”B” | Tretia výhra v rade, Malženice sme zdolali 1:0
Rozhodca: Husár - Dobrík, Kardelis
OFK Malženice
Rusov - Rusnák (70. Horník), Krajčovič, Karhan, Kurej - Benovič, Horvát (C), Druga (70. Fančovič) - Bukovský, Lipovský (70. Kotlár), Kudlička (78. Bilčík)

Belaník - Mynář, Drame, Jaššo (C) - Pališčák, Petruška (46. Šamaj), S. Javorček, Oravec - Baleja (77. Klaučo), Beňadik (88. Chlepko), Pekelský (90.+ Staník)

Nedeľné dopoludnie pred zápasom "A"-tímov spestril súboj rezerv proti Malženiciam. Zaujímavý futbal priniesol v prvom polčase vedenie Šošonov vďaka premiérovému gólu Pekelského. Ten sa napokon ukázal ako víťazný, keďže po zmene strán sme udržali Dynamo ďaleko od možného vyrovnania. Šošoni tak po výsledku 1:0 z nášho pohľadu berú tretie víťazstvo po sebe a prvé v sezóne z trávnika súpera.

Do zápasu 4. kola MONACObet ligy poslal trénerský štáb mierne oklieštenú zostavu, a to kvôli večernému duelu "Áčka" so Spartakom či menším zraneniam v kádri. Oproti víťaznej otočke s rezervou Slovana sa zmenilo kompletné obsadenie útočnej trojice či ľavého wingbacka.

Horúce počasie v Malženiciach nebránilo obom tímom k aktívnemu futbalu od úvodných minút. O čosi viac mali na začiatku stretnutia z hry domáci, no žltozelená obrana ich držala na dištanc. V 13. minúte sme však zavelili do útoku my a okamžite z toho bola gólová akcia. Premiérový strelec z minulého kola Paťo Baleja nabíjal a Michal Pekelský si nádhernou strelou spoza šestnástky takisto premiérovo otvoril strelecký účet v MONACObet lige - 0:1. O pár minút neskôr sa pokúšal o rovnaké zakončenie na druhej strane Bukovský, ale nebol taký presný. Po rohovom kope a následnom závare v pokutovom území si pýtal po páde pokutový kop Krajčovič, rozhodca ale domácemu stopérovi nenaletel. Malženice boli v prvom dejstve určite nebezpečnejším tímom, Šošoni sa však umne bránili a väčšina snáh končila ešte pred Belaníkom. Čisté konto sme udržali aj po nakrátko rozohratom rohovom kope a zakončení ex-Žilinčana Kudličku.

Hneď v úvode druhého dejstva sme dostali možnosť zahrávať zaujímavý priamy kop po útočnom výpade Adama Oravca. Zakončenie Samuela Javorčeka márne nebolo, no medzi tri žrde nemierilo. Hráči v čierno-bielom hrozili po zmene strán najmä z pravej strany, Belaníka preverili strely z podobnej pozície od Lipovského a Benoviča. Z rovnakej strany skúšal prekonať Rusova v bráne Dynama po druhýkrát v zápase aj Pekelský, no skúseného gólmana neprepálil. Malženice sa s pribúdajúcimi minútami snažili o zmenu skóre, čo podčiarkli aj viaceré striedania na ich strane. Stále však neboli pre našu bránu domáci hráči veľmi nebezpeční, čo mal na svedomí najmä skvelo hrajúci Adama Drame, ktorý, snáď, neprehral jediný súboj. Na našej strane sa prvý raz na druholigový trávnik dostal v závere Martin Klaučo, ktorý ešte včera strelil gól pri výhre našej 19-tky s Michalovcami. A premiéru zažili o čosi neskôr aj Samuel Chlepko a Teodor Staník. Striedajúci hráči ale takmer zohrali rolu v strate našich troch bodov. Kotlár ale našťastie po individuálnej akcii nemieril presne a Bilčík si v súboji s Belaníkom takmer vypýtal v nadstavení pokutový kop. Našťastie, v oboch prípadoch sme si vydýchli a mohli sme oslavovať výhru 1:0.

Ďalšie tri body do tabuľky, tretia výhra v rade a prvé víťazstvo na trávniku súpera. Nedeľu tak otvárame úspešne. Nadviazať na ňu budeme chcieť nielen večer na Štadióne Antona Malatinského, ale aj o týždeň. Znovu pocestujeme vonku, tentokrát sa už v piatok 23.8. o 17:00 hod. predstavíme v Púchove.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Bojovný zápas, v ktorom bolo vzhľadom na kvalitu trávnika veľmi ťažké hrať náš štýly hry. Aj napriek tomu sme však dnes podali veľmi dobrý defenzívny výkon. O čosi viac sme si sľubovali smerom dopredu, musíme ale brať do úvahy zranenia našich útočníkov či premiéru až trojice hráčov v MONACObet lige. Vzhľadom na tieto okolnosti tri body z Malženíc určite berieme a sú pre nás cenné. Súperovi patrí takisto uznanie za predvedený bojovný výkon až do konca, ale sme radi, že sme to nakoniec udržali. Tešíme už na ďalší duel v Púchove."