sobota 26. 6. 2010 od 18:30
Debrecín
3:5(3:3)
Debreceni VSC - MŠK Žilina
Góly: 13. a 29 Coulibaly, 22. Czuitkovics - 5. Zošák, 27. Ceesay, 43. Oravec, 75. Christu, 80. Mráz
Diváci: 500
Debreceni VSC
I.polčas: Verpecz - Bernath, Simac, Mikadinoski, Laczko - Varga, Szakaly, Czuitkovicz, Kabat - Coulibaly, Mbengono
II.polčas: Vatka - Nagy, Komlosi, Fodor, Korhut - Kiss, Spitzmuller, Pavlovic - Bodi, Szilagyi, Rezes

Dúbravka - Angelovič (46.Pole), Piaček (46.Chupač), Pečalka, Ondrᚠ(65.Mráz) - Poliaček (46.Žilák), Bello (65.Škvarka), Jež (78. Guldan), Zošák (65. Christu) - Ceesay (46.Majtán), Oravec (65.Lietava)
Súboj dvoch účastníkov Ligy majstrov vyznel pre 5-násobného slovenského majstra

Futbalisti MŠK Žilina odohrali v sobotu (26.6.2010) posledný prípravný zápas na sústredení v Maďarsku proti úradujúcemu maďarskému majstrovi Debreceni VSC. Slovenský aj maďarský majster sa predstavia v novom ročníku najprestížnejšej európskej futbalovej súaži, Lige majstrov, v druhom predkole. Panásobného slovenského majstra čaká jeden z dvojice FC Birkirkara/FC Santa Coloma, maďarský majster si zmeria sily s FC Levadia. Pre oboch to bola vítaná konfrontácia pred súbojmi v Lige majstrov a národných súažiach.

ONLINE

- 5 min. - raketový úvod žlto-zelených, priamy kop z 20m zakrútil do brány maďarského majstra Štefan Zošák, letná posila MŠK Žilina - O:1 !

- 13 min. - po chybe v strede obrany MŠK Žilina vyrovnáva Coulibaly na 1:1

- obe mužstvá hrajú rýchly futbal, je vidie že hrajú majstri oboch krajín

- 22 min. - Jež zastavil akciu Debrecenu faulom, loptu si postavil Czuitkovics a z priameho kopu z 35 m prekonal Dúbrávku - 2:1 !

- 27 min. - Zošák prudko napálil na bránu domácich, brankár Verpecz neudržal loptu a Ceesay vyrovnáva na 2:2 !

- 29 min. - s gólmi sa roztrhlo vrece, Coulibaly obišiel Pečalku a domáci opä vedú - 3:2 !

- 43 min. - skóre divokého zápasu opä vyrovnané, nádherná prihrávka Zošáka a krásny volej Oravca - 3:3 !

- koniec I. polčasu v ktorom sa účastníkom Ligy majstrov darilo predovšetkým v útočnej fáze.

- začal sa II.polčas, MŠK Žilina so štyrmi zmenami, domáci vystriedali celú jedenástku

- hráči Debrecenu ohrozili do 60 min. dvakrát brankára Dúbravku, ten jednu strelu vyrazil na roh a druhú chytil, slovenský majster zatial brankára Vatku neohrozil

- 65 min. - na ihrisko prišla štvorica nových hráčov MŠK Žilina - Mráz, Škvarka, Christu a Lietava, z trávniku odišli Bello, Ondráš, Zošák a Oravec

- 75 min. - utešená kombinácia slovenského majstra, loptu si postupne vymenili Lietava, Jež, Žilák a kombináciu presne zakončil Christu, MŠK Žilina vedie 4:3 !

- 78 min. - namiesto Ježa prichádza do hry Guldan

- 80 min. - Mrázov center z priameho kopu netečoval nikto a ten doplachtil až za brankára Vatku , MŠK Žilina vedie dvojgólovým rozdielom 5:3 !