Góly: 49. Šimko, 85. Petko, 90.+ Diao, 90.+ Sokol - 21. vlastný gól, 35. Prokop
ŽK: 26. Šimko, 52. Popović, 81. Baran - 37. Mynář, 49. Badžgoň, 87. Ndjeungoue, 90.+ Owusu
Rozhodca: Dzivjak - Poláček, Čajka
FC Tatran Prešov
Kuchinskyi – Popović, Baran, P. Šimko, Petko - Gáll (39. Milunović), Keresteš, Rakyta (39. Gladiš), Jendrek (61. Nemtinov) - Dolný (C) (46. Diao), Sokol

Badžgoň – Mynář, M. Oravec (C), Ndjeungoue - Hranica, Chyla, Adang, Mlynár (46. Owusu) - Kopásek, Kudlička (61. Tandara), Prokop (61. L. Bortoli)

V 5. kole cestovala rezerva Šošonov do Ličartoviec, kde sme mali v pláne po prvý raz v II. lige obrať o body tamojší Prešov. Zápas sa v úvodnom dejstve vyvíjal presne našim plánovaným smerom. Vlastný gól Tatranu a gól Prokopa znamenal naše luxusné polčasové vedenie. Vyostrený druhý polčas najprv priniesol zníženie a následne aj vylúčenie domácich. Už keď to vyzeralo, že sa budeme tešiť z troch bodov, udreli v závere (až trikrát) hráči Prešova. Vyrovnanie Petka a dva góly z nadstaveného času nás tak pripravili nielen o výhru, ale aj remízu. Domov tak odchádzame s prehrou 2:4.

zostrih zápasu

Základná jedenástka prešla oproti minulému týždňu a prvej ligovej prehre viacerými zmenami. Tréner Vladimír Veselý do nej nasadil až sedem nových hráčov, pričom v nej ostali iba Michal Mynář, Sebastián Mlynár, Lukáš Prokop a Timotej Kudlička. S kapitánskou páskou na rukáve nastúpil navrátilec po zranení Martin Oravec.

Od úvodu to však boli domáci, kto nás zatlačil pred našou bránkou. Najprv Jendrekov center prešiel pokutovým územím bez zakončenia, Gáll našťastie na loptu nedočiahol a následne po tlaku strieľal Rakyta, ale žltozelená obrana jeho pokus zablokovala. Nebezpečne vyzeral aj závar z 12. minúty, keď sme po rohovom kope, zakončení Petka a teči Popovića boli radi, že lopta smerovala nad Badžgoňovu bránu. V 21. minúte sme sa do šance konečne prepracovali aj my a tá bola napokon aj so šťastím hneď gólová. Produktívny Timo Hranica na pravom "wingbackovi" poslal do vápna prudký center a v sklze si ju tam vrazil domáci obranca Baran - 0:1. Gól nám ako keby pridal vietor do krídel a roztrhlo sa aj vrece s našimi príležitosťami. Po pol hodine hry mieril hlavou zblízka ešte nepresne Timo Kudlička, ale o päť minút sme sa opäť mohli tešiť. Na prvý pohľad už nevýhodná palebná pozícia priniesla napokon po krížnej strele Lukáša Prokopa druhú gólovú radosť v tábore MŠK - 0:2. Domáci sa snažili zareagovať priamym kopom, ale Sokol svoju hlavičku neumiestnil do siete. Tréner hostí sa tak uchýlil pre zmenu na trávniku, keď ešte pred prestávkou vymenil dvojicu hráčov. Do kabín sme aj tak šli s dvojgólovým náskokom.

S jednou zmenou v zostave, keď Seba Mlynára nahradil Richmond Owusu, sme sa vrhli do druhého dejstva. No a poriadne sa nám to (ako už tradične na pôde v Ličartovciach) rozbehlo v 49. minúte. Prešovčan Šimko najprv znížil skóre, no po konflikte s našim brankárom Baždgoňom obaja inkasovali žlté karty, pričom Šimko už jednu z prvého dejstva mal, a tak miesto radosti putoval pod sprchy. Vyostrená pasáž pokračovala o chvíľu, po našom faule nezvládol emócie Popović a takisto vedúci tímu domácich, ktorý na lavičke inkasoval taktiež červenú kartu. Hra sa následne upokojila, ale nebezpečnejší boli napriek vylúčeniu Koňare. Striedajúci Gladiš totiž svojím pokusom pohladil ľavú tyč našej brány. V záverečnej desaťminútovke sme najprv my mohli potvrdiť tri body, ale tentokrát sa vyznamenal Kuchynskyi. Z vyrovnania sa tak tešili hráči Tatranu, Petko trafil z priameho kopu výstavne a Badžgoň bol bez šance. Z možných troch bodov nemusel byť ani jeden, to keď Diao bombou iba tesne netrafil našu šibenicu. Žiaľ, tento scenár sa naplnil v nadstavenom čase, a to dokonca dvakrát. Práve Diao sa po rohovom kope a skrumáži zorientoval najlepšie a poslal Šarišanov do vedenia. V závere ešte po našej chybe skóroval do prázdnej brány Sokol a uzavrel tak konečných 4:2 pre domácich.

Hoci to dlho vyzeralo na prvú druholigovú výhru s Prešovom, tak ten svoje skúsenosti a domáce prostredie v závere zužitkoval na výsledkovú otočku. Šošoni po druhej prehre v rade klesajú priebežné piate miesto. Zbaviť sa smoly môžu o týždeň v nedeľu v tradičnom čase o 10:30 hod. pod Dubňom. Čaká nás ďalší náročný súper v podobe Komárna.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
„Bol to zápas dvoch veľmi odlišných polčasov. V prvom chalani do bodky plnili všetko, čo sme si povedali a zaslúžene sme viedli. Verili sme, že keď zvládneme úvodné dejstvo, tak po zmene strán to udržíme, nakoľko bolo veľmi horúco a v náš prospech hral mladší vekový priemer. Navyše, súperovi vylúčili hráča, čo nám taktiež hralo do kariet. V závere sme sa ale prakticky zdolali sami, zápas sme si v posledných minútach prehrali v hlavách. Musíme k tomu sadnúť a rozobrať si to s hráčmi, aby sa nám takéto veci nestávali. Dnes sme mohli brať pokojne tri body, no odchádzame s nulou, z čoho sme smutní.“