Fauly: 5:14

Belko - Rusnák, Leitner, Nemčík (C), Bari - Myslovič, Kopas, Gidi (79. Iľko) - Galčík (46. Kaprálik), Jibril (62. Jambor), Ďuriš

AS Trenčín
Kukučka - Yem (69. Demitra), Pires, Stojsavljević, Kozlovský - Hollý (69. Letenay), Bainović, Gajdoš (68. Lavrinčík) - Kmeť, Kupusović (62. Ibrahim), Soares (85. Mičuda)
Zápas po reprezentačnej prestávke začal proti Trenčanom tradične ofenzívne z oboch strán. Prevaha aj tutovky boli na našej strane, no v prvom dejstve sme po nich iba triafali Kukučku. Po zmene strán navyše prišiel trest v podobe gólu hostí a naše prehĺbené ofenzívne trápenie. Vytrhol nás z neho našťastie žolík Timo Jambor, ktorý vyrovnal. Do konca už ale presný zásah neprišiel, a tak sa medzi MŠK a AS zrodila po 1. kole aj ďalšia deľba bodov.

Po repre pauze sa vrátili Šošoni na ligovú scénu opäť na domácom trávniku, proti Trenčínu sa v základe predstavili osvedčené mená, pred Adriánom Kaprálikom tentoraz dostal od začiatku prednosť ďalší reprezentant do 21 rokov - Roland Galčík, na hrote vymenil ďalšieho reprezentanta Tima Jambora tentokrát Taofiq Jibril.

Premiérovo pod umelým osvetlením začal súboj pod Dubňom akciami z oboch strán a útočnou hrou hore-dole. Napriek viacerým náznakom šancí sme na niečo zaujímavejšie čakali až do ofenzívneho prieniku Matúša Rusnáka v 12. minúte, ktorý strieľanou prihrávkou takmer narobil problémy Kukučkovi. Ešte nebezpečnejšie bolo zakončenie Kika Bariho, tvrdý pokus z ľavej strany ale skončil tiež na gólmanovi AS. Stále sme boli útočne aktívnejší, nádejne vyzerala strela Gidiho, následná hlavička Nemčíka a napokon najmä tutovka Rolanda Galčíka. Ten svojím krížnym pokusom netrafil opustenú svätyňu hostí. Vzruch však prišiel v 25. minúte aj pred našou bránkou. Najprv nás zachraňoval sklzom na čiare Rusnák pred Soaresom a následne dvojica Belko a Leitner nedovolila dotlačiť loptu do siete po rohovom kope Trenčanov jednému z nich. Zápas to bol vyhrotený, okrem akcií aj emóciami, z čoho vyplynuli aj viaceré strkanice. Všetko mohol konečne nakloniť na našu stranu Samuel Gidi, zoči-voči Kukučkovi ale trestuhodne zlyhal. Tesne pred prestávkou sme zase už už dvíhali ruky pri šanci, ktorú mal na kopačke Taofiq Jibril, no opäť bol proti brankár Kukučka.

V druhom polčase sme to chceli ešte viac rozhýbať vďaka čerstvému Adriánovi Kaprálikovi. Po chvíli bol ale v šanci druhý krídelník Dávid Ďuriš, ani on ale naše trápenie v zakončení neprelomil. V 56. minúte vytiahol exkluzívny zákrok aj Ľubo Belko, no o dve minúty už nemal nárok, keď nikým nepokrytý Eynel Soares bez problémov upratal loptu do prázdnej siete a potrestal našu nemohúcnosť. Oproti úvodnému dejstvu sme mali väčší problém presadiť sa aj v ofenzíve, šance neprichádzali a nervozita na našich kopačkách sa stupňovala. Pozor sme si museli dávať aj na striedajúcich hráčov hostí, na technický pokus jedného z nich len tak tak dočiahol Belko. Následne sa ale dostal do rýchleho protiútoku striedajúci žolík Timo Jambor, spravil jednu rýchlu kľučku a pravačkou po zemi pekne vyrovnal stav na 1:1. Víťazstvo mohol definitívne preklopiť a strhnúť na našu stranu ďalší striedajúci hráč Kaprálik, nedal. Rovnako pochodil dve minúty pred koncom Paťo Myslovič, jemný lob neprešiel až do siete.

Aj v druhom vzájomnom stretnutí v tejto sezóne sa napokon zrodila remíza, tentokrát 1:1. V tabuľke tak ostávame na 4. mieste a o týždeň cestujeme na pôdu piatej Dunajskej Stredy. Na Žitnom ostrove nastúpime v nedeľu v televíznom zápase o 17:30 hod.

"Remíza je pre nás vzhľadom na šance stratou, a to aj napriek tomu, že sme prehrávali. Z vývoja našej hry, výkonu ako takého som spokojný. Urobili sme znateľný pokrok, a to aj napriek repre pauze, čo som počúval, že to po nej býva horšie. Hráči do toho išli veľmi dobre, s energiou, zápas a tempo v ňom sme stupňovali. Škoda, že sme nepremenili šance a berieme iba bod. V defenzíve potrebujeme zapracovať na detailoch, pričom konkrétne dnes nám ten zápas vzali. Celý tím každopádne pracoval solídne. Bodovo sme síce stratili, ale snažím sa hľadať pozitíva, ktoré tam jednoznačne boli vidieť. Herne i kvalitatívne sme určitým spôsobom takto celý zápas ešte neodohrali."
Marián Zimen, tréner AS Trenčín
"Odohrali sme dnes dobrý zápas proti dobrému súperovi. Prišli sme hrať aktívne a využívať priestor. Zápas sme nedotiahli do víťazného konca, hoci sme veľmi chceli vyhrať. Z môjho pohľadu však máme na čom stavať, ideme ďalej."
Adam Kopas, stredopoliar MŠK Žilina

"Hrali sme doma, a tak sme jednoznačne chceli vyhrať. Napokon sa nám to nepodarilo, no máme bod a musíme ho brať. Najmä v prvom polčase sme zlyhali v efektivite. Zápas mohol vyzerať potom úplne inak, ale na keby sa nehrá. Súper nemal podľa mňa až také príležitosti ako my, ale aj z toho vyťažil po zmene strán vedúci gól. Nás to ale nezlomilo, dokázali sme vyrovnať stav zápasu a až do konca som veril, že dokážeme pridať ešte jeden, víťazný gól. Škoda, že už to nevyšlo. Myslím si, že najbližšie nás v Dunajskej Strede čaká veľmi podobný duel ako dnes. Obidva tímy budú chcieť hrať futbal, no dúfam, že s víťazným koncom pre nás."