”B” | Proti Pohroniu kontumácia

Rohy: 2:5

Ofsajdy: 2:2

Fauly: 14:19

Slávik - Mensah (77. Mynář), Kopas (C), Ndjeungoue - Rusnák, Adang, Iľko, Anang (46. Capko) - Galčík (71. Jakubík), Krstić (60. Kudlička), Ďuriš (71. Bile)

FK Pohronie Žiar nad Hronom
Slančík - Majdan, Prikryl, Mráz - Mazan, Bonsu, Grendel (C) (75. Brodziansky), Barbora (84. Hanes) - Sanusi (46. Čunta), Urgela (75. Tatar), Laktionov (64. Obadal)

Pred voľným víkendom sme pod Dubňom privítali v piatkovej predohrávke 22. kola II. ligy Pohronie.

Na trávniku sme duel zvládli presvedčivo 4:0, no na základe Rozpisu republikových súťaží na ročník 2022/2023, v ktorom sa uvádza povinnosť pre všetky kluby II. ligy - v základnej zostave musí nastúpiť minimálne jeden hráč kategórie U21 alebo mladší so štátnym občianstvom SR, sa duel proti Pohroniu kontumoval v prospech hostí výsledok 0:3.

Napriek kontumácii vám prinášame priebeh stretnutia, ktoré na trávniku skončilo výhrou Šošonov 4:0.

Už pred duelom bolo jasné, že tréner Vladimír Veselý urobí kvôli reprezentačnej prestávke viacero zmien v základnej zostave. Nezmenená tak ostala iba obranná trojica. Z prvého tímu prišli pomôcť Šošonom opäť Rusnák, Anang či Krstić. Doplnilo nich ale aj ďalšie ofenzívne trio hynkovcov - Iľko, Galčík a Ďuriš.

Úvodné nebezpečie zápasu priniesla 6. minúta, a to keď dlhá lopta našla na kraji obrany hrajúceho Bensona Ananga, ktorý volejom nevymyslel a ani neurobil vôbec zle. Krížny pokus ale minul tri žrde. Skúšal to aj Paťo Iľko, pre zmenu prízemná strela ale rovnako putovala tesne vedľa. S pribúdajúcimi minútami zo šancí aj vzrušenia ubudlo. Navyše, taktovku prebrali hostia, a hra sa tak odohrávala prevažne na našej polovici. Až prišla 28. minúta a konečne sme sa prebudili. Nielen prebudili, ale gólovo prebrali opraty zápasu do svojich rúk, resp. nôh. Konkrétne to na seba zobral Roland Galčík, aj s prispením šťastia sa preštrikoval kľučkami cez obrancu a presne zakončil - 1:0. Aktívni sme boli najmä po rýchlom prenesení lopty, po ktorých hrozili krajní obrancovia - Anang aj Rusnák svojimi bombami ale nepridali druhý gól. Ten prišiel napokon opäť na našej strane, v 38. minúte Galčík tentokrát vyprášil rukavice Slančíka, ale loptu dosledoval Dávid Ďuriš a bolo 2:0

Do druhého dejstva nastúpili obe družstvá s jednou zmenou. Na našej strane nahradil Bensona Ananga Matúš Capko. Vstup do polčasu bol z obidvoch strán vcelku nevýrazný, z času na čas sa vyskytli maximálne pološance, ktoré však nerobili problémy ani jednému z gólmanov. Oživiť našu hru prišiel najprv Timotej Kudlička a neskôr aj dvojica Eric Bile a Patrik Jakubík. Tesne pred ich príchodom ale ešte stihol zaútočiť Galčík a po nedovolenom zákroku hosťujúceho obrancu ten istý hráč aj premenil nariadený pokutový kop - 3:0. Prešlo len pár minút a rozdiel už bol štvorgólový, v 72. minúte Iľko vysunul Kudličku a ten jemným lobom zvýšil ponad Slančíka na 4:0. V závere sa už duel iba dohrával a ani po viacerých protiútokoch Šošonov sa už skóre nemenilo. Piatykrát sme sa netešili po strele z kopačky Rusnáka ani Bileho. To nám však nemuselo prekážať, vzadu sme si to už postrážili a po ďalšej jarnej výhre sa minimálne na deň posúvame na priebežné 4. miesto pred rezervu Slovana a Myjavu.

Najbližšie sa predstavíme o týždeň na juhu Slovenska, v sobotu o 15:30 hod. nastúpime proti tretiemu Komárnu. Následne privítame doma počas Veľkej Noci Košice.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Hlavne prvých 20-30 minút bol súper nepríjemný a my sme si komplikovali rozohrávkou našu hru. Našťastie sa to zlomilo gólom, ktorý nás upokojil. Pridali sme ďalší a mohli sme hrať vo väčšej pohode. Pohronie chcelo hrať futbal, stretli sa navyše dva rovnaké štýly, takže tam musíme niečím iným prekonať a prekvapiť súpera. Pomohli nám aj hráči z "A"-tímu, ktorí potvrdili svoju kvalitu. Navyše aj chalani z lavičky naskočili fajn, takže sme spokojní so streleckou potenciou. Tešíme sa, že v tabuľke stúpame. Stále však chceme rozvíjať chalanov, čo je rovnako dôležité."
Roland Galčík, strelec dvoch gólov MŠK Žilina B
"Výsledok je trochu klamlivý, pretože Pohronie bolo vyrovnaným súperom a dokonca silnejším na lopte. My sme boli dnes maximálne efektívni, počkali sme si na príležitosti, preto je výsledok 4:0. My hráči z "A"-tímu sme dnes chceli pomôcť rezerve a zároveň získať zápasovú prax, sme teda radi, že sa to podarilo. Zároveň som šťastný aj za dva strelené góly, každý jeden si vážim rovnako. Sú povzbudením do ďalšej práce."
II. liga,
piatok 24. 3. 2023 od 14:30
Štadión MŠK Žilina
MŠK Žilina - FK Pohronie