”B” | Dolný Kubín sme doma zdolali pohodlne 3:0
ŽK: 18. Belaník, 90. Mynář (obaja MŠK Žilina)
Rozhodca: Choreň - Roszbeck, Lalo
Belaník - Mensah, Hubočan, M. Oravec (76. Mynář) - Gomola, Chyla (76. S. Javorček), Šnajder (C), Mlynár (66. Tandara) - Prokop (66. Jakubík), Bile, Addo (76. L. Bortoli)

MFK Dolný Kubín
Maruniak - Lupták, Straka, Kolorédy (C), Bača - Hanes (76. Bryndziar), Köröš (86. Strapec), Machaj (76. Ončák), Kačerík - Farský (46. Brnča), Guimaraes (58. Ifechukwu)

Posledný domáci zápas jesennej časti v rámci II. ligy sme pod Dubňom odohrali proti súperovi z Dolného Kubína. Rolu favorita sme napĺňali hneď od úvodu, keď sa hralo v podstate na jednu bránu. Mnohé šance sme do prestávky premenili na dva presné zásahy Oravca a Adda. Po polčase už tempo stretnutia opadlo, no Šošoni si to bez problémov postrážili a Bile ešte tretím gólom poistil trojbodový zisk po víťazstve 3:0.

Oravčanov sme tak zdolali aj druhýkrát v sezóne. Jesennú časť zakončí rezerva o týžden na pôde Humenného.

Aj s prihliadnutím na mládežnícku Ligu majstrov a vyťaženie hráčov v nej urobil tréner Vladimír Veselý do duelu s Dolným Kubínom viacero zmien. V základe sa ocitli na stopérskej pozícii Ivan Mensah a Martin Oravec, do stredu sa vrátil kapitán Dominik Šnajder a kompletnou zmenou prešlo útočné trio. Vpredu nastúpila trojica Lukáš Prokop, Eric Bile a Henry Addo, ktorých chceli vyťažiť kormidelníci z prvého tímu.

Proti súperovi, ktorý počas týždňa riešil skôr nefutbalové veci a jeho káder opustila okrem trénera aj pätica hráčov, sme odštartovali ideálne. Už v 3. minúte sme po peknej akcii viedli, no pri prihrávke Gomolu na Bileho sa pískal ofsajd. A tak sme si úvodný gól pripísali o šesť minút neskôr. Roh sme rozohrali nakrátko, dostal k nemu Martin Oravec a ten parádnou strelou snáď z 30-tich metrov zohrial skrehnutých divákov - 1:0. Boli sme pri chuti, v tutovkách tesne minul Prokop a Gomolu zastavil zákrok brankára Maruniaka. Na ihrisku bolo v podstate jedno družstvo, i keď snahu hosťom nemožno uprieť. Ďalší presný zásah prišiel v 27. minúte, Prokop našiel v ohni Adda, ktorý sa otočil okolo svojho obrancu a zavesil - 2:0. Krídelník Prokop si chcel gól pripísať aj sám, delovka spoza šestnástky vystrašila gólmana Dynama. Kubín mohol ale aj znížiť, priamy kop Hanesa letel do šibenice, no skvelo ho zastavil Belaník, ktorý tak naštartoval cestu za svojou druhou nulou v aktuálnom ročníku. Práve zo štandardiek boli hostia nebezpeční, po rohových kopoch sme si párkrát vydýchli. Pred prestávkou sa už nič závažné nestalo, a tak sme šli do kabín s vedením o dva góly.

Druhé dejstvo bolo od začiatku z našej strany tiež aktívne, no chýbali tomu šance. Pri chuti bol Oravec, ten to vyskúšal z diaľky už tretíkrát v zápas a nebol ďaleko od druhého gólu. Na niečo zaujímavé sme čakali dlho, no napokon sme v 68. minúte z ničoho nič skórovali. Spolupráca afrických útočníkov vyšla, keď po strate hostí Addo okamžite vysunul Bileho, ktorý obišiel gólmana a zasunul do prázdnej - 3:0. Jasný náskok i kontrola nám dovolili aj viaceré zmeny v zostave, keď v priebehu desiatich minút prišla na trávnik hneď pätica čerstvých Šošonov. Do konca stretnutia sa neujali ani viaceré náznaky po akciách Jakubíka, Tandaru či Bortoliho, a tak sme si pripísali výhru 3:0.

S domácim štadiónom sme sa pred zimnou prestávkou rozlúčili trojbodovo. Ešte predtým nás ale čaká súboj s tabuľkovým susedom z Humenného o týždeň. Na východe nastúpime v sobotu o 13:00 hod.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Dnes povinné tri body. Dominovali sme od prvej do poslednej minúty. Skóre 3:0 nie je úplne to, čo sme si povedali a predstavovali. Mali sme dnes na viac, no prispôsobili sme sa tempu súpera. Duel sa preto v druhom polčase už len dohrával. Poľavili sme tam a Kubín prakticky bránil v šiestich hráčoch vzadu, preto bolo náročné sa dostať cez túto obrannú líniu. Šancí, ktoré sme si vytvorili, bolo málo. Sme však radi za domácu výhru po predošlom zaváhaní s Petržalkou. Práve Humenné - budúcotýždňového súpera - sme dnes preskočili v tabuľke vďaka lepšiemu skóre, bude to priamy súboj o 7. miesto. Verím, že si to športovo rozdáme, bude nám priať terén a jesennú časť zakončíme výhrou."
Martin Oravec, obranca MŠK Žilina B
"Vedeli sme, že súper bude zatiahnutý, hrať na rýchle protiútoky. Nám teda neostávalo nič iné, než byť trpezliví, otáčať to a hľadať diery v jeho obrane. Rozdiel v skóre mohol byť aj vyšší, no chýbala práve trpezlivosť a niekedy presnosť vo finálke. Som rád za môj premiérový gól v II. lige, tento presný zásah nás navyše hneď v úvode naštartoval. Preto sme to v ďalšom priebehu skúšali aj z diaľky. Dôležité sú tri body, takže sme spokojní. Určite chceme zakončiť jeseň víťazne a v Humennom podať podobný výkon ako dnes."