Góly: 26. Šehić - 38. a 66. Gidi, 10. Kaprálik

Rohy: 12:3

Ofsajdy: 3:4

Fauly: 10:9

FC Baník Ostrava
1. polčas: Laštůvka - Sanneh, Šehić, Frydrych, Kaloč, Takácz, Lischka (5. Pojezný), Kuzmanović, Klíma, Fleišman, Almási

2. polčas: Letáček - Takácz, Fleišman (62. Chlumecký), Buchta, Ndefe, Pokorný, Pojezný, Jaroň, Budínský, Tijani, Tetour

Belko - Rusnák (75. Trabalík), Leitner, Nemčík, Bari (72. Sluka) - Myslovič, Kopas (C), Gidi (72. Iľko) - Galčík (85. Owusu), Ďuriš, Kaprálik (66. Addo)
Štvrtým a zároveň posledným súperom futbalistov MŠK Žilina bol v rámci letnej prípravy pred ligou český Baník Ostrava. V Havířove to pri peknej diváckej kulise už malo požadované parametre, slušný prvý polčas sme podčiarkli gólmi Kaprálika a Gidiho. Po zmene strán domáci výrazne prestriedali, aktivitu ale nepretavili do vyrovnania, naopak druhým gólom pridal poistku Afričan Gidi. Na ligu sme sa tak naladili výhrou a najmä dobrým výkonom.

ZÁZNAM ZÁPASU

Tréner Jaroslav Hynek to vyskladal v základnej zostave proti Baníku takmer identicky ako pred týždňom v Slatiniciach so Sigmou. Jediná zmena nastala na krídle, kde sa popri Adriánovi Kaprálikovi predstavil Roland Galčík.

V samotnom úvode to bolo najmä o ošetreniach domácich hráčov, najskôr Šehić po strete s Rusnákom skončil až na plote a musel byť ošetrovaný. Následne sa po odkope domácim zranil Lischka, ktorý musel už v 5. minúte nútene striedať. Potom prišli na rad už aj futbalové veci, nebezpečnými hlavičkami sa uviedol slovenský kanonier vo farbách Ostravy Almási. Šošoni sa nenechali zahanbiť a v 10. minúte sme šli po krásnej kombinačnej akcii do vedenia. Pri stredovom kruhu si vymenili na jeden dotyk loptu Ďuriš s Galčíkom, Kaprálik to dostal do behu a samostatný únik premenil jemným lobom ponad Laštůvku - 0:1. Podobná akcia sa zopakovala aj v 13. minúte, tentokrát vyštartoval Rusnák, ale jeho snahu zastavila zástavka postranného rozhodcu. Zábeh za obranu skúšali aj baníkovci, Belko bol pri lopte našťastie skôr ako aktívny Almási. Prienik do šestnástky vyšiel Galčíkovi v 19. minúte, z uhla to zobral na seba, prízemnou strelou napol iba bočnú sieť. Svižný futbal pokračoval aj v ďalších minútach, Myslovič mieril nad, Laštůvka sa ale zapotil pri projektile Kopasa, ktorý s ťažkosťami vyrazil. V 26. minúte prišiel po nenápadnej akcii domácich vyrovnávajúci gól z ľavej strany. Loptu za obranu dostal Šehić, ktorý zo strany postupoval na Belka a strelou k bližšej tyči ho aj prestrelil. Po polhodine hry prišla naša štandardka z ideálnej vzdialenosti pre Kopasa, ten sa oprel do lopty, jeho priamy kop tesne minul pravú tyč ostravskej brány. Aktivitu sme pretavili druhýkrát do vedúceho gólu v 38. minúte, dopomohol nám k tomu chybujúci súper pri rozohrávke vo vlastnej šestnástke. Lopty sa zmocnil Ďuriš, ktorý ju len pristavil Samuelovi Gidimu, a ten nechytateľnou strelou k žrdi strelil svoj prvý žltozelený gól - 1:2

Po zmene strán sme vybehli na trávnik bezo zmien, naopak, Baník vymenil až sedmičku hráčov. Práve čerstvý Jaroň to skúšal prudkým nákopom z uhla pred Belka, kde si takmer zrazil loptu do siete vracajúci sa Leitner. Ľahké nohy bolo na Ostravčanoch cítiť, pri strele Tetoura pomohli Belkovi obetaví obrancovia. V 57. minúte zahrávali domáci priamy kop, Fleišman trafil iba dobre stojaci múr, z následného brejku aj dočiahli na center Galčíka naši chalani, Kapo však loptu nespracoval ideálne. Defenzíva Šošonov odolala v 64. minúte nájazdu Tijaniho i strele z druhej vlny od Budínskeho, ktorého pokus si postrážili obrancovia pred Belkom. Tešili sme sa my, a to naozaj po málo vídanom góle. Loptu si k rohovej zástavke postavil Gidi a na prekvapenie všetkých, a najmä brankára Letáčka, zapadla od tyče priamo do siete - 1:3. Záverečná pasáž duelu bola prerušená viacerými striedaniami, čo ovplyvnilo plynulosť stretnutia. Domáci skúšali streliť kontaktný gól strelami z diaľky, Ndefe zas prienikom do šestnástky, sklzy Šošonov ale odvrátili nebezpečie na roh. Šancí ubúdalo, no definitívnu poistku mal na kopačke Dávid Ďuriš, váhal s prihrávkou a napokon neprestrelil Letáčka. Napodobnil ho aj Myslovič, ktorý z dorážky rovnako nechal vyniknúť brankára Baníka. Nenechal sa zahanbiť ani Belo, ktorý boxoval prudký pokus, skrotil aj center Tijaniho. Skóre nezmenil ani striedajúci Addo, no to hynkovcom prekážať nemuselo, keďže po Sigme zdolali rovnakým výsledkom aj Baník.

Takmer mesačná letná príprava je za nami, o týždeň v sobotu štartujeme ligu na pôde Trenčína. Náš duel 1. kola má pod hradom Matúša Čáka výkop o 18:00 hod. Vstupenky do sektoru hostí sa budú predávať pred sektorom hostí. Domáci stanovili cenu vstupenky na 12€.

"Dnes sme boli najmä presní a v našej hre sa objavili veci, na ktorých pracujeme. Myslím si ale, že tlak súpera bol ovplyvnený aktuálnou fázou prípravy. Keby boli hráči Ostravy čerství, tak by to pre nás bolo podľa oveľa zložitejšie. Samozrejme, snažili sa nás rozhodiť a postaviť sa nám, ale tým, že sme mali viac síl, tak to bolo vidno aj v presnosti hry. Určite sme dnes ukázali pekné akcie či góly, no výsledok by som nepreceňoval. Na druhej strane, Baník nastúpil v plnej sile a obidve zostavy plné kvality či skúseností boli na úrovni najvyššej českej súťaže. Som teda rád, že naši mladí chalani sa ich nezľakli a snažili sa plniť aj pokyny, ktoré sme im dali. Okrem gólu z rohu padli všetky zásahy po nacvičených veciach. Potešilo ma najmä to, že sa zlepšuje komunikácia na ihrisku a nastavenie chalanov. Až na to zopár vecí som bol dnes s výkonom prevažne spokojný. Otázka znie, ako to bude vyzerať proti čerstvému súperovi a keď sa bude hrať o body. Verím, že ideme dobrým smerom a podarí sa nám to zopakovať aj v ligovom zápase."
Pavel Vrba, tréner FC Baník Ostrava
"V prvním poločase byla Žilina přesnější a rychlejší a zaslouženě vedla. Pomohli jsme ji k tomu i našimi chybami. Ve druhém poločase už jsme měli více času míč pod kontrolou, už to bylo lepší, ale Žilina dnes zaslouženě vyhrála."

(zdroj: fcb.cz)

Samuel Gidi, stredopoliar MŠK Žilina

"Od úvodu to bol dnes veľmi náročný a bojovný duel. My sme sa však riadili pokynmi od trénera a nakoniec sme dokázali zvíťaziť, čo je najdôležitejšie. Som veľmi šťastný, že som k tomu dopomohol mojimi úvodnými gólmi za MŠK. Prvý z nich bol pre mňa celkom jednoduchý, keďže som dostal loptu v šestnástke a už som to iba umiestnil do siete. Druhý, naopak, bol o dosť ťažší a trochu nezvyčajný. Skúsil som to dobre kopnúť a nakoniec to od tyče skončilo v sieti. Síce som to neplánoval, ale o to viac ma to potešilo. Som rád, že sme dnes dokázali zvíťaziť a že sa nám darilo počas celej prípravy. Myslím, že máme dobrý tím a ukážeme to aj v ligovej súťaži. V útoku máme veľa kvalitných hráčov či strelcov a všetci chcú strieľať góly. V tom bol najväčší rozdiel aj v dnešnom súboji. Hoci som v príprave nastúpil trikrát v základe, tak tréner to môže ešte na ligu zmeniť. Ja budem stále pracovať, aby som sa tam udržal. Všetci sa už tešíme na ligu a ja som na tom tak isto."