ŽK: 27. Voleský, 61. Nagy, 90. Puska - 18. Jakubík, 66. Sy, 90.+ Kudlička
Rozhodca: Ruc - Ferenc, Halíček
KFC Komárno
Dlubáč - Bayemi, Ožvolda, Šimko (C), Šmehyl - Nagy (61. Pastorek), Németh, Adamec, Ganbold (89. Puska) - Voleský (72. Tóth), Sylvestr (72. Turčák)

Belaník - Mynář, M. Oravec, Drame (56. Kudlička) - Essomba (79. S. Javorček), Adang (46. Sy), Šnajder (C), Badjie - Jakubík, Prokop (73. L. Bortoli), Nsona

Druhý zápas v rade proti favoritovi a jednému z lídrov Monacobet ligy, prvý na jar na trávniku súpera. Komárnu sme sa ale tentokrát nevyrovnali herne ani výsledkovo. Už v úvode stretnutia sme si dvakrát nepostrážili jeho silné zbrane a museli doťahovať. Hoci sme s pribúdajúcimi minútami a striedaniami prebrali iniciatívu, tak dnes to jednoducho z našej strany nebolo ono. Nepadlo to, súper si svoju výhru skúsene ustrážil a v závere ešte svoje vedenie poistil. Zo Šale tak odchádzame s prehrou 0:3.

Reprezentačná prestávka predznamenávala, z akých hráčov sa pravdepodobne bude skladať zostava Šošonov. Okrem tradičných opôr rezervy ich s vidinou zápasovej praxe doplnili aj viacerí hráči z prvého tímu MŠK.

Začalo sa zostra, najmä domáci boli od úvodných sekúnd pri chuti. Netrvalo dlho a zo štandardky, na ktoré sme pred duelom upozorňovali, padol v 6. minúte prvý gól do našej siete. Signál nakrátko a následný center zakončil presne Voleský. Hneď z ďalšej akcie Komárna sme mohli byť radi, že sme neprehrávali o dva, rýchly protiútok v sklze umiestnil tesne mimo Sylvestr. Z čista-jasna sme mohli vyrovnať po štvrťhodine hry. K dlhému nákopu sa medzi tromi obrancami dostal Prokop, bombou z voleja opečiatkoval žrď. Domáci zatápali najmä po štandardných situáciách, tie sme prežili, no akciu z 22. minúty už nie. KFC sa až príliš poľahky dostal pred našu bránu, Sylvestr zakončoval cez hráča, Belaník loptu neudržal a Voleský dorážal do prázdnej. Rýchlo sme tak prehrávali o dva góly a mali sme čo doháňať. Snahu chalanom uprieť nemožno, no aj v dobých pozíciách ako Essomba a po ňom Šnajder nás vychytal Dlubáč. Sľubne vyzerala aj hlavička Adanga po rohu. Na druhej strane mal gólové parametre priamy kop Šmehyla z hranice vápa, ktorý letel tesne vedľa.

Do druhého polčasu sme nastúpili s jednou zmenou v strede poľa a s cieľom aspoň zabojovať o zdramatizovanie duelu. Opäť sme sa však museli najmä brániť, v tutovke bol Voleský, ktorého vychytal zoči-voči Samo Belaník. Po prudkom rohovom kope zase pred prázdnou bránou prestrelil Sylvestr. Snažili sme sa zabrať, Nsona to skúšal svojimi rýchlymi nohami, no na jeho ponuku nikto nereagoval. Obe strely kapitána Šnajdera zase leteli až príliš vysoko. Ofenzívne snahy sme podporili ďalším ofenzívnym striedaním, Kudlička nahradil Drameho. Vzápätí Paťo Jakubík natiahol svojím pokusom k žrdi Dlubáča, ale bez úspechu. Šance pre zverencov trénera Veselého sa črtali aj po rýchlych protiútokoch, to by však Jakubík a Nsona museli zakončovať a nie prihrávať do územia nikoho. Tretí presný zásah sme si skoro strelili do vlastnej brány sami, zachránil nás dobre postavený Belaník. V závere sme prebrali iniciatívu, ale nie a nie sa presadiť. Obrovskú tutovku Nsonu z hranice "pätky" vychytal skvelým reflexom Dlubáč a podobne úspešne si počínal aj pri priamom kope Javorčeka. V závere tak prišiel trest a definitíva z kopačiek domácich v podobe tretieho gólu domácich. Na 0:3 z nášho pohľadu uzavrel stretnutie Turčák.

Ani v treťom dueli v rade sa nám nepodarilo bodovať, hoci dva z nich boli proti lídrom MONACObet ligy. Najbližšie to budeme chcieť zlomiť a odčiniť na domácom trávniku pod Dubňom. Klasicky v nedeľu o 10:30 hod. privítame v posledný marcový deň Malženice.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Začali sme dnes veľmi vlažne, lacné góly mrzia. Navyše proti favoritovi sa to potom dobieha o to náročnejšie. Niektorí hráči by si mali uvedomiť, aký znak majú na hrudi. Niečo sme si povedali pred zápasom, no osobná zodpovednosť, resp. nezodpovednosť pri dodržiavaní taktických pokynov už v úvode narušila náš plán. Zbrane sme po zbrabranom úvode neskladali, no nepremenili sme ani vyložené tutovky. Škoda silného protivetru, ktorý nám po zmene strán znepríjemnil našu iniciatívu zdramatizovať duel. Neboli sme efektívni, bez gólu sa vyhrať nedá. Veríme, že o týždeň doma sa znova nakopneme gólovo aj bodovo."
Lukáš Prokop, útočník MŠK Žilina B
"Ťažký duel, v ktorom domáci nakopávali jednoducho lopty a my sme sa s tým nevedeli vysporiadať. Navyše sme nepremenili šance, preto je výsledok aký je. Dosť gólov sme inkasovali zo štandardiek a dnešok nebol výnimkou. Snažili sme sa o kontaktný gól, na ktorý sme mali príležitosti. Určite by nás nakopol, no nedali sme ho ani z tutoviek. S Malženicami doma už konečne potrebujeme zobrať body."