Góly: 64. a 84. Mlynár, 40. Badjie, 75. Prokop
ŽK: 27. Pagáč, 52. Boris, 90. Mitaš - 57. Prokop
Rozhodca: Mano - Capik, Mihalík
MŠK Považská Bystrica
Hodál - Čurik (74. Mitaš), Pagáč (74. Matejčík), Kucharčík (C), Vaculík - Zemko, Boris - Cisár (46. Jakubík), Jánošík (46. Rapavý), Tancík - Praženka

Belaník - Mynář, Drame, Jaššo - Oravec (C), Javorček (71. Petruška), Ziblim, Badjie - Kóša (46. Beňadik), Prokop (80. Atanasijević), Pekelský (60. Mlynár)

Šesťbodové stretnutie dvoch MŠK prinieslo vytúžené prelomenie všetkých negatívnych sérií Šošonov. Po úvodnej aktivite domácich sme do šatne išli s najtesnejším vedením, gól Badjieho prišiel po dlhých 656 minútach suchôt. No a v druhom polčase sa konečne roztrhlo aj vrece s našimi gólmi. Striedajúci Mlynár sa presadil dvakrát, Prokop raz. Výborný tímový výkon žltozelených, ku ktorému prispela aj červená karta Považskej, tak znamená najvyššiu výhru v sezóne v pomere 4:0.

Jedenástka Šošonov neprešla v porovnaní s uplynulými kolami veľkými zmenami. Prvý raz po návrate zo zranenia nastúpil v základe Lukáš Prokop. Do brány sa tentokrát postavil Samuel Belaník.

Aktivita v úvode zápasu bola na strane domácich, viaceré náznaky naša obrana dokázala pokryť. Šošonom trvalo dlhšie, kým sa osmelili smerom dopredu. Prvá veľká šanca prišla ale z kopačiek domácich, Boris vyskúšal šťastie spoza šestnástky a lopta tesne minula priestor našej brány. V prvej polhodine stretnutia sme veľa futbalovej krásy nevideli, futbal sa odohrával predovšetkým medzi obomi šestnástkami. Naša vôbec úvodná šanca uzrela svetlo sveta až v 29. minúte, Oravcov strieľaný center však gólom neskončil a nenašiel ani spoluhráča v žltom. Sľubnejšie to vyzeralo o niekoľko minút neskôr, keď Pekelský potiahol akciu, posunul loptu na Prokopa, no ten nezakončil medzi tri žrde, a navyše sa pískal aj ofsajd. Zvyšujúca aktivita Šošonov sa napokon vyplatila a po šiestich zápasoch na nulu sme sa konečne gólovo presadili. Oravec vysunul Prokopa, ktorého ešte vychytal Hodál, ale následne nemal nárok na Badjieho volej. Ten to napálil nechytateľne - 0:1

Druhé dejstvo odštartovali dve zmeny na strane Považskej a na našej výmena Kóšu za Beňadika. Striedajúci hráči domácich okamžite hrozili, nebezpečné situácie im prerušilo postavenie mimo hry. Žltozelení sa podobne ako v prvom polčase postupne dostávali do tempa. V 58. minúte pohrozil po rýchlom útoku Ziblim, ktorého strela vypadla gólmanovi, no nikto z našich nestál blízko na dorážku. Na druhej strane sme si museli dať pozor na Vaculíka, na jeho center iba tesne nedočiahol voľný Rapavý. Po hodine hry prišiel výborný ťah tréner Veselého, ktorý na trávnik poslal čerstvého Sebastiána Mlynára, čo sa ukázalo v neskoršom priebehu ako rozhodujúce. Neprešli ani štyri minúty a ten využil skvelú prihrávku Javorčeka za obranu na svoj prvý presný zásah v sezóne - 0:2. Navyše, následne hlavný rozhodca poslal predčane pod sprchy domáceho Borisa. Vyzeralo to tak viac ako nádejne. Tretí gól skúšal efektne pätičkou pridať striedajúci Beňadik, Hodál si to postrážil. Nebezpečný bol aj jeden z prvých dotykov ďalšieho žolíka z lavičky, Petruška napálil nevydarený volej mimo. Spolupráca Oravec-Prokop síce nevyšla pred prvým gólom, ale dvojica si to pošetrila na tretí presný zásah. Prihrávka nášho kapitána mala "oči" a náš najlepší strelec prepálil všetko, čo smu stálo v ceste - 0:3. Štvrtý presný zásah nám zobral v tutovke striedajúceho Atanasijevića brankár Považskej. Nezobral ale druhý gól v stretnutí Mlynárovi po druhej asistencii Oravca v 84. minúte - 0:4

Negatívnu sériu bez gólu a bez výhry sme tak na Považí konečne prelomili. Nadviazať na to budeme chcieť aj v domácom prostredí. O týždeň nastúpime klasicky v nedeľu o 10:30 hod. na ihrisku v Strážove proti Liptovskému Mikulášu.

Peter Galadík, asistent trenéra MŠK Žilina B
"Zaslúžené víťazstvo po takmer bezchybnom výkone. Veľmi sme to všetci potrebovali. Teší nás to o to viac, že sme zvíťazili vonku a proti súperovi, s ktorým sa nám tradične nedarí. Dnes naozaj chalani nechali na ihrisku všetko a strelili štyri krásne góly po krásnych akciách. Strelecké suchoty sme konečne prelomili a veríme, že to teraz pôjde takto aj naďalej. Najbližšie už o týždeň doma proti Liptovskému Mikulášu."