopolčasový gólový uragán žltozelených znamená udržanie si stopercentnej bilancie v tejto sezóne proti AS.

V súboji proti Trenčínu neurobil tréner Pavol Staňo oproti týždňovému pohárovému zápasu príliš veľa zmien. Do obrany sa vrátil Ján Minárik aj s kapitánskou páskou, v strede poľa tentoraz od začiatku nastúpila dvojica Miroslav Gono a Ján Bernát.

Že sú súboje s Trenčínom predovšetkým o útočení, potvrdili už úvodné minúty. Prvú šancu ešte nepremenil Dawid Kurminowski, ale v 5. minúte sme už viedli. Na pravej strane dostal loptu Aďo Kaprálik, uvoľnil sa cez Madua, odcentroval do päťky, kde sa pretlačil k lopte Dávid Ďuriš a pohodlne strelil náš prvý gól - 1:0. Odpovedať mohli hostia v 15. minúte po hlavičke spomínaného Madua, naši hráči mu však v poslednej chvíli nadvihli loptu. Následne prišla napriek snahe oboch tímov hluchá pasáž, ktorú prerušila až strela Kurminowskeho, ktorou nepotrestal chybu Trenčína vo vlastnej šestnástke. Udreli tak hostia, po dlhšom čase nebol na našom stretnutí systém VAR, a tak diskutabilný súboj v našom vápne posúdil hlavný rozhodca ako nedovolený. Na biely bod si postavil loptu Ikoba a Petráš neuhádol smer jeho strely. V 34. minúte nám mohol prinavrátiť vedenie Bernát, ktorý mal na hranici šestnástky dostatok času i priestoru, ale jeho pokus pravačkou sa nezmestil do priestoru troch žrdí. Na druhej strane hlavičkoval osamotený Kadák, proti boli rukavice Petráša, ktorý vytesnil jeho pokus na roh. V závere prvého polčasu zaujala ešte hlavička Ghaliho na zadnej tyči, ktorý to skúšal tzv. rybičkou, náš gólman bol proti a loptu skrotil. Nepochodil ani Ikoba, ktorý pohybom oklamal našu obranu, no ľavačkou nemieril presne.

Druhý polčas načal bombou Dávid Ďuriš, ktorý vybojoval strelou roh, po ktorom sme sa tešili druhýkrát. Aj úvod druhého polčasu nám teda vyšiel, hlavičkou prekonal trenčianskeho gólmana náš najlepší strelec Dawid Kurminowski po centri Bernáta - 2:1. Práve Jany mohol už o chvíľu zvýšiť naše vedenie po priamom kope, zakrútil to ale nad. Tretí presný zásah mal v 55. minúte na nohe Kaprálik, ktorý si zasekol z uhla obrancu, jeho strela však skončila na tyči. Dobrú pasáž sme nepodčiarkli gólom ani po ďalšom priamom kope Fazlagića, pričom pri faule videl druhú žltú kapitán Trenčína El Mahdioui. Dočkali sme sa až v 61. minúte - Kurmin síce v dobrej pozícii prihral, ale strela Janyho Bernáta sa vrátila k Poliakovi a ten zaznamenal z dorážky svoj druhý gól v zápase - 3:1. Pohodu na kopačkách premietol do ďalšieho zásahu Jakub Kiwior po vydarenom rohu Vahana Bichakhchyana, ktorý sa rybičkou presadil v skrumáži a k vzdialenejšej tyči nás rozveselil po štvrtýkrát - 4:1. Pozorný musel byť aj Petráš pri nepríjemnom priamom kope Corryna. Šošoni v 74. minúte prestriedali útočný trojlístok a iba tri minúty stačili na prvý ligový gól Adamovi Goljanovi, ktorý si po rohu spracoval loptu na prednej tyči, oklamal obranu a prekonal aj Kukučku - 5:1. Gólové preteky pokračovali, kombináciou sa súper dostal až na dostrel, Zubairu prihral Čatakovićovi, ktorý zoči-voči nemal problém prekonať Petráša. Hostia sa v závere napokon tešili aj tretí raz v zápase a znova v tom mal prsty striedajúci Čataković. Ten to z hranice šestnástky trafil ideálne na zadnú tyč. V závere ešte pálil Tibor Slebodník, ale deviaty gól stretnutia nepridal.

Napokon si tak sedem fanúšikov, ktorí splnili prísne nariadenia, mohlo po dlhom čase vychutnať gólový uragán a víťazstvo Šošonov priamo na tribúne. Aj týmto im ďakujeme za podporu a na ďalšiu sezónu majú od nás permanentku zdarma.

V poradí Fortuna ligy sme po našom dnešnom víťazstve a zaváhaní Trnavy stiahli ich náskok na šesť bodov. Už v najbližšom kole cestujeme práve na Štadión Antona Malatinského do Trnavy, kde sa ešte pokúsime zdramatizovať súboj o tretie miesto tabuľky.

"V prvom polčase bol síce Trenčín nepríjemný, ale hral na veľké riziko a my sme si tak dokázali vypracovať viacero šancí, i keď neboli dotiahnuté do konca. Súper mal veľa štandardných situácií, po ktorých bol nebezpečný. S tým sme ale rátali, keďže Trenčín dal aj v predchádzajúcich zápasoch dva góly z rohových kopov. Negatívne môžeme hodnotiť situácie, keď sme sa zbytočne dostávali pod tlak pri rozohrávkach, pri ktorých mal súper veľa napádajúcich hráčov. Na druhej strane si dosť otvárali chrbát, čo sme pri lepšej finálnej fáze mohli využiť už v prvom dejstve. Určite to v úvode nebolo ideálne, no treba priznať, že aj Trenčín bojoval a behal veľmi dobre. V druhej polovici sme už zobrali opraty stretnutia do vlastných rúk a od začiatku sme výborne pracovali. Nakoniec to vyzeralo na debakel, ale vidíme, že keď niečo podceníme, príde trest. Dostali sme úplne zbytočne dva góly. Divákom, ktorí dnes prišli, patrí určite veľké poďakovanie. Dúfam, že nabudúce ich príde aj pri takýchto opatreniach znova viac."
Juraj Ančic, tréner AS Trenčín
"Podľa môjho názoru sme videli atraktívny duel, kde sme my v prvom polčase zaskočili súpera, boli sme dobrí v pressingových situáciách, vytvárali sme si šance, boli sme slušní na lopte. Druhý polčas sa začal súper lepšie hýbať, bol lepší, do vylúčenia mal hru pod kontrolou. Následne sme hrali o jedného menej, ale vážim si na chalanoch, že sa nevzdali a odmakali to do konca. Majú môj rešpekt."
Adam Goljan, krídelník MŠK Žilina

"Som veľmi rád za prvý gól. Pri rohu som sám stál na hranici šestnástky, Vahan ma pekne našiel, potom sa ku mne ešte lopta odrazila a už som sa to snažil len dobre uložiť. Celkovo to bol dnes veľmi dobrý zápas, Trenčín má kvalitné mužstvo. Dobre, že sa nám podarilo dať toľko gólov, pretože aj súper mal dostatok príležitostí na otočenie duelu. Myslím, že v prvom polčase bol Trenčín aj lepším mužstvom, vypracovali si viac šancí, ale my sme dobre zareagovali vstupom do druhého polčasu. Kurmin dal rýchly gól a v nasledujúcich minútach sme už ovládali hru. Samozrejme, pomohla k tomu aj červená karta na strane hostí. Touto výhrou sa môžeme odraziť do ďalších súbojov a verím, že posledné kolá ešte dobojujeme na maximum tak ako doteraz."