ŽK: 55. Š. Pekár, 60. P. Maslo, 75. Masaryk - 37. Piaček, 53. Pečovský, 75. Leitner
Diváci: 1983
Rozhodca: Samotný - D. Hrčka, Poláček
ŠTATISTIKY
MFK Ružomberok - MŠK Žilina 0:1 (0:1) Gól: , ŽK:, rozhodovali: , divákov Zostavy: Ružomberok: MŠK Žilina:
MFK Ružomberok
L. Hrdlička - P. Maslo, Kostelný, Nosek, Ján Chovanec - Lásik, Juraj Vavrík - Š. Pekár (64. Onyango), M. Poliaček (72. Serečin), Ďubek (56. Skalák) - Masaryk

Krnáč - Mabouka, Piaček, Leitner, Ricardo Nunes - Pečovský - Barčík (85. S. Angelovič), Šulek, Pich (90.+ Gergel) - T. Majtán (90.+ Ján Novák), M. Ceesay
MŠK Žilina získala dôležité tri body a dve kolá pred koncom vedie tabuľku pred Trnavou. V stredu o 17.30 hod. hostí na domácej pôde Nitru a bude to rozlúčka žlto-zelených s domácim trávniikom v tejto sezóne.

Prvý polčas za neutíchajúceho vetra priniesol vcelku vyrovnanú partiu. V 17. min strela domáceho Lásika narobila pred žilinskou bránkou poriadny zmätok. Vzápätí nastal vzruch na opačnej strane ihriska, Ceesay poľahky obišiel Chovanca, no jeho strelu z ťažkého uhla Hrdlička v domácej bránke vyrazil. Potom sa dlhší čas hralo bez šancí, hoci miernu územnú prevahu mali hostia zo Žiliny. V 35.min si domáci Nosek dal takmer vlastný gól. V 41. min po rohovom kope využil nedorozumenie v obrane Liptákov pohotovo Leitner a Žilina sa ujala vedenia 1:0. Pre Leitnera ako sa neskôr ukázalo to bol druhý víťazný gól, keď predtým rozhodol domáci zápas proti Z.Moravciam.

V druhom polčase si domáci nevypracovali žiadnu čistú gólovú šancu a ani ich strely neboli presné, alebo razantné. Najprv Poliaček mieril vedľa, potom Lásikovu strelu zblízka zneškodnil žilinský gólman Krnáč a do tretice Masarykov pokus skončil na bočnej sieti. Po sľubnom rozbehu domácich začali kontrolovať hru opäť hostia, ktorí sa pokúšali o brejky. Žilinčania sa snažili poistiť vedenie. Hlavička Majtána išla len tesne vedľa domácej brány a 4 minúty pred koncom Majtájn našiel ideálne Nunesa, jeho prízemnej strele však chýbala väčšia presnosť. V samotnom závere mal ešte príležitosť Ceesay, ale Hrdličku neprekonal.

Aleš Křeček, tréner MFK Ružomberok
"Myslím si, že súper nebol lepší, ale dal gól, preto vyhral. V 16. min mal rozhodca po ruke žilinského hráča odpískať pokutový kop. Ak by tak urobil, zápas by sa vyvíjal inak. V prvom polčase sa v náročných podmienkach hral ešte celkom dobrý futbal. Po zmene strán sa hra často kúskovala a skúsený súper si už jednogólové vedenie udržal."
Frans Adelaar, tréner MŠK Žilina
"Bol to veľmi ťažký zápas, hralo sa vo veľkom vetre. Našej kombinačnej hre nevyhovoval ani zlý terén. Hrali sme proti bojovnému tímu, ale my sme bojovali tiež. V druhom polčase sme už kontrolovali výsledok. Vzdávam kompliment môjmu mužstvu, ktoré dokázalo zvládnuť tento zápas po utorkovom ťažkom finále národného pohára."