ŽK: 14. Barbora, 74. Ovšonka, 83. Baričiak - 12. Kudlička, 35. Chyla, 57. Mensah
Rozhodca: Benedik - Kmec, Mihalík
Pohronie Žiar nad Hronom
Šemrinec - Ovšonka, Prikryl (C), Barbora - Šikula, Schlossár (77. Jakab), Lupták (77. Baričiak), Jokel (66. Mazán) - Horvát, Urgela, Laktionov

Belaník - Mensah, Jaššo (C), Kopas - Hranica (86. Owusu), M. Oravec (46. Jakubík), Chyla, Gomola - Kudlička (72. Sy), Adang, Prokop (90.+ L. Bortoli)

Piatkový večer patril II. lige a útočnému futbalu na Pohroní. Lepšie sme začali my, keď nás už v 2. minúte po biliardovej akcii poslal do vedenia Prokop. Iniciatívu však prebral domáci, ktorí z nej ale nevyťažili nič v prvom a ani druhom dejstve. Viackrát nás podržal najmä skvelý Belaník. A tak prišla víťazná poistka, Hranica rýchlym výpadom ušiel obrane Pohronia a podčiarkol svoj dobrý výkon aj gólovo. Záver sme si už skúsene postrážili, nepripustili drámu a domov cestujeme s ďalšími tromi bodmi z ihrísk súperov.

zostrih zápasu

Mierne zranenia, šrámy či choroby trochu pozmenili základnú zostavu Vladimíra Veselého. Do základu sa tak po dlhom zranení dostal stopér Ivan Mensah a v strede poľa alternoval skôr v obrane hrávajúci Martin Oravec. S kapitánskou páskou nastúpil po prvý raz v II. lige odchovanec Tomáš Jaššo.

Šošoni na nič nečakali, čo si povedali v šatni pred zápasom, hneď napĺňali aj na ihrisku. Už v 2. minúte sa totiž takmer nebránení pred gólmanom domácich ocitli Kudlička s Prokopom, dvakrát si to vymenili a druhý menovaný nás do prázdnej brány poslal do vedenia - 0:1. V tlaku sme však nepokračovali a iniciatívu prebralo Pohronie. Závary v šestnástke vyvrcholili v 13. minúte trojitou šancou FK, ktorú ale bravúrne zneškodnil Samo Belaník. Skutočný hviezdny moment našej mladej brankárskej opory prišiel o tri minúty, vo veľkej príležitosti zoči-voči Urgelovi nás opäť takpovediac zachránil. Trochu netradične držal loptu náš súper a my sme vyrážali do protiútokov. Jeden z nich potiahol Hranica, cez Prokopa sa lopta dostala na Gomolu, ktorý po zasekávačke technicky minul tri žrde iba tesne. Po krásnom pase za obranu mohol pridať náš a aj svoj druhý gól Prokop, no vo vzduchu loptu netrafil ideálne. V závere prvého dejstva to bol znovu aktívny Prokop, ktorý mohol po individuálnej akcii navýšiť skóre, no jeho krížny pokus nebol gólový.

Do druhého polčasu sme nastúpili s jednou zmenou, keď Martina Oravca nahradil ofenzívnejší Patrik Jakubík, zatiaľ čo sa do stredu poľa zatiahol Xavier Adang. Po desiatich minútach to vyskúšal strelou Hranica, ale pokus bol jemne zblokovaný a Šemrinec nemal problémy. Nepríjemnosti nám zase na druhej strane spôsobil priamy kop z pozície skráteného rohu, prežili sme aj to. A tak sme udreli z toho, čo nám dnes šlo najlepšie - z rýchleho protiútoku. Timo Hranica dostal do šprintu krásnu dlhú loptu, pár rýchlych krokov a Šemrincovi nedal šancu - 0:2. Pravá strana bola aktívnejšia, Timo to o chvíľu servíroval do pokutového územia, no Prokop bol zblokovaný. Po prvý raz nastúpila na trávnik za žltozelených aj nová posila Mouhamed Sy, od trénera dostal dôveru na štvrťhodinu. Záver sa niesol v réžii MŠK a najmä ďaleko od našej brány, čo nám vyhovovalo. Skúsene sme si ti už postrážili, nedovolili žiadnu drámu ako pred rokom a z Pohronia berieme výhru 2:0.

Tri cenné body z horúcej pôdy v Žiari nad Hronom nás v poradí II. ligy udržali na priebežnej 6. priečke. O týždeň nás po dlhšej odmlke čaká domáci duel pod Dubňom. "Belasú" nedeľu odštartujeme v nedeľu o 10:30 súboj rezerv a večer si to v Bratislave rozdajú aj "A"- tímy.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Dnes máme z výhry obrovskú radosť, pretože sa stretli dve futbalové mužstvá, zápas mal fantastické tempo a mohol dopadnúť hocijako. V prvom polčase boli na tom herne lepšie domáci, v šatni sme si povedali isté zmeny, zafungovalo to, prišli šance a boli sme najmä efektívnejší. Je to zaslúžené víťazstvo po veľmi dobrom tímovom výkone. Veľmi ťažko by sme dnes hľadali hráča, ktorý nehral dobre. Môžeme povedať, že to bol asi jeden z našich najlepších výkonov. Súper hrá rovnaký herný systém ako my, preto bolo zložitejšie sa presadiť našimi štandardnými zbraňami. Napriek tomu sa to podarilo, čo teší o to viac. Chalani, ktorí prišli do "B"-tímu, si už postupne zvykajú na II. ligu. Čisté konto a ustrážený záver už svedčia o posune."
Tomáš Jaššo, kapitán MŠK Žilina B
"Od začiatku sme vstúpili do stretnutia výborne. Mali sme dosť šancí, ktoré sme mohli premeniť. Každopádne nás teší výsledok, za víťazstvo sme veľmi radi. Postavili sa proti sebe dva mladé kádre, bolo to ťažšie ako inokedy, ale zvládli sme to. Môže za to aj naša obetavosť najmä v obrane, z tohto pohľadu výborný zápas. Chcel by som poďakovať trénerovi za kapitánsku pásku i chalanom, že ma podržali a podporili. Pre mňa ako odchovanca neskutočný pocit, navyše víťazná premiéra v pozícii kapitána."