ŽK: 44. S. Javorček - 60. Boledovič, 78. Kušnír
Rozhodca: Čiernik - Hrebeňár, Tokoš
Belaník - Mynář (71. Oravec), Drame, Jaššo (C) - Pališčák, S. Javorček (62. Šamaj), Petruška, Badjie - Beňadik (62. Pekelský), Prokop (82. Baleja), Kóša

ŠK Slovan Bratislava
Hrdina - Boledovič, Habodasz (C), Marušin, Vojtko (59. Tóth) - Mustafić (70. Kušnír), Mateáš (59. Marko) - Laktionov, Maroš (85. Murár), Mišovič - Isaac

V treťom kole MONACObet ligy sme sa opäť predstavili doma, no tentokrát už v Strážove. Aj tento trávnik sme chceli pokrstiť víťazne, bránila nám v tom však dlho neefektívna koncovka. Najmä v prvom dejstve sme súpera tlačili, no vedenia sa paradoxne ujal Slovan. Po zmene strán už nebol náš tlak až taký výrazný, no zachránili sme to doslova v hodine dvanástej. Záverečná trojminútovka priniesla dva góly Šošonov, ktoré znamenajú víťazstvo 2:1.

Do zápasu poslal tréner Šošonov Vladimír Veselý základnú zostavu bez väčších prekvapení. Premiérovo v tejto sezóne naskočil od začiatku brankár Samuel Belaník a na krídle Marek Beňadik.

Po nesmelej desaťminútovke z oboch strán prišli prvé šance až v 13. minúte a obe vznikli na kopačkách žltozelených. Do úniku sa najprv dostal Fero Kóša, ktorý ale zoči-voči gólmanovi trafil iba jeho telo. Vzápätí to bol opäť náš talentovaný krídelník, hlavou však nedočiahol dobrý center Pališčáka. Z ničoho nič tak prišiel trest na druhej strane. Naša obrana si nedokázala poradiť s útočníkom Isaacom, ten si na viackrát našiel loptu okolo penaltového bodu a nakoniec ju aj dostal do brány. V ofenzíve sme boli aktívnejší, pekným akciám ale chýbala efektivita. Rovnako ako v 26. minúte, po osi Javorček, Beňadik, Pališčák a Prokop už posledný menovaný nedokázal obísť gólmana a prihrať Kóšovi pred bránu. Nezapršalo ani po strele Javora z druhej vlny zo sľubnej parkety. Gólovo to už naozaj vyzeralo v 34. minúte, ďalšia ukážková akcia Šošonov, finálka Badjieho a doťuk Prokopa, ktorý, žiaľ, šiel nakoniec tesne mimo. Náš najlepší strelec to chcel prelomiť, nepodarilo sa mu to ani delovkou z uhla a rovnako ani po otočke v šestnástke, keď ho v súboji 1 na 1 vychytal Hrdina.

Polčasová prestávka nepriniesla žiadne personálne zmeny, ale za to sa mierne zmenila naša hra, ktorá už nebola taká ofenzívna a dominantná. Ťažšie sme sa dostávali do príležitostí, Slovan hral zatiaľ to, čo mu stačilo. Oživiť to mali striedania, na trávnik vybehli čerství Šamaj a Pekelský. V 67. minúte to mohol druhý menovaný okamžite pretaviť do vyrovnania, technická strela z diaľky nemala ďaleko, aby skončila v sieti. Vydýchli sme si po chybe v obrane, po ktorej sme, našťastie, nefaulovali v pokutovom území a nevyužil to ani zakončujúci Maroš. Kóša si zase vymyslel streleckú pozíciu po kľučkách, no chýbal tomu dôraz i presnosť. Blížil sa koniec a vyrovnanie v nedohľadne. Navyše, kvôli zraneniu musel predčasne opustiť plochu Prokop. Priamy kop hostí z hranice šestnástky Belaníka neprekvapil, no po strele Boledoviča už loptu tlačil mimo brány iba očami. Vytúžené vyrovnanie však v závere napokon prišlo. A nielen vyrovnanie. Výbornú loptu dostal na pravej strane Pališčák, dal to pod seba na striedajúceho Patrika Baleju, ktorý na dvakrát prepálil svojím premiérovým gólom za "B"-tím loptu do siete - 1:1. A bolo ešte veselšie, zaslúžene. Do úniku sa dostal Kóša, obišiel brankára a do prázdnej rozhodol o našej výhre po koncovke v závere - 2:1.

Doslova v hodine dvanástej sme dnes zachránili zápas a tešíme sa z druhej domácej výhry po sebe. Stretnutie 4. kola je na programe presne o týždeň v nedeľu o 10:30 hod. Po dvoch dueloch pred domácimi divákmi cestujeme do Malženíc, farmu Trnavy.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Dnes vyhralo lepšie mužstvo. Od prvej minúty sme boli lepší, no po ojedinelej pološanci sme inkasovali. Súper sa zatiahol, dokázali sme sa napriek tomu dostať do šancí. V koncovke nám to dlho zlyhávalo, verili sme však tomu a na konci prišla zaslúžená odmena. Paťo Baleja pri premiérovom štarte premiérový gól, vieme o jeho kvalitách. Presadili sa hráči s ročníkom narodenia 2006 a 2007, čo len dokazuje kvalitnú prácu Akadémie MŠK. Sme hladní po ďalších dobrých výsledkoch, cestujeme najbližšie do Malženíc, kde chceme nadviazať na dve domáce výhry."
Patrik Baleja, krídelník MŠK Žilina B
"Cítim sa neskutočne. Ďakujem trénerovi za šancu v závere. Ukázal som, čo som vedel. Dal som gól, otočili sme duel, získal som cenné skúsenosti, takže super pocity. Bolo to náročné aj kvôli veľkému teplu. Nedarilo sa nám premieňať šance a súper sa stiahol, čo nám nepomohlo. Na konci sme to však oživili a v závere zvládli do víťazného konca. Verím, že to takto bude pokračovať medzi mužmi aj naďalej a výhru potvrdíme aj v Malženiciach."