Prípravu sme začali prehrou 1:2 proti Podbeskidzie
Zápasové menu
Futbalisti MŠK Žilina odštartovali zimnú prípravu prvým zápasom, v ktorom privítali účastníka poľskej Ekstraklasy - Bielsko-Biała. Proti Podbeskidzie sme sa predstavili v príprave po troch rokoch, pričom tentoraz nastúpila v každom polčase rozdielna jedenástka. Herná prevaha bola na našej strane, no vo finálnej fáze nám to ešte viazlo. Na dva presné zásahy Poliakov sme dokázali odpovedať iba raz, a tak sme začali prípravné stretnutia prehrou 1:2.

ZOSTRIH ZÁPASU


Do premiérového prípravného zápasu Nového roka 2021 išli zverenci trénera Pavla Staňa z plného zaťaženia, keď ešte dopoludnia absolvovali tréningovú jednotku. Napriek tomu nám patril úvod stretnutia, naša kombinačná hra priniesla aj gól, ale zakončenie Taofiqa Jibrila v 5. minúte neplatilo pre ofsajd. Skóre sa pokúšal otvoriť aj Ján Bernát, mieril nad. Na druhej strane strieľal Sitek, Ľubomír Belko s jeho strelou do stredu brány nemal problémy. Oveľa viac sa zapotil v 24. minúte po dvoch strelách súpera, Marzecovu strelu vyrazil a exportným zákrokom vytlačil na roh aj strelu Miakushka. Šošonom sa po polhodine takmer podarilo vybrejkovať súpera, Vahan si zasekol protihráča, ale jeho typická ľavačka nezapadla k tyči. Podobná situácia sa opakovala aj v 41. minúte, podobne však dopadlo aj zakončenie Arména, keď sa jeho ľavačka nezmestila do priestoru brány. Do prestávky išli napokon do vedenia hostia, na hranici šestnástky zakombinovala dvojica Sitek - Bieroňski a druhý menovaný strelou spoza obrancu poslal Poliakov do vedenia.

Po zmene strán vybehla na trávnik celá čerstvá jedenástka šošonov, ktorá mala vyrovnanie na kopačke po strele Patrika Iľka, ktorý mieril zvnútra veľkého vápna nad. Na opačnej strane hlavičkoval po rohu Janicki, Marek Teplan sa vyznamenal. V 62. minúte bolo vyrovnané, Iľko dostal pri manévrovaní až príliš veľa priestoru, namieril presne k žrdi a Peškovič bol prekonaný - 1:1. Skóre sa menilo opäť už o päť minút, nanešťastie pre nás vyšiel súperovi rýchly brejk. Danielak potiahol v prečíslení loptu, zobral zodpovednosť na seba a vystrelil, Teplan iba vyrazil loptu pred seba a útočník hostí ju na druhýkrát upratal do siete. V závere sme dobýjali šestnástku Bielsko-Biała, ale tesnú výhru súpera nezmenila ani strela Kristiána Valla v posledných sekundách zápasu, kedy sme už riskovali a boli natlačení so všetkými hráčmi pred šestnástkou Poliakov.

Prípravu sme tak odštartovali prehrou 1:2. Už v sobotu nás čaká ďalší poľský súper, tentokrát cestujeme k našim severným susedom, keď sa predstavíme na trávniku Wisly Krakov.


HLASY PO ZÁPASE
Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"Prvý polčas sme začali so zmenením rozostavením. Čo sa týka držania lopty i optickej prevahy, nebolo to zlé, bolo to pod našou kontrolou. Hrali sme do plných, súper však zachytával naše prihrávky, na čo si musíme dať pozor. V druhom polčase sme sa vrátili do nášho rozostavenia, Poliaci majú skúsené mužstvo, ktoré sa snažilo kontrolovať výsledok. Sme na začiatku prípravy, kde každý deň makáme dvojfázovo. Prehrali sme, čo ma mrzí, ale duel sme odmakali. Verím, že tento súboj nám poslúži na analýzu a opäť nás posunie."
Timotej Jambor, útočník MŠK Žilina (1. polčas)
"Začali sme lepšie ako súper, mali sme hernú prevahu, aj sme skórovali, ale gól z ofsajdu neplatil. Škoda, že sme sa nedokázali v koncovke presadiť, mali sme tam šance a strely, ktoré mohli padnúť do siete. Záver polčasu sme si nepostrážili a nakoniec prvé dejstvo vyhral súper. Sme v hrubej príprave, určite sme trochu cítili v nohách únavu. Hrali sme však iba polčas, preto sa na to nemôžeme vyhovárať. Rozostavenie na dvoch útočníkov skúšame aj na tréningu, bolo to celkom fajn. V príprave to treba skúšať."
Patrik Iľko, krídelník MŠK Žilina (2. polčas)

"Nebolo to ono, produkovali sme veľa chýb. Pramenilo to asi z toho, že sme boli fyzicky unavení. Preto sme museli o to viac behať, čo stálo množstvo síl. Nedostali sme sa tak do nášho tempa, do našich vecí, do pozícií, na ktoré sme zvyknutí. Prehrali sme, preto musíme ešte viac makať. V hrubej fáze prípravy však duel splnil účel, najmä po bežeckej stránke. Herne to malo od ideálu ďaleko, ale od toho je príprava, máme na čom stavať."Prípravné zápasy,
streda 13. 1. 2021 od 14:30
Štadión MŠK Žilina
1:2(0:1)
MŠK Žilina - TS Podbeskidzie Bielsko-Biała
Góly: 62. Iľko - 45. Bieroňski, 67. Danielak
Rozhodca: Papuča - Hrivo, Kuba
ZOSTAVY
MŠK Žilina
1. polčas: Belko - Rusnák, Minárik (C), Nemčík, Javorček - Bernát, Fazlagić, Bichakhchyan, Ďuriš - Jibril, Jambor

2. polčas: Teplan - Vallo, Leitner, Kiwior, Anang - Kaprálik, Paur (C), Gono (75. Javorček), Iľko, Goljan - KurminowskiTS Podbeskidzie Bielsko-Biała
Peškovič - Modelski (61. Gutowski), Janicki, Rundić, Mamić (67. Bashlay), BIeroňski (46. Danielak), Marzec (46. Ubbink), Kocsis (46. Sierpina), Miakushko (46. Rzuchowski), Sitek (46. Frelek), Roginić (74. Sieracski)
SÚVISIACE ČLÁNKY
12.01.2021Po prvých dňoch prípravy s hlavným trénerom