”B” | Opäť sme nezvládli záver a po otočke prehrali aj s Komárnom
nedeľa 3. 9. 2023 od 10:30
Štadión MŠK Žilina
MŠK Žilina - KFC Komárno
Góly: 15. Kudlička, 37. Prokop, 49. Gomola - 63. a 83. Bayemi, 34. Voleský, 76. Horodník
ŽK: 76. Prokop - 90.+ Eckl
Rozhodca: Smolák - Pozor, Hrmo
Badžgoň - Leitner, Jaššo, Mynář - Gomola, Chyla, Šnajder (C) (78. Owusu), Mlynár (84. L. Bortoli) - Kudlička (71. Jakubík), Adang, Prokop

KFC Komárno
Dlubáč - Šmehyl (72. Antal), Špiriak, Šimko (C), Horodník - Németh, Knesz (46. Adayilo) - Pastorek (65. Puska), Bayemi (84. Eckl), Ganbold - Voleský (65. Tóth)

V nedeľnom "predzápase" pod Dubňom sa očakávali gólové hody, čo sa napĺňalo hneď od úvodu. Šošoni viedli po prvom dejstve o gól a hneď po zmene strán už o dva. Vyhliadky víťazstva sa nám však začali rozplývať od 63. minúty, kedy hostia zahatali našu cestu za výhrou tromi gólmi v rade. Opakoval sa tak scenár spred týždňa, keď sme rovnako ako v Prešove stratili zápas v závere duelu a prehrali 3:4.

Základnú jedenástku realizačný tím našej rezervy obmenil oproti minulému týždňu na viacerých postoch. Do zostavy sa vrátil kapitán Dominik Šnajder a na poste falošného útočníka nastúpil Xavier Adang.

Ako sa očakávalo, od úvodu sa hral na Štadióne MŠK Žilina svižný futbal. Šošoni boli aktívnejší dopredu, prvé dva pokusy Xaviera Adanga a Lukáša Prokopa skončili na gólmanovi Dlubáčovi. Ten tretí sa už však zatrepotal v sieti KFC. Adang potiahol akciu, Timo Kudlička aj so šťastím prebral loptu v šestnástke a pripísal si prvý gól v sezóne - 1:0. Vedúci tím tabuľky sa rozbiehal pomalšie a niečo zaujímavé ukázal až 25. minúte, po štandardke nakrátko pálil pekne, ale mimo troch žrdí, Németh. Hostia udreli trochu nečakane, snáď z jednej z prvých akcií sa po protiútoku Emmanuela presadil do našej svätyne Voleský. Šošoni však využili chvíľu nepozornosti hráčov v bielom - rýchly aut, krásny oblúčik Chylu za obranu a Prokop sa krížnym pokusom nepomýlil - 2:1. Okamžite chcel zareagovať aj súper, Voleského od druhého gólu obral mrštný Badžgoň. Do kabín sme tak šli s jednogólovým vedením.

Takmer okamžite po vstupe do druhého dejstva sme už mali dvojgólové vedenie. Kapitán Šnajder našiel pekným centrom Gomolu a ten prvým dotykom vo vzduchu prehodil Dlubáča - 3:1. Žltozelení boli naďalej aktívnejší, Šnajder a Prokop zo zložitých situácií takmer pridali aj štvrtý gól, čo by bola pravdepodobne poistka nášho víťazstva. Nestalo sa, a tak postupne začal súper z nášho náskoku ukrajovať. Svoj druhý gól strelili hostia Bayemim, ktorý na dva razy prepálil všetko aj s gólmanom Badžgoňom. Z ničoho nič prišiel aj vyrovnávajúci presný zásah KFC, Horodník v 76. minúte odcentroval z ľavej strany a lopta zaplávala až za prekvapeného Badžgoňa. Po dlhom nákope zoči-voči Dlubáčovi zblízka nepretlačil loptu za gólmana Mlynár. Nezlomili sme to na svoju stranu, a tak prišiel krutý trest. Opakoval sa scenár spred týždňa, Bayemi napriahol spoza vápna a svojím druhým zásahom otočil skóre v prospech Komárna. V závere už naše snahy aspoň o vyrovnanie neboli úspešné, po tretíkrát tak duel opúšťame bez bodov.

Po roku sa pod Dubňom zrodila proti Komárnu znova prestrelka, no tentokrát v prospech KFC v pomere 3:4 z nášho pohľadu. V domácom prostredí sme tak nenapravili dve predchádzajúce prehry a v tabuľke sa nachádzame na priebežnom 8. mieste. Presne o týždeň cestujeme k druhému nováčikovi II. ligy, v Malženiciach sa hrá rovnako v nedeľu o 10:30 hod.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Teší nás, že sme hrali proti lídrovi tabuľky vyrovnanú partiu. Dovolím si tvrdiť, že sme boli vo všetkých parametroch okrem strelených gólov lepší. Komárno nás totálne vyškolilo z efektivity. Chalanov treba pochváliť za výkon, vytvorili sme si viac šancí a strelili z nich princípové góly. Žiaľ, súpera sme dostali späť do hry veľmi lacnými chybami a gólmi, čo mrzí najmä pred domácimi fanúšikmi. Zlom nastal pravdepodobne za stavu 3:1 po nedorozumení pri autovom vhadzovaní. Navyše gól na 3:4 po zhliadnutí videa padol z ofsajdu, takže to mrzí o to viac, že nemáme ani bod. Verím, že o týždeň budeme konečne bodovať a Malženice zdoláme."
Sebastián Mlynár, obranca MŠK Žilina B
"Pri vedení 3:1 to v prvom rade musíme viac upokojiť, hrali sme zbrklo a asi si mysleli, že sa nič nemôže stať. Dostali sme lacné góly a znova sme stratili v podstate vyhratý zápas. V prvom polčase sme hrali dobre, kombinovali sme, prišli šance i góly. Súper ukázal kvalitu i charakter, išiel do nás tvrdo, no nemali sme to pustiť. Pomaly si zvykám na II. ligu, je to veľký rozdiel oproti dorasteneckej súťaži. Verím, že o týždeň v Malženiciach sa s tým popasujeme lepšie a konečne si pripíšeme do tabuľky body."
MONACObet II. liga,
nedeľa 3. 9. 2023 od 10:30