ŽK: 25. Peter Majerník, 55. Bielák, 83. Řezníček - 31. Jež, 50. Angelovič, 64. Piaček
Rozhodca: Trutz - Kubica, Petríček
MFK Ružomberok
Smieška - P. Maslo, Peter Majerník (46. Bielák), Sivčevič, Gallo - Zošák, Siva, Božok (88. Ivan Kotora), Ďubek (69. Řezníček) - Piščur, Lačný

Dúbravka - Angelovič, Piaček, Šourek, Leitner - D. Kobylík (59. Rilke), Jež, Pečalka, Vyskočil (88. Škvarka) - Oravec, Lietava (80. Guldan)
Tri body zaslúžene po víťazstve rozdielom triedy získal momentálny líder Corgoň ligy.

Stretnutie sa začalo pre domácich šokom. Už v 2. min sa Lieteva presadil medzi ružomberskými zadákmi, nasledovala krížna strela, ktorá s prispením žrde a hrúbky brankára Smiešku skončila v sieti - 0:1. V 21. min Žilina pohrozila znova, Leitner zbehol po ľavej strane, centrom našiel Oravca, ten však v gólovej pozícii hlavou nemieril presne. Vzápätí mali šancu Ružomberčania, Ďubek na hranici malého vápna však v sklze na loptu nedosiahol. O dve minúty neskôr Oravec síce rozvlnil sieť, gól však pre ofsajd neplatil. Žilinčania boli do týchto chvíľ lepším mužstvom, častejšie mali loptu na svojich kopačkách, naopak Liptáci pôsobili ako rozladený orchester. Chvíle domáceho tímu prišli v 28. min, keď Lačného tvrdú strelu Dúbravka vyrazil a následný strelecký pokus Zošáka išiel vedľa. Potom zahrmelo na druhej strane, keď Vyskočilov strelecký pokus narobil Smieškovi veľké problémy. Neskôr mohol vedenie Žiliny poistiť Jež, no Smieška jeho strelu s námahou vytlačil.

Hneď v úvode druhého polčasu boli domáci blízko vyrovnania. Gallo potiahol loptu, v behu zacentroval na Piščura, ktorému radosť Dúbravka pohotovým zákrokom neumožnil. Paradoxne, keď tlak domácich narastal, v 58. min inkasovali po druhý raz. Dlhý center z hĺbky poľa sa snažil Gallo hlavou odvrátiť do bezpečia, trafil však len Sivčeviča, od neho sa lopta odrazila pred nekrytého Kobylíka, ktorý s prehľadom zvýšil. Ružomberčania sa nevzdávali, často sa dostávali do pokutového územia súpera, no v ňom sa nedokázali presadiť. V 77. min bol na konci ružomberskej akcie striedajúci Řezníček, v skrumáži však nemohol dôraznejšie zakončiť. V 79. min podnikol rýchly výpad do odkrytého priestoru Oravec, ideálne prihral Lietavovi, ktorý umiestnenou strelou zatĺkol tretí klinec do ružomberskej rakvy - 0:3. Krátko na to Ježova krížna strela len tesne minula domácu bránku. V záverečných minútach sa pod Čebraťom už nič vážnejšie neudialo. Žilina bola v tomto zápase efektívnejšia, kombinačnejšia a celkovo lepšia.

František Straka, tréner MFK Ružomberok
"Videli sme zaujímavý zápas. Bohužiaľ, pochovali sme sa sami dvoma hrubými chybami. Na Slovane stál pri nás futbalový Boh, dnes sa šťastie od nás odvrátilo. To však nie je výhovorka. Žilina bola lepšia a zaslúžene zvíťazila."
Pavel Hapal, tréner MŠK Žilina
"Videli sme zaujímavý zápas, bol pekný a mal tempo z oboch strán. Prvý gól nám výrazne pomohol. Na začiatku druhého polčasu sme sa chvíľu nevedeli nájsť a Ružomberok nás pritlačil. Rozhodujúci bol druhý gól, po ňom už bolo zrejmé, že vyhráme. Celkovo sme zahrali dobre, som spokojný. Pre domácich je prehra trochu krutá."