”B” | Zbabraný prvý polčas a prehra 0:3 v Púchove
Góly: 15. Obšivan, 23. Martinek, 31. Kopičár
Rozhodca: Mano - Hrebeňár, Mihalík
MŠK Púchov
Vavrúš - Tandara, Pobořil, Obšivan (56. Ovšovka), Levai - Loduha, Kapusniak (86. Panáček), Kopičár, Martinek, Mráz (61. Lacko) - Čongrády (86. Pilný)

Badžgoň - Stojchevski (C), Drame, Mynář - Pališčák, S. Javorček (65. Šamaj), Ziblim, Badjie (65. Oravec) - Baleja (65. Beňadik), Kóša, Pekelský (72. Vaľko)

Ani séria výhier či aktuálna forma nehrala v náš prospech na pôde Púchova. Domáci futbalisti nás totiž už v prvom polčase schladili tromi presnými zásahmi, po ktorých sme len ťažko mohli pomýšľať na predĺženie bodovej série. Práve slabší prvý polčas nás stál lepší výsledok, keď sme na Považí nechali všetky body po prehre 0:3. V druhom polčase mali domáci nahraté, my sme v útoku nemali svoj deň, a tak sa nič podstatné neudialo.

Po troch výhrach sme si tak v predohrávke 5. kola pripísali druhú prehru v ročníku.

V piatkovej predohrávke tréner Vladimír Veselý napriek tomu, že išlo o predzápas pred sobotným duelom "A"-tímu, mohol počítať s viacerými hráčmi družstva Michala Ščasného. Na stopérskom poste posilnil rezervu Andrej Stojchevski, v strede poľa to už tradične dirigoval Samo Javorček, vpredu sa zas mal starať o ofenzívne zbrane Fero Kóša.

Stretnutie odštartoval domáci Martinek, a to hneď dvojitým zakončením. Najskôr nemieril presne hlavičkovým zakončením a Badžgoň nemusel zasahovať ani po jeho strele z otočky, ktorá mierila nad. Tento úvodný tlak sme prežili a postupne sa sa kombináciami dostávali do stretnutia. Prišla však studená sprcha, ktorá prakticky celý zápas preklopila na domácu stranu. Produktívnu pasáž Púchova odštartoval stopér Obšivan úvodným gólom. To keď sme neodvrátili štandardku domácich, prišiel center na zadnú tyč, kde sa hlavičkou presadil spomínaný domáci stopér ponad Badžgoňa. Aj ďalšie hlavičkové zakončenie domácich o pár minút bolo gólové. Z rovnakej strany prišiel presný center, pričom na prednej tyči tentokrát pohladil hlavou loptu Martinek a Badžgoň bol zas bezmocný po zakončení na zadnú tyč. No a po polhodine hry bolo ešte horšie. A nepomohla nám ani občerstvovacia prestávka medzi tým. Prišiel totiž faul pred šestnástkou a z vyše 20 metrov to Kopičár zatočil ponad múr do siete. Lopty sa ešte dotkol náš gólman, no jeho zákrok a vyrazenie lopty rukavicami napriek tomu nezabránilo gólu. Po takejto veľmi efektívnej sprche, pričom Púchov v predošlých dueloch dokopy skóroval iba dvakrát, sme ostali niekoľko minút ako obarení. I tak však prišla príležitosť vykresať iskierku nádeje. Po brejku však v dobrej príležitosti nemieril gólovo ako v Malženiciach krídelník Michal Pekelský. Ešte väčšiu tutovku mal na kopačke s polčasovým hvizdom Kóša, sám pred Vavrúšom nevyzrel na domáceho gólmana.

Po zmene strán mali domáci nahraté, asi aj preto možno trochu očakávane dali nohu dole z plynu a sústredili sa na pozornú defenzívu. Nám, naopak, neostávalo nič iné, než to skúsiť a vrhnúť všetko do útoku. Z našich kopačiek to ale boli iba "pološance", nič vážnejšie, čo by malo zmeniť prakticky rozhodnutý dej zápasu. Skúsili sme to trojitým striedaním, rozprúdiť to mala čerstvá "krv" v podobe Šamaja, Oravca a Beňadika. Želaný efekt to neprinieslo, rovnako tak po zranení prišiel na trávnik Vlado Vaľko. Na Považí by sme neskórovali asi ani ďalších 90 minút. Spomínaný blonďák mal šancu v 79. minúte, no jeho (ne)zakončenie iba dokumentovalo našu ofenzívnu kvalitu v tomto stretnutí, keď sa nešťastne potkol o loptu. Ani v záverečných minútach neprišlo aspoň ku kozmetickej úprave z našej strany, naše pokusy boli buď zblokované, alebo nepresné. A opakovalo sa to aj v 89. minúte, kedy sa striedajúci Marek Beňadik obral zlým prvým dotykom o tutovku. V Púchove sme tak po nevýraznom výkone vpredu nemohli pomýšľať na body.

Ďalší, sviatočný týždeň vráti II. ligu znova pod Dubeň. Po prvom domácom zápase sezóny hranom na novej, hlavnej ploche sa aj v nedeľu 1. septembra predstavíme na Štadióne MŠK Žilina. Tentoraz tradične dopoludnia od 10:30 hod. privítame v rámci 6. kola nováčika zo Zvolena.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Žiaľ, dnešný zápas nám nevyšiel výsledkovo ani herne. Súper bol dnes maximálne efektívny a vyťažil zo svojich šancí maximum. Aj na našej strane boli gólové príležitosti, no chýbalo nám viac pokoja, rozvahy v zakončení. Škoda, jedna séria skončila, no veríme, že so Zvolenom naštartujeme ďalšiu. Veríme, že sa z dnešných chýb poučíme a výpadky, ako tie dnešné, už v sezóne neuvidíme."