U19: MŠK Žilina - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2 (1:0)
Góly: 35. Bortoli, 90. Vaľko - 50. a 80. Dulay
Rozhodca: Marhefka - Poláček, Melicher
Kúdelčík - A. Oravec (C) (69. Mlynár), Zemko, Mynář, Blaško - Šamaj (46. Hranica), Chyla, Šimun (46. Straka) - Weber (69. Jančiga), Vaľko, Bortoli

FC ViON Zlaté Moravce-Vráble
Zúzik - Korec, Ďurek, Bahelka, Jakub (64. Ivanička), Stareček (C), Bujna, Pénzeš (74. Tonkovič), Ševčík (64. Dadík), Oršula (86. Hajnovič), Dulay
Do novej sezóny nevstúpili Šošoni úplne podľa svojich predstáv. V úvodnom zápase proti nováčikovi súťaže - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble sme síce viedli po prvom dejstve vďaka gólu Bortoliho, no výkon to nebol zďaleka ideálny. Hostia nám robili problémy svojím štýlom hry a po zmene strán otočili skóre zápasu. Posledné slovo si však, našťastie, zobral v 90. minúte Vaľko a zabezpečil nám aspoň bod za remízu 2:2.

záznam zápasu

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"V prvom zápase sme narazili na súpera, ktorý hral úplne odlišným spôsobom hry, s akým sme sa stretávali v príprave. Všetko mali založené na jednoduchosti, na vlastnej polovici riešili situácie cez dlhú prihrávku a následnom získavaní lopty. Najmä v prvom polčase sme s tým mali problémy, ale nás najväčší problém bol, že sme boli netrpezliví, miestami zbrklí a chýbal nám väčší pokoj v poslednej tretine ihriska na zakončenie. V druhom polčase sa hra odohrávala na súperovej polovici, ale finalizácia sa nezmenila. Boli sme málo agresívni v koncovke. Naopak, súperovi sme povolili tri brejkové situácie, z ktorých dve využil. V závere sme vyrovnali, ale dnes určite nie sme spokojní. Naďalej musíme pracovať a pripravovať sa aj na takýto spôsob hry, s ktorým sa môžeme stretávať v priebehu súťaže. Remíza nás mrzí a do ďalšieho zápasu musíme ísť s ďaleko väčšou energiou, ako sme predviedli dnes."