Fauly: 11:8

FK Spišská Nová Ves
Hamrák – Kunzo, Baranyi (C), Kamenický, Zekucia (46. Ontko) – Šomšák (72. Korba), Janečka, Martinko – Vakulinskyi (61. Kovaľ), Kozela (46. Attah), Slebodník (82. Petrík)

Teplan - Rusnák, Leitner, Nemčík, Bari (70. Kopásek) - Myslovič, Kopas, Iľko (70. Gidi) - Kaprálik (46. Ďuriš), Jibril, Galčík
Aj v 3. kole Slovnaft Cupu sme museli za súperom cestovať poriadnu diaľku. A aj na Spiši to nebola jednoznačná záležitosť z pohľadu priebehu či výsledného skóre vďaka obetavému výkonu domácich Spišiakov. Z bezgólového stavu nás vyslobodil až strieľaný center Rusnáka, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný gól.

Polhodinovú presilovku v druhom polčase sme pretavili do poistenia skóre až v 87. minúte vďaka Jibrilovi. Zo Spiša berieme po dvoch góloch to najdôležitejšie - postup do 4. kola, ktoré má naplánovaný termín na polovicu októbra.

ZOSTRIH ZÁPASU

Za upršaného počasia opäť nenechal tréner Jaroslav Hynek na Spiši odpočívať kostru tímu, oproti lige nastúpil od začiatku v pohári znova Marek Teplan, Patrik Iľko, Roland Galčík a aj na hrote hrajúci Taofiq Jibril.

Prvý náznak šance mali po prvom rohovom kope domáci, signál im síce vyšiel, no Šošoni pokus domáceho futbalistu zblokovali. Podobne pochodil na druhej strane Patrik Myslovič, ktorého v druhej vlne našiel Kristián Bari, jeho ľavačka skončila na sklze obrancu domáceho FK. Z následného rohu už síce musel zasahovať aj brankár Hamrák, v skrumáži ale vystrčil päsť najvyššie a loptu vyboxoval. Pozorní domáci čakali na brejk a pozorný musel byť pri ich výpade aj Teplan. Ten k našej spokojnosti vyriešil nohou nepríjemnú strelu Vakulinskeho v 13. minúte. Na tutovku z našich kopačiek sme si museli počkať do 22. minúty, kedy pretiahnutý center Rusnáka našiel na zadnej tyči Kristiána Bariho, ktorý opečiatkoval tyč. Ani z následných dorážiek sme nepretlačili loptu do siete na vedúci gól. Keď to nešlo kombináciami, skúsil to na seba vziať čerstvý reprezentant Rusnák. Z osi ihriska ale zakrútil svoju strelu mimo. Oveľa nebezpečnejší projektil vyslal po polhodine hry Galčík, Hamrák s námahou boxoval. Vyrovnaným skóre a navyše našimi nepresnosťami sme dávali vietor do plachiet domácim futbalistom. Tí si vyslúžili potlesk po výpade Slebodníka. Za obranu sa nám podarilo dostať po rýchlej narážačke v 38. minúte, Kaprálik sa však dostal mimo streleckého uhla a my sme sa pri dostúpení len modlili, aby Kamenický pri tvrdom zákroku trafil loptu a nie Kapovu nohu. A keď to nejde spomínanými kombináciami, tak to ide aj so šťastím výstavnou strelou. Matúš Rusnák prekvapil všetkých a hlavne brankára Hamráka, keď jeho strieľaný center zapadol na vzdialenejšiu žrď - 0:1. Polčas ukončila nepresná biliardová akcia žltozelených pred šestnástkou.

Do druhého polčasu sme vybehli s jednou zmenou, Adriána Kaprálika na krídle nahradil Dávid Ďuriš. Práve ten bol pri zrode zaujímavej akcie hynkovcov, avšak s rovnakým koncom ako v prvom dejstve - zblokovanou strelou Patrika Mysloviča. Po hodine hry a dlhom nákope ušiel obrane Taofiq Jibril, ktorý sa pretláčal s domácim kapitánom, až mu ušiel. Baranyi zatiahol ručnú brzdu v podobe faulu a červenej karty tesne pred pokutovým územím. Presilovku sme odštartovali následným priamym kopom, ktorý z kopačky Mysloviča v sieti neskončil. Domáci pochopiteľne ešte viac zhustili priestor v defenzíve, no a čakalo sa na našu reakciu. V 74. minúte mohol pridať poisťujúci druhý gól Myslovič, druhýkrát však hrala s domácimi žrď. Hamráka neprekonal v 79. minúte ani Ďuriš, ktorý mieril pod brvno, domáci gólman stál na správnom mieste. Ani v závere z tohto mikrosúboja nevyšiel víťazne náš útočník, no nemuselo ho to mrzieť, pretože obetavým domácim už v oslabení neostali sily. Navyše, v 87. minúte spečatil náš postup ďalšou vydarenou strelou spoza šestnástky Taofiq Jibril,  ktorý týmto gólom stanovil konečné skóre - 0:2

Ďakujeme Spišiakom za fair-play atmosféru.

Ako predznačuje plagát vyššie, pred blížiacou sa reprezentačnou prestávkou nás čaká ešte domáci duel proti Liptovskému Mikulášu. Body proti Liptákom z Ružomberka je potrebné potvrdiť doma proti ďalším Liptákom - tentoraz z Mikuláša. No a k tomu bude dôležitá pod Dubňom aj vaša podpora - v sobotu o 16:00 hod.

ZÁZNAM ZÁPASU

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina
"Vieme, že takéto zápasy nikdy nebývajú jednoduché. Spišská dnes hrala kompaktne, aktívne a celkovo výborne. My sme sa ale nechceli nikam ponáhľať a za každú cenu streliť rýchle góly, aj keď samozrejme, väčšinou je to lepšie, no nie je to pravidlo. Do stretnutia sme išli s tým, že chceme hrať trpezlivo, pokojne, byť presní a pohybovať sa v priestoroch, v ktorých sme si povedali. I keď pršalo, tak ihrisko bolo dobre pripravené a dostatočne veľké. Prečkali sme úvodnú eufóriu domácich a do šatne strelili krásny gól. Nezáleží na tom, či to Rusky chcel alebo nie. Sám som podobný kedysi strelil. Dodalo nám to trochu pokoja, ale nedarilo sa nám to dlho poistiť, keď sme napríklad trikrát nastrelili tyč. Napokon sme ale v druhom polčase zlepšili ofenzívu, pomohol nám príchod Ďuriša a napokon sme to zvládli. Dnes by som hráčov pochválil najmä za spomínanú trpezlivosť, ktorá nám nakoniec priniesla aj želaný výsledok."
Roland Galčík, krídelník MŠK Žilina

"Súboje v pohári bývajú špecifické, ale šance vždy prídu a už je to iba o tom, či ich premeníme. Aj po dnešnej výhre ale máme stále priestor na zlepšenie. Pre súpera je to v podstate sviatok a takýto zápas majú možno raz za rok, takže sa vedia vyhecovať. Určite to teda pre nás nebol jednoduchý duel. Mierne nám to dnes komplikoval terén, a preto nám aj čiastočne viazla kombinácia. Základný cieľ bol ale postup, čo sa nám aj podarilo a za to sme radi. Teraz nás čakajú dva dni na prípravy na Mikuláš. Budeme sa poctivo pripravovať na tento duel, naštudujeme si súperovu hru, aby sme využili ich slabé stránky a následne brali tri body. Potom môžeme ísť s čistými hlavami na reprezentačný zraz."