”B” | S rezervou Sigmy Olomouc remíza 3:3
Góly: 15. Langer, 22. Fiala, 25. vlastný - 40. a 48. Prokop, 65. Hranica
ŽK: Fabiánek (SK Sigma Olomouc)
SK Sigma Olomouc
Koutný (78. Bílý) – Galus (74. Michl), Vepřek (74. Bednár), Jaja (74. Dohnálek), Coufal (46. Slavíček), Amasi (46. Šíp), Spáčil (74. A. Uriča), Fabiánek (74. Cahel), Langer (74. Mikulenka), F. Uriča (74. Amasi), Fiala (74. Proniuk)

Badžgoň - Mensah, M. Oravec, Mynář - Hranica (65. Mojžiš), Beňadik (46. Mráz), Sy, Mlynár (46. Tandara) - L. Bortoli (46. Sluka), Vaľko, Prokop

Na tretí prípravný duel letnej prípravy sme cestovali za české hranice do Olomouca. Proti už tradičnému súperovi v rámci prípravy - Sigme "B" sme ale absolútne nezachytili úvod stretnutia. Po 25. minútach sme totiž prehrávali už o tri góly. Našťastie, zlepšenou hrou sme dokázali ešte do polčasu znížiť a po príchode z kabín pridať aj druhý gól zásluhou Prokopa. Nezlomnosť a chuť minimálne vyrovnať naplnil premiérovým gólom Hranica a z tretieho zápasu berieme druhú remízu.

Zdroj foto: sigmafotbal.cz

ZOSTRIH STRETNUTIA

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Dnes sa hral diametrálne odlišný zápas ako pred týždňom. Súper na nás okamžite vyletel, nepríjemným celoplošným pressingom nás dostal pod enormný tlak a donútil nás k chybám, ktoré nemilosrdne trestal. Kým sme sa spamätali bola 25. minúta a stav 3:0 pre domácich. Počas občerstvovacej prestávky zazneli na striedačke povzbudivé slová, ktoré padli na úrodnú pôdu a obraz hry sa začal meniť k lepšiemu. V závere prvého a na začiatku druhého polčasu sa dokázal strelecky presadiť Prokop a boli sme späť v zápase. Pokračovali sme v aktívnej hre a odmenou nám bol výstavný vyrovnávajúci gól Tima Hranicu, pre ktorého to bol premiérový štart ako aj premiérový gól v seniorskom futbale. Zvyšok duelu sa dohrával vo vysokom tempe, obe družstvá chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale aj vďaka výborným zákrokom brankárov sa už skóre nemenilo. Súper mal veľkú kvalitu a donútil nás siahnuť si na dno síl, čo je pre náš mladý tím skvelá skúsenosť a cesta k ďalšiemu rozvoju. Remíza 3:3 je spravodlivá a veľmi nás teší, že družstvo ukázalo charakter a po úvodnej sprche sa dokázalo vrátiť do zápasu. Chalanom ďakujem za výkon, bojovnosť a vieru v samých seba."