ŽK: 52. Kopas, 90. Rusnák - 5. Múdry, 27. Maulana Vikri, 37. Mondek, 48. Duga, 87. Suľa, 90. Niarchos, 90. Ďubek, 90. Šuvalija

Fauly: 14:21

Belko - Rusnák, Stojchevski, Nemčík (C), Sluka - Myslovič, Kopas, Iľko (46. Gidi) - Galčík (65. Jambor), Jibril (46. Kaprálik), Ďuriš

FC ViON Zlaté Moravce-Vráble
Lukáč – Suľa, Pintér, Šuvalija, Balan (19. Maulana Vikri (83. Rák)) – Mondek, Múdry (85. Grozdanovski), Ďubek, Duga, Pinte – Niarchos
Až nečakane náročný duel, v ktorom sme nečakane dlho museli čakať na presný zásah, sme zviedli pod Dubňom proti Zlatým Moravciam. Neustále dobýjanie a dobýjanie, ktoré podporila chytená penalta Ľubomíra Belka. To napokon vyústilo do nášho gólu až v 76. minúte, kedy to na seba zobral Dávid Ďuriš. Gólové hody z toho síce neboli, no dôležitý je výsledok, ktorý prišiel a znamená ďalšie tri body do tabuľky.

Trénerský štáb na čele s Jaroslavom Hynkom urobil po ustálenej zostave z predošlých kôl viaceré zmeny. Premiérovo sa tak do základu dostali Branislav Sluka na ľavom kraji obrany, v strede poľa nastúpil Patrik Iľko. Na krídle začal s Dávidom Ďurišom tentokrát Roland Galčík.

Prvé zakončenie v stretnutí na seba nenechalo dlho čakať, hneď v 2. minúte vyskočil najvyššie na center Ďuriša hroťák Taofiq Jibril, v záklone ale nemohol ohroziť Lukáča málo razantnou hlavičkou. Netešili sme sa ani v 5. minúte po priamom kope. Signál nám takmer vyšiel, na zadnej tyči ostal zabudnutý Dávid Ďuriš, hradbu tiel pred sebou ale neprepálil. Tutovku mali ako prví na kopačkách hostia. Mondek dostal za obranou až príliš veľa priestoru, kľučkami sa dostal až pred Belka, ktorý mu chystanú radosť pokazil výborným zákrokom. Prevaha bola na našej strane, pri nej sme očakávane hľadali diery v zlatomoravskej obrane. Hostia zas čakali na naše chyby pri rozohrávke, ktoré boli vodou na ich mlyn pri črtajúcich sa brejkoch. Na svoje plecia to zobral v 24. minúte Ďuriš, ktorý sa preštrikoval až pred Lukáča, no z tesnej blízkosti nedokázal pretlačiť loptu za jeho chrbát. To bolo málo na to, aby sme šli do vedenia, keďže viaceré kombinácie skončili nepresne, na kopačkách súpera. Na Lukáča sa valil prakticky center za centrom, no viaceré ostali bez zakončenia na bránu. Nezáživné prvé dejstvo ukončila strela Mondeka do stredu brány.

Na prvopolčasový stav reagoval realizák dvojitým striedaním hneď s úvodným hvizdom. Hore vybehla dvojica Sammy Gidi a Adrián Kaprálik, ktorá nahradila Iľka s Jibrilom. Tá sa prizerala nešťastnej ruke Adama Kopasa v šestnástke, po ktorej sme museli čeliť penalte. Keď však máte v bráne Belka, tak je tam vždy väčšia šanca na zneškodnenie penalty. To platilo aj tentokrát, kedy Belo vystihol stranu a vymazal Ďubekov pokus. To bol ten správny impulz, ktorý nás ešte viac nakopol. Po hodine hry napriahol Ďuriš k vzdialenejšej žrdi, Lukáč sa stihol natiahnuť a jeho nebezpečný pokus vyraziť. Nepochodil ani Myslovič o päť minút neskôr, jeho pokus zas smeroval pod brvno, no do stredu brány. Ľavonohý stredopoliar si to zopakoval aj z priameho kopu, z ktorého ale napol iba ochrannú sieť nad bránou ViOnu. Stále sme búšili do plnej obrany, a keď to nešlo kombináciou, bolo treba strieľať. Tohto hesla sa držal na našu radosť v 76. minúte Dávid Ďuriš, ktorý sa tentokrát už nepomýlil po presnej prízemnej strele. Tá z hranice šestnástky zapadla presne k tyči - 1:0. Gól nám rozviazal nohy, Kaprálik z voleja pálil dobre, ale nad. Rovnako nepresne po signáli z priameho kopu aj Nemčík. Posledné minúty sa už len rozdávali žlté upozornenia a my sme si s prehľadom kontrolovali najtesnejšie vedenie. Možno chudobné, no o to dôležitejšie víťazstvo sa napokon zrodilo pod Dubňom v pomere 1:0.

Najbližšie cestujú Šošoni na horúcu pôdu Slovana Bratislava, kde sa predstavia v nedeľu v televíznom dueli. Na domácom trávniku sa následne predstavíme v piatok 26. augusta proti Michalovciam.

"Som rád, že sme dokázali vyhrať, pre chalanov je aj takýto duel výborná skúsenosť, no niektoré veci naozaj neboli tak, ako sme si predstavovali. Opäť sa ale z toho poučíme a verím, že nám to pomôže sa posunúť ďalej. Teší nás, že vyšla gólová situácia, ktorá bola po ukážkovom pressingu. Po góle tam boli ďalšie nádejné situácie, ale neboli prevedené úplne správne. Samozrejme, dnes zavážil aj spôsob hry súpera. Proti takému defenzívnemu bloku sme ešte pod mojím vedením nehrali a v prvom polčase sme k tomu pridali aj zlé nastavenie. Do zápasu nastúpili aj hráči, ktorí zatiaľ nenastupujú pravidelne, čo najmä v úvode bolo citeľné. Na druhej strane, aj stabilní hráči základu nepodali svoj optimálny výkon. Dnes ale určite musíme pochváliť Ľuba Belka, ktorý nás držal a nebolo to iba dnes. Na svoje meniny podal excelentný výkon, chytil penaltu a ľudia skandovali jeho meno. Musím ale povedať, že zaslúžene. Na sériu bez prehry vôbec nemyslím, to nás môže iba brzdiť. Čaká nás Slovan so skvelými hráčmi. Pre nás to bude úplne odlišný súper a zápas ako dnes. Momentálne nás tešia najmä tri body a na Slovane to bude zase o niečom inom."
Ján Kocian, tréner FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble
"Myslím si, že dobrou organizáciou hry v obrane sme boli dlhý čas vyrovnaným súperom Žiline. Mali sme však problémy s počtom hráčov, k dispozícii sme mali viac-menej len 5 hráčov na striedanie. Chceli sme hrať na protiútoky, čo sa nám podarilo najmä v podaní Mondeka. Po zranení Balana bol narušený náš koncept, keďže práve Mondek ho nahradil v obrane. Chlieb sa však lámal pri penalte a po zlom vystúpení k Ďurišovi pri góle. S predvedenou hrou som samozrejme spokojný, s výsledkom však nie."
Dávid Ďuriš, krídelník MŠK Žilina

"Veľmi ťažko vybojované víťazstvo. Súper hral kompaktne najmä v obrane a ťažko sa nám prekonával ich obranný val. My sme to podľa mňa brali príliš často na seba, nehrali na rýchle narážačky, často sme potom zbytočne strácali loptu a nehrali sme dostatočne tímovo. V druhom polčase sme zlepšili pohyb, celkovo to už vyzeralo z našej strany lepšie a dokázali sme streliť aj vytúžený víťazný gól. Som rád, že tam padol práve mne. Už keď som dostal loptu, povedal som si, že skúsim vystreliť k prednej žrdi, keďže na zadnú ma predtým brankár vychytal. Teší ma, že som takto pomohol celému tímu k výhre. Víťazstvá a body sú výsledkom našej tvrdej práce. Aj keď sa nedarí, stále myslíme iba na výhry a sme radi, že tie aj prichádzajú."