U17 | MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 4:0 (1:0)
Góly: 23. Kováčik, 66. Baleja, 84. Kmeť, 89. Kubala
ŽK: 14. Kováčik, 25. Korenčík, 70. Pavlík - 17. Olšavský, 75. Žulevič, 84. Kvak
Diváci: 85
Rozhodca: Batiz - Sikora, Krško
Marek - Mišiak, Pavlík (78. Kubala), M. Bortoli - Korenčík (62. Pališčák), Stručka (C), Smák (62. Roháč), Koščalík - Baleja, Rajnoha (69. Kmeť), Kováčik

MFK Zemplín Michalovce
Dula - Kačkoš, Rapáč, Bamburák (C), Baran (46. Holovka), Novýsedlák, Nináč, Janák (76. Bajužík), Žulevič (78. Vyhonský), Burda (78. Peťo), Olšavský (46. Kvak)

Sviatočný deň slobody boja za mier a demokraciu oslávili naši dorastenci výhrami. Šošoni do 17 rokov sa v úvodnom dejstve proti Michalovciam trochu trápili, no nakoniec si našli svoju cestu za tromi bodmi. Po zmene strán prišli tri gólové poistky z našej strany a bolo z toho napokon pekné víťazstvo 4:0. Čisté konto zaknihoval Jakub Marek a o presné zásahy sa postarali štyria rôzni strelci.

záznam zápasu

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17
"Dnes sme odohrali zápas proti nepríjemnému súperovi, ktorý sa zameral na defenzívu s nepríjemným prechodom do útoku. Práve s tým sme mali problém, čo vyplývalo z prehratých osobných súbojov. Mali sme síce optickú prevahu, avšak ťažšie sme sa dostávali do šancí. Do polčasu sme strelili jeden gól a niekoľko náznakov nedotiahli do konca. V úvode druhého polčasu sme boli nepresní a chýbal nám väčší pohyb bez lopty. Pomohli sme si gólom zo štandardnej situácie a odskočili na dva góly. Záver zápasu sme zvládli dobre, keď sme ešte pridali dva góly. Myslím si, že víťazstvo je zaslúžené, ale treba povedať, že sa nerodilo ľahko."