”B”: Z východu po smolnom priebehu a prehre 0:1 neberieme ani bod
Štadión Lokomotíva
FC Košice - MŠK Žilina
Góly: 71. Pačinda
ŽK: 88. Pačinda, 90. Liener (obaja Košice)
Rozhodca: Marsal - Hrčka, Poracký
ŠTATISTIKY

Držanie lopty: 47% - 53%

Strely/na bránu: 14:15 / 4:9

Priame kopy: 9:10

Rohy: 6:8

Ofsajdy: 0:4

Fauly: 14:7

FC Košice
Kira - Kis, Karaš, Jakúbek, Pavúk, Kim - Karaš, Gladiš (90. Soviš) - Pačinda (C), Kontouriotis (90. Tišťan), Sabol (56. Liener) - Gáll (68. Krčmarević)

Belko - Suľa (C), Nemčík, Kiwior, Kopásek (79. Vaľovčin) - Mráz, Myslovič, Slebodník - Yenne (84. Kostúr), Jibril, Goljan (71. Sluka)
V predposlednom kole druhej najvyššej súťaže sme nastúpili v dôležitom dueli o záchranu na pôde Košíc. Od začiatku sme sa snažili strhnúť zápas na našu stranu, no nevyužili sme väčšie šance v úvode a do polčasu sme v Čermeli gól nevideli. Veľký tlak a snahu vyhrať sme ukázali aj v druhom dejstve predovšetkým po sérii šancí okolo 60. minúty. Nepremenili sme ani jednu z nich, a tak prišiel trest z kopačky Pačindu, ktorého gól sa napokon ukázal ako víťazný.

Po minulotýždňovom voľne sme nastúpili proti Košiciam aj so značne obmenenou zostavou. Zo základnej jedenástky v Púchove ostala len pätica Suľa, Kopásek, Mráz, Yenne a Goljan, ktorých doplnili uzdravení hráči a "posily" z "A"- tímu.

Neuplynulo ani sto sekúnd hracieho času a do veľkej príležitosti sa pretlačil Taofiq Jibril na hrote, no brankár Kira mu na dvakrát znemožnil skórovať. Na druhej strane sa snažil odpovedať Grék Kontouriotis, ale z uhla mieril iba vysoko nad. Nebezpečne vyzeral aj tečovaný center z pravej strany od domáceho Kisa, ktorý preletel šestnástkou bez dotyku až na roh. V 12. minúte sme mohli vidieť prvý gól stretnutia, keď sa po kolmici od Jakuba Kiwiora zle rozhodol Tibor Slebodník, ktorý miesto zakončenia volil prihrávku. O tri minúty sme si po zákroku na Yenneho v pokutovom území pýtali penaltu, no rozhodcova píšťalka ostala nemá. Na konci dvadsiatej minúty zahrávali Košičania svoj štandardný roh na zadnú tyč, čo takmer pretavili aj do gólu, Pavúk ale zakončil iba do bočnej siete. Po hluchšej pasáži priniesol vzrušenie až ďalekonosný pokus od Patrika Mysloviča, ktorý však nemal dostatočnú razanciu a nenapodobnil tak výstavný kúsok zo semifinále pohára. Druhá polovica prvého dejstva už nebola zďaleka taká aktívna z oboch strán ako tá prvá. Do kabíny sme tak putovali za nerozhodného stavu 0:0.

Polčas číslo dva sme odštartovali, rovnako ako ten prvý, veľmi aktívne. Paradoxne to znamenalo viac príležitostí na strane domácich, najvážnejšie z nich vyzeralo zakončenie Gálla z otočky. V 52. minúte sme dostali možnosť zahrávať štandardku z dobrej vzdialenosti, Myslovič si postavil loptu, no nenašiel nikoho zo spoluhráčov v bielych dresoch. Hneď vzápätí zbytočne špekuloval Slebodník, ktorý dlho ťahal loptu a nakoniec iba slabo zakončil do rukavíc pripraveného Kiru. K slovu sa dostali aj Košičania, konkrétne nepresná strela Kontouriotisa, podobne však pochodil aj Myslovič na našej strane. Okolo 60. minúty prišiel na rad náš tlak doplnený výbornými šancami. Najskôr po krásnej akcii Šošonov nedočiahol na loptu zakončujúci Adam Goljan a potom vo veľmi dobrej príležitosti na hranici päťky netrafil loptu ideálne Tenton Yenne. Neuplynuli ani dve minúty, po pravej strane sa prehnal kapitán Samuel Suľa, ktorého prízemná prihrávka takmer našla Jibrila pre bránou. Obrana domácich ešte stihla odvrátiť loptu preč, ale znovu iba na pripraveného Suľu, ten však nevyužil zaváhanie domácich a v jasnej šanci poslal loptu mimo. Košice boli z rytmu, čo sme snažili čím skôr využiť, no neujal sa ani samostatný únik Slebodníka. Pri snahe obstreliť Kiru zakončil v tutovke vedľa domácej svätyne. Po sérii nevyužitých góloviek z našej strany prišiel už zákonite trest. Pačinda prešiel z pravej strany popri bránkovej čiare bez povšimnutia až pred Belka a aj so šťastím prepasíroval loptu z uhla za jeho chrbát. Domáci posilnení vedúcim gólom to skúšali znovu, tentokrát po delovke Jakúbeka. Na opačnej strane ihriska vyskúšal pozornosť Kiru nebezpečným centrom aktívny Suľa, opäť však neúspešne. V 88. minúte nás ešte podržal Ľubomír Belko po tvrdom pokuse z kopačky Kontouriotisa. Žiaľ, viac gólov už sme nevideli a na konto si pripisujeme druhú tesnú prehru 0:1 v rade.

Z východu tak po viacerých nevyužitých tutovkách a ojedinelom výpade domácich zakončený Pačindom odchádzame bez čo i len bodu. O zotrvaní v druhej lige teda rozhodne až posledné kolo, v ktorom na domácom štadióne privítame v priamom súboji o záchranu Bardejov.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Dnešný zápas sme mali jednoznačne v rukách. Už dlho sme si nevytvorili toľko šancí ako dnes, ale takéto tutovky musíme premieňať. Mali sme využiť minimálne jednu, dve, dostať sa do vedenia a už by sa nám hralo lepšie. Chýbala nám kvalita v zakončení a pri riešení jednotlivých situácii. Volili sme, bohužiaľ, zlé riešenia, ale opakujem, že z takých šancí sa musí aspoň jedna ujať. Všetko sme mali pod kontrolou, súpera sme prakticky do ničoho nepustili, no spravili sme jednu chybu a Košice to potrestali. Neostáva nám nič iné ako vyhrať budúci týždeň. Mohli sme to rozseknúť už dnes, no bude sa to rozhodovať až v poslednom kole."
Tomáš Nemčík, obranca MŠK Žilina
"Trpká prehra pre nás. Po toľkých šanciach sme určite mali vyhrať. Košice hrali celý čas v bloku, my sme dominovali, kontrolovali hru, no potvrdilo sa nedáš-dostaneš. Pri našich tutovkách sme boli asi aj trochu zbrklí a navyše veľa pochytal brankár domácich. Toto je ale už mužský futbal, šance musíme premieňať, inak nás to dobehne. Nie je to prvýkrát, čo sa nám to stalo. Teraz musíme hrať do konca a vyhrať v poslednom kole. Chceme sa určite zachrániť, pre nás mladých je to veľmi dobrá súťaž na prechod z dorastu k mužom. Urobíme všetko preto, aby sme pokračovali v druhej lige aj v budúcej sezóne."
II. liga,
sobota 15. 5. 2021 od 17:00
Štadión Lokomotíva
FC Košice - MŠK Žilina