Rozhodca: Smolák - Ferenc, Roszbeck (VAR: Dzivjak)

Fauly: 11:6

Belko - Minárik, Hubočan, Ndjeungoue - Pekarík (79. Pališčák), Káčer (C) (70. Gidi), Sauer, Bari (70. Kopásek) - Bile (70. Alijagić), Iľko (85. Kóša), Ďuriš

MFK Dukla Banská Bystrica
Trnovský – Mensah, Godál, Willwéber (C) – Šikula, Hlinka (88. Brenkus), Ľupták (68. Pišoja), Záhumenský – Veselovský (68. Slebodník), Hanes (41. Migaľa), Rymarenko

Späť po repre pauze, späť pod Dubňom a späť na čele tabuľky. Žltozeleným síce proti Bystrici trvalo dlhšie presadiť sa strelecky, ale na dobré sa oplatí čakať. Duklu sme v oslabení zlomili v rozpätí siedmich minút po góloch Bileho a Bariho, čo nás vrátilo na líderskú pozíciu a udržalo aj našu stopercentnú bilanciu na domácom trávniku.

Aj ďalší víkend bude pod Dubňom futbalový, v sobotu o 15:30 privítame Podbrezovú. Vstupenky sú už v predaji.

ZOSTRIH ZÁPASU

Tréner Mišo Ščasný musel po repre pauze urobiť v zostave jednu vynútené zmenu. Z najcennejšieho dresu prišiel zranený Aďo Kaprálik, ktorého na krídle nahradil Eric Bile. Kapo sa však predsa len objavil v nedeľu na trávniku, no iba pred jeho výkopom, keď si prebral cenu za Voyo Hráča mesiaca september.

A aj po výkope sa ihneď bolo na čo pozerať, našu laxnú rozohrávku v úvodných sekundách takmer trestal Veselovský. Toto upozornenie nás naštartovalo a v 3. minúte sme mali tutovku na kopačkách my. Paťo Iľko stredom poslal do šance Dávida Ďuriša, ktorý tiesnený nevyzrel na Trnovského v bráne Dukly. Postupne sa zvyšovalo obliehanie bystrickej brány, no na šance to utíchlo. Potlesk si exportným zákrokom vyslúžil Ľubo Belko v 16. minúte, keď vytiahol istý gól Rymarenka spod brvna. Pred aktuálne najvyššou návštevou sezóny sme hľadali cesty v zahustenej obrane hostí, Iľko ani Ďuriš kľučkami neuspeli. Skúsenosťou a prehľadom to na seba zobral Peťo Pekarík, ktorý to načechral Majovi Sauerovi. Ten síce ostal pred päťkou v 24. minúte osamotený, ale asi aj trochu prekvapený, keďže loptu usmernil iba tesne vedľa. Nedorozumenie v obrane hostí nám dalo dlhú presilovku, Bile sa dravo vrhol po lopte, Godál zatiahol ručnú brzdu a keďže bol posledný, aj vďaka asistencii VAR videl červenú kartu. Dedo si postavil loptu z následného priameho kopu, no namiesto siete zostrelil iba tvár jedného z Bystričanov stojaceho v múri. Dobýjanie tak ešte nabralo na obrátkach, do polčasu sa to ale neprejavilo na skóre.

Po prestávke sa začalo bezo zmien na súpiskách i samotnom ihrisku, kde pokračoval rovnaký obraz hry ako v prvej štyridsaťpäťminútovke. Do červeného mora futbalistov to však bolo náročné, zakončenie prišlo v 56. minúte po hlavičkovom pokuse Iľka. Trnovskému stačilo kontrolovať pohľadom, keďže mierila mimo. Nebola to futbalová hitparáda, no po hodine hry to konečne prišlo. Paťo Iľko vnikol to šestnástky, našiel Bileho, ktorý to konečne dôrazom upratal do bystrickej siete - 1:0. Gól nám pochopiteľne vlial nových síl, tlak narastal a o sedem minút narástlo aj naše vedenie. Lopta sa niekoľkokrát odrazila, až si našla kopačku Kika Bariho, ktorý to upratal presne k tyči a dal si darček k meninám - 2:0. Bodku za stretnutím mohol dať Dávid Ďuriš, namieril iba do náručia Godála. V závere sa nám otváralo niekoľko priestorov do otvorenej obrany na tretí gól, netešil sa Alijagić ani Kóša.

Na domácom trávniku pokračujeme aj o týždeň, tentoraz v sobotu privítame  Podbrezovú a veľmi radi privítame na tribúnach aj vás. Vstupenky sú už v predaji

Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina
"Vedeli sme, že dnes budeme dobýjať súpera, no museli sme si dávať pozor na protiútoky. Pomalšie sme sa rozbiehali, nebolo to zlé, ale chýbal nejaký moment prekvapenia či závar. V šestnástke sme boli málo agresívni, bolo tam málo nábehov a neriešili sme dobre prihrávky do boxu. Na videu v polčase sme si ukázali, ako to zlepšiť a nájsť cesty aj cez stred. Po zmene strán sme boli najmä viac hladní po góle v pokutovom území, čo rozhodlo zápas. Sme radi, že Eric nahradil Kapa gólom a vybojoval aj červenú kartu. Víťazstvo je ale zásluhou všetkých. V obrane sme to zvládli celkom bez problémov až na úvod a niektoré zbytočné štandardky. Teší nás prvá nula doma. Vnímame tabuľku, vieme, že sme prví. Zameriavame sa ale primárne na to, že sme odskočení od ostatných klubov ako Trnava či Dunajská, a tým pádom máme viac pokoja na prácu v tréningu."
Marek Bažík, tréner MFK Dukla B. Bystrica
"Žilina vyhrala zaslúžene, my sa však nemáme za čo hanbiť. Mrzia ma dve veci - uverili sme, že v Žiline môžeme vyhrať až po vylúčení Godála. Dovtedy sme boli málo nebezpeční. Druhá vec je, že sme dostali góly po odrazených loptách. Dali sme však do zápasu energiu, emóciu, veril som, že môžeme v Žiline bodovať. Žilina bola lepšia, ale my sme jej k tomu pomohli."
Eric Bile, útočník MŠK Žilina

"Bol to náročný zápas, súper veľmi dobre bránil a my sme sa ťažko dostávali cez ich defenzívny blok. Červená karta to ešte znásobila, ale povedali sme si, že to musíme po polčase prelomiť. Som rád, že sa to podarilo mne. Paťo odviedol dobrú robotu a ja som to tam na dvakrát napálil. V zápase som sa cítil dobre, teším sa, že pomohol tímu a že som sa aj ja po dlhšej dobre presadil. Nebolo to dnes jednoduché, ale dôležité sú tri body, takže super. Dúfam, že o týždeň proti Podbrezovej na to nadviažeme ďalším víťazstvom."