”B” | Víťazný domáci vstup do ligy proti Šamorínu
ŽK: 32. Drame, 47. S. Javorček, 62. Alijagić, 67. Kóša, 79. Petruška - 42. Angyal, 45. Záhradník, 80. Modesto, 83. Marić-Bjekić
Rozhodca: Parilák - Haring, Maliňák
Badžgoň - Mynář, Drame, Jaššo (C) - Hranica (46. Pališčák), S. Javorček (82. Šamaj), Káčer (46. Petruška), Bari - Kóša, Alijagić (65. Prokop), Iľko (46. Badjie)

FC ŠTK 1914 Šamorín
Filipe (46. Horváth) - Varjao, Marić-Bjekić, Modesto, Kachút - Angyal (60. Leshchynskyi), Vidnyánszky (60. Pliushch), Vassiljev (60. Cardoso) - Žiga, Záhradník, Abraham (70. Kucman)

V prvom domácom zápase sezóny sme vôbec prvýkrát otestovali aj nový trávnik na Štadióne MŠK. A krst to bol víťazný! Od začiatku sme diktovali tempo hry a do polčasu sme viedli vďaka gólu Bariho. Po zmene strán navýšil vedenie Badjie a Šošoni si už bezpečne ukontrolovali vedenie. Navyše, po záverečnom nápore sme pridali ešte tretí presný zásah z kopačky Prokopa. Domáci vstup do ligy nám teda vyšiel podľa predstáv a do tabuľky nám pribudli v 2. kole prvé tri body.

Nový trávnik pokrstila zostava vystužená viacerými hráčmi prvého tímu MŠK. Do základu naskočili aj nové posily Miroslav Káčer a Denis Alijagić. Kapitánsku pásku dostal tradične v "B"-tíme Tomáš Jaššo.

Stretnutie odštartovalo v tempe, na šance sa však pár minút čakalo. Podľa očakávania zatlačili prví Šošoni. V 12. minúte sa preštrikoval z ľavej strany až do päťky Krisztián Bari, pokus zblízka vyrazil gólman pred Alijagića, ktorý na dvakrát nedotlačil loptu do siete. O chvíľu bol v dobrej pozícii aj Káčer, Šamorínčania opäť blokovali a s dorážkou neuspel ani Kóša. Ten to skúšal spoza šestnástky aj v 22. minúte, strela brankára ŠTK popálila, no neprekonala. Filipe bol naozaj v neustálej permanencii, tvrdým pokusom ho preveril Iľko. Žltozelení mali zápas jednoznačne v rukách, no z množstva príležitostí nie a nie padnúť gól. A tak to vzal do vlastných rúk Bari, posunul si loptu na "slabšiu" pravačku a prízemnou strelou to trafil k žrdi - 1:0.

Po zmene strán sme vybehli na trávnik hneď s tromi zmenami, do hry naskočili Róbert Petruška, Tobias Pališčák a Basirou Badjie. Hostia sa začali tlačiť o čosi viac do ofenzívy, výsledkom čoho bolo hlavičkové ohrozenie Marića-Bjekića po rohu. Šošoni sa však postupne dostávali späť do obrátok. Na pravej strane zapracovala striedajúca dvojica, Pališčák vysunul do "gólovky" Badjieho a bolo 2:0. O chvíľu mohol po zlej rozohrávke hostí zvýšiť už na rozdiel triedy Kóša, zakončenie mu však nevyšlo. Šošoni bezpečne kontrolovali dvojgólový náskok a Šamorín vo veľkom nehrozil. V 81. minúte chcel ešte prikrášliť naše vedenie Samo Javorček, svoj priamy kop poslal iba tesne mimo. Nie príliš kompaktnú obranu hostí v závere takmer prekonala dvojica strelcov Bari a Badjie. Prvý menovaný už mohol strieľať, no nezištne prihrával, ale v poslednej chvíli odvrátil obranca ŠTK. Loptu do siete sme na trikrát nedorazili do siete ani po následnom rohu. A Kóša zase vzápätí peknou strelou minul priestor brány. Až sme sa dočkali vďaka nášmu najlepšiemu strelcovi, Prokop po príchode na trávnik v priebehu druhého polčasu uzavrel v 87. minúte na konečných 3:0 a k dvom gólom v prvom kole si pripísal presný zásah aj pri víťaznej premiére.

Domáci úvod súťaže nám vyšiel ideálne a do tabuľky sme si pripísali prvé tri body. O týždeň hráme opäť pred domácimi divákmi, s rezervou Slovanu si zmeriame sily klasicky v nedeľu o 10:30 hod., tentokrát ale už v Strážove.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Hovorili sme si už pred zápasom, že tento duel bude o nás, o našom prístupe. Verili sme, že máme kvalitu na to, aby sme zvíťazili. Aj v prvom, aj druhom polčase sa ukázalo, že sme boli lepší na každom poste a zaslúžene sme zvíťazili. Určite k tomu prispela kvalita chalanov z "A"-tímu, ktorí priniesli pokoj, rozvahu a šlo to. Veľmi pozitívne hodnotím aj chalanov od nás, hlavne Lukáš Prokop má výbornú formu a za krátky čas ukázal kvalitu. Šamorín sa snažil hrať celý čas futbal, čo im slúži ku cti. Víťazstvo nielen chutí, ale dnes aj voňalo pri čerstvo pokosenej tráve."
Lukáš Prokop, útočník MŠK Žilina B
"Bol to obojstranne bojovný zápas. Na našu stranu sa to priklonilo vďaka využítým šanciam, čo rozhodlo. Boli sme efektívni, navyše posilnení o chalanov z "A"-tímu. Tí tomu dali potrebný pokoj na lopte, počkali sme si na šance a dostali sme sa aj do góloviek. Osobne som rád, že mám na začiatku ligy formu. Rád by som v tom pokračoval. Vynikajúci trávnik, rýchly... Čaká nás rezerva Slovana, ktorá chce hrať rovnako futbal ako my. Rozhodne, kto bude silnejší na lopte."